Brnění ruky po operaci karpálu

Brnění ruky po operaci karpálu

beda 13  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 18 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý večer, jmenuji se Josef Fafílek,před asi 8až 10 lety mně mně byl na levé ruce operován karpální tunel,asi 3roky zpět mně pořád brní operovaná dlan i prsty a ruka. Chodím na ortopedii,stále se to neřeší ,poradte mi prosím co s tím Děkuji Fafílek Josef Družstevní 25 Hodonín,DĚKUJI,
MUDr. Jiří Vrbický  |  Basic member  |  Plastická chirurgie  |  Praha
  • 21 odpovědí
  • 123 Likes
Operován jste byl před 8-10 lety a nynější obtíže máte asi 3 roky.Předpokládám tedy že operace byla úspěšná a pomohla vám na 5-7 let.Před operací a pravděpodobně i po operaci jste měl provedeno EMG vyšetření.I když po operaci karpal tunelu bývají recidivy vzácné nelze je vyloučit.Bude nutné opět provést vyšetření EMG na pracovišti,kde vám již jednou (nebo dvakrát) bylo provedeno.Toto vyšetření prokáže jestli se opět jedná o útlak nervu v karpálním tunelu,nebo je příčina obtíží jiná.Podle toho je možné cíleně směrovat další léčbu,možná i operaci recidivy syndromu karpálního tunelu.
s pozdravem Dr. Vrbický
beda 13  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 18 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den,karpále jdem mněl operované už 3krát-levá i pravá dlan a ještě předloktí,levá ruka provedeno EMG s drobným jiným nálezem,děkuji za radu,páteř mám špatnou,skoliozu,a artrozu také,už mám levou kyčel podruhé, Bechtěra,odvápnění kostí,je toho dost ale žiju.
prim. MUDr. Aleš Fibír Ph.D.  |  Basic member  |  Plastická chirurgie  |  Hradec Králové, Čáslav
  • 30 odpovědí
  • 57 Likes
Dobrý den,
také doporučuji kontrolní EMG vyšetření, které vyloučí nebo potvrdí případnou recidivu útlaku. Toto vyšetření provádí někteří neurologové, doporučení Vám může vystavit Váš praktický lékař. Pokud bude EMG negativní, tak je na místě pátrat po dalších příčinách obtíží - onemocnění páteře, artroza, polyneurpatie atd.
S pozdravem MUDr.Aleš Fibír

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí