Bolesti 7 měsíců po operaci karpálu

Bolesti 7 měsíců po operaci karpálu

Evina  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 Like
Dobrý den,
prosím o radu. Jsem 7 měsíců po operaci karpálního tunelu na levé ruce, provedené na kl.plastické chirurgie. Vše proběhlo v pořádku, hybnost je normální, přesto dnes mívám dost silné bolesti v zápěstí pod palcem. Menší bolest jde od kořene palce směrem k nehtu, větší bolest jde směrem k lokti a až nad něj. Můžete mi prosím poradit, zda se může jednat o komplikaci při léčbě karpálu a mám se obrátit na svého operatéra nebo zda se jedná o zcela jinou záležitost např. z oblasti neurologie nebo ortopedie.
Děkuji.
Jana  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
koncem září 2010 jsem byla na operaci KP pravé ruky. Řez je veden podélně v dlani asi 4cm, začíná cca 1,5 cm nad zápěstím směrem mezi ukazováček a prostředníček. Dolní asi 2/3 část jizvy je načervenalá (horní třetina je téměř neznatelná), vpravo od jizvy směrem k palci asi 1,5 cm do šířky mám jakousi bouli a vlevo asi 2x2 cm necitlivé tupé a tuhé místo. Bolest mi procházela od jizvy k hraně dlaně a směrem k palci dost velká. V polovině prosince jsem byla na rehabilitaci - 5x laser, reakce žádná, takže fyzioterapetka navrhla výřivku + ultrazvuk 10x, skončila jsem ji 17. 1., bolest přestala. Před týdnem se mi udělala pod k§ží bulka velikosti většího hrášku hrášku pod články palce, přesně v ohybu palce a je to dost pobestivé, chvílema mám pocit jakoby mi palec zamrzl. Od vyndání stehů přetrvává, že uchopení celou dlaní jakéhokoliv předmětu je mi hodně nepříjemné a opření o ruku je bolestivé. Sama si celou dobu dělám tlakové masáže. Prosím o radu co dál dělat.
Děkuji za odpověď, jana
Hana  |  návštěvník  |  Illinois
  • 1 odpovědí
26.unora jsem si zlomila vretenni kost tesne v zapesti, na operaci jsem sla 6 dnu po urazu. Jiz po urazu jsem spatne citila briska prtu (prostrednicek a prstenicek). A kdyz se tyto dva prsty dotykaly mezi sebou,byly take velmi citlive az bolestive.Doktor mi oznamil po rengenu,ze klob je dost roztristeny a ulomek kosti tlaci na nerv,ktery jde do techto prstu.Proto musi zaroven provest operaci karpalniho tunelu ,aby uvolnil cestu nervu ktery byl otokem zlomeniny sevren. Doktor sliboval,ze po operaci hned budou me prsty citlivejsi.Ulevu jsem nepocitila..Dlahu mi sundali ctyri dny po operaci a ruce s nekolika srouby jsem okamzite zacala s denodenni 45minutovou rehabilitaci.Desaty den po operaci mi vytahli stehy a jedenacty den jsem nastoupila do prace na lehci prace s tim,ze mesmim pouzivat k micemu pravou ruku a nesmim sundat dlahu.Doporuceno mi vsak bylo,abych ji kazdou hodinu na 10 minut procvicovala.Kdyz to vezmu s praci a dojezdem domu v prumeru 10 za 11hodin v dlaze.Domacnost take nemuzete nechat uplne ladem i kdyz je alespon jedna ruka funkcni.Procvicovala jsem ji doma co se dalo,doktor doporucoval kazdou hodinu alespon na 10 minut.Nevim jak to myslel na pracovisti a jak to myslel ve spanku,kdyz mela byd opet v dlaze. Jsem paty tyden po operaci kosti jsou srostle a dlahu pouzivat mam jen v nebezpecnych situacich jak rekl p.doktor,avsak prsty zustaly stejne jako pred operaci a po operaci.Ruka je otekla jeste viditelne,kuze je sucha zvrastela.Kuze na vrcholcich prstu je ztvrdla az zluta.Prsty jsou nemotorne a pokud svesim ruku podel tela,zacne mi modrat.Mam velike bolesti pri pohybu nebot je vsechno stuhle.Nedokazi narovnat prsty a udelat pjest,nadokazi ohnout a otocit zapesti,nezvednu hrnek s kavou. P.doktor mi doporucil Prednizon a kdyz to nepomuze tak na specialni umrtveni,abych necitila takovou bolest pri procvicovani.Bylo spravne cekat na operaci set dnu kdyz doktor vedel ze tlaci ulomek kosti na nerv? Nebyla jsem predcasne vyslana do prace,kdyz mela byt ruka procvicovana kazdou hodinu na deset minut? A co prednizon a umrtveni?
Dekuji Hana

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí