Endoskopie karpálního tunelu

Endoskopie karpálního tunelu

Iva  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 5 odpovědí
  • 2 Likes
Zdravím! Dočetla jsem se,že operace karpálního tunelu lze provádět chirurgicky nebo může být provedena endoskopie,což nehradí zdravotní pojišťovna. Kolik se platí za tuto operaci? Je to lepší volba než chirurgicky? Děkuji za odpověď.
prim. MUDr. Aleš Fibír Ph.D.  |  Basic member  |  Plastická chirurgie  |  Hradec Králové, Čáslav
  • 30 odpovědí
  • 57 Likes
Dobrý den,
operace karpálního tunelu se provádí nejčastěji tzv. otevřeně, s jizvou v dlani. Tato operace je hrazena ze zdravotního pojištění. Nebo je možno provést operaci endoskopickou technikou z menšího a na jiném místě umístěného řezu. Výhodou endoskopického přístupu je v průměru kratší doba rekonvalescence. Dlouhodobé výsledky po operaci otevřené a endoskopické jsou po roce od výkonu srovnatelné. Na endoskopickou operaci je ale potřeba speciální instrumentarium a endoskopické přístroje. Cena speciálního nože převyšuje celkovou úhradu, kterou zaplatí Vaše zdravotní pojišťovna celkem za klasickou otevřenou operaci. Endoskopickou operaci zdravotní pojišťovna nijak speciálně nehradí, pokud tedy zdravotní zařízení chce endoskopické operace provádět, tak ji pacienti musí zaplatit. Endoskopické výkony se provádí v celkové anestezii i když jdou provést i v anestezii svodné, záleží na zvyklostech pracoviště. Pokud nechcete operaci vůbec hradit, žádejte klasický otevřený výkon, který se provádí v místním umrtvení a většinou ambulantně a je hrazen zcela zdravotní pojišťovnou, se kterou však zařízení musí mít smlouvu.
S pozdravem
Iva  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 5 odpovědí
  • 2 Likes
Děkuji za odpověď pane doktore, už jsem objednaná v dubnu na operaci klasickou- otevřenou,tak snad bude pak vše v pořádku a já budu mít ruku opět O.K. Mějte se hezky :-)

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí