Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Možnosti řešení karpálního tunelu - Ruka - karpální tunel - Diskuze

Možnosti řešení karpálního tunelu

Možnosti řešení karpálního tunelu

Evule  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý večer před rokem mi byla zjištěna u obou rukou karpální tunely prý 3 stupně ,řešení je operace ale ráda bych se zeptala namáhám ruce, deně peču a starárám se o dvě děti z toho je jedno dost nemocné. Můžete mi poradit jakou metodu bych mohla podstoupit slyšela i jsem i o apunktuře.Při představě že nebudu moc měsíc ruce používat je pro dosti nereálná ale je pravda že ruce už i při jídle a psaní vůbec necítím bolestí.Děkuji za odpoveď.
Jana  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
  • 1 Like
Sama jsem měla diagnozu po EMG okamžitá operace. Nicméně po přečtení a zjištěných zkušeností bych do operace šla jen v krajní situaci. Je to o velké vůli a přesvědčení, že unesete zase rizika na operaci nejít a také trochy financí. Začala jsem vyzkoušením a cvičením všech videí, které jsou na Youtube - ovšem v angličtině - carpal tunel - nicméně angličtinu není třeba znát. Pak mám masážní přístroj, kerým jsem se denně masírovala a poctivě cvičila. ALe opravdtu nejvíc mi asi pomohl čínský lékař s jehličkami - bolí to, ale úleva byla rychlá. To mě povzbudilo k dalšímu cvičení a nyní se mi téměř všechny symptomy CT ztratily. Netroufám si to ale radit každému, neb asi každý problém CT je trochu jiný a hodně opravdu záleží na každodenním cvičení.
Tak přeji at to dobře dopadne.

Jana
KÁČA  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 3 odpovědí
  • 3 Likes
Mám po operaci kar.tunelu na pravé ruce.Začala jsem ruku pomaličku zatěžovat již po týdnu po operaci a můžu říct,že bylo a je vše vpořádku.Jen stále prsty maličko brní-prý pomůže rehabilitace,tak jsem začla chodit na rehabilitace a uvidíme,jak pomůže.
prim. MUDr. Aleš Fibír Ph.D.  |  Basic member  |  Plastická chirurgie  |  Hradec Králové, Čáslav
  • 30 odpovědí
  • 57 Likes
Dobrý den,
syndrom karpálního tunelu se neklasifikuje na stupně. Měří se rychlost vedení nervem a tato rychlost se u útlaku nervu snižuje. U někoho více, u někoho méně. Pokud je nerv výrazně postižen, může být rychlost dokonce neměřitelná. Na míře postižení pak záleží jaká léčba je vhodná a také efektivní. Klidový režim s dlahováním v ortéze na noc má smysl u lehkých útlaků. Tomu kdo má kompletní denervaci naopak akupunktura nepomůže. Operace by se měla provést dokud není nerv nevratně postižen, protože při velkém postižení se nerv není schopen plně zregenerovat. Jestliže jste měla EMG před rokem tak určitě doporučuji jeho kontrolu. Prostým porovnáním zjistíte, zda se situace zhoršuje a zda je operace nutná nebo ne. V tom by Vám měl také poradit Váš ošetřující lékař. Nejlépe takový, který tyto operace sám provádí. Rekonvalescence po klasické operaci je 8-12 týdnů a po endoskopickém výkonu 6-8 týdnů a je do určité míry individuální. Pokud na operaci půjdete "pozdě" počítejte s dlouhou rekonvalescencí a stav se nemusí upravit plně. Doporučuji rozhodnout se k operaci včas. Zvláště v situaci kdy ruce bolestí necítíte při pouhém psaní nebo při jídle. Doporučuji vše podrobně konzultovat s lékařem. Pokud nevíte kam se obrátit, dejte na doporučení jiných spokojených pacientů. Na internetu je někde určitě najdete. Zdravím.
Léňa  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den.Mám velikou prosbu,maminka byla cca před třemi týdny na operaci Karp.tunelu na pravé ruce.Ruka ji brněla už dlouho předtím,ale všichni říkali,že je to od krční páteře,bohužel si v červenci tu samou ruku zlomila v zápěstí a okamžitě začala nesnesitelná bolest (brnění prstů, štípání,chlad ),nezabírali ani léky na bolest,v říjnu tedy podstoupila vyšetření EMG,kde zjištěn,velmi těžký syndrom k.t.s denervací nervu.Operovana byla jak jsem již psala,před třemi týdny.Avšak silné bolesti,štípání a brnění v prstech,na které nezabírá vůbec nic,stále trvají.Chci se zeptat,je nějaká naděje,že bolest ustane?Maminka už je psychicky na dně,nedivím se,trvá to už tak strašně dlouho.Moc vás prosím o radu Děkuji vám
MUDr. Jiří Vrbický  |  Basic member  |  Plastická chirurgie  |  Praha
  • 21 odpovědí
  • 123 Likes
Jestli máte na EMG prokázaný syndrom karpálního tunelu a k tomu stupňující se obtíže,pak se obávám že procvičování a masáže vám určitě nepomohou.Zejména když ruce musíte v práci stále zatěžovat,Operace není náročný zákrok,ale vyžaduje následný klidový režim nejméně měsíc.Operace nemusí být provedena hned ,akutně ale dlouho bych neotálel protože později už nemusí postižený a utlačený nerv zcela zregenerovat.Skuste si naplánovat operaci na nějaký termín , kdy pak můžete nějaký čas "vynechat".Ke konzultaci se můžete objednat i na naše pracoviště.
s pozdravem Dr. Vrbický

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí