Rehabilitace po operaci karpálního tunelu

Rehabilitace po operaci karpálního tunelu

Stáninka  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
Dobrý den, byla jsem na operaci 22.10.2010. z levou rukou, a bohužel mě čeká operace i druhé ruky, nevím za jak dlouho si mám dát operovat druhou ruku....Operace trvala déle, měla jsem nerv zatlačený do strany a dost mě to bolelo, modlila jsem se, aby to už skončilo, 1.11. mi vyndali stehy, vím že mám ránu mazat a masírovat, ale toho masírování se zatím bojím, jizva je dost citlivá na omak a občas mě v ní škube a píchá ....Bojím se návratu do zaměstnání, jsem vyučenou pekařkou, a dělám pekařinu celý život, tam člověk pracuje hlavně rukama, bojím se, že se mi komplikace vrátí, nevím co mám dělat....Děkuji za odpověď.
ORP Centrum  |  Basic member  |  Praha
  • 53 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den, otázku jste kladla necelé dva týdny po operaci - v té době je citlivost jizvy ještě naprosto normální. Nemusíte se bát ani jemných tlakových masáží, v ideálním případě se informujte na lokální aplikaci léčby laserem IIIB třídy, ideálně pak můžete užívat Wobenzym 3x5 tablet denně. Tato kombinace jistě povede k rychlejšímu ústupu pooperačních obtíží a k Vaší celkové rekonvalescenci, včetně návratu do práce. S pozdravem MUDr. František Picek, ORP Centrum, Praha Dejvice, tel.: XXXXXXXXX, XXXXXXXXXX
Alena
Alena  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
9/11/2010 jsem byla na operaci karpalního tunelu.Jizva je dobře zhojená, ale těsné okolí jizvy je ztvrdlé a poměrně bolestivé. Po masírování jizvy tvrdé hrbolky zmizí, ale pak se zase objeví. Ve dlani a v zápěstí pod jizvou mám modřiny.Také krájení nožem a jiné činnosti mi dělají problémy. Je to normální pooperační průběh? Kolegyně, která tuto operaci proděla před 4 lety, byla po 3 týdnech prace schopna a bez problému.
Děkuji za odpověd.
ORP Centrum  |  Basic member  |  Praha
  • 53 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den,
i s měsíčním odstupem od výkonu tohoto typu, jsou Vámi popisované obtíže poměrně běžné. Vydržte prosím s trpělivostí, potíže postupně odezní. Celý proces můžete urychlit absolvováním léčby vícevýkonným laserem. S pozdravem MUDr. František Picek, ORP CENTRUM Praha Dejvice, tel.: XXXXXXXXX, XXXXXXXXXX

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí