Mrtvení malíčku po operaci karpálu

Mrtvení malíčku po operaci karpálu

žofie123  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
Dobrý den,4měsíce po operaci karpálního tunelu mě bez předchozí fyzické námahy ruky mrtví při spánku malíček, částečně i prsteníček.Ještě musím vypozorovat noční stav po např.umývání oken. Po umývání oken pouze auta se žel ruka brzy unavila, vyžadovalo to přenést leštění na druhou ruku.
Co se týče pooperačního šetření ruky a neschopenky,sdělil mi operatér, že některý pacient jde už druhý den s obvazem manuálně pracovat k pásu, jak to kdo snese. Ortézu jsem nedostala. Rána se špatně hojila.Zatěžovala jsem lehkou manuální prací, též klasickou prací v domácnosti.
Je možné, že operace nedopadla optimálně?
Děkuji za reakce.
prim. MUDr. Aleš Fibír Ph.D.  |  Basic member  |  Plastická chirurgie  |  Hradec Králové, Čáslav
  • 30 odpovědí
  • 57 Likes
Dobrý den,
rekonvalescence po klasické otevřené operaci syndromu karpálního tunelu běžně bývá 6-12 týdnů. S čerstvě sešitou ránou "u pásu" opravdu pracovat nelze. Rána se hojí 2 týdny a poté je mechanické namáhání ruky omezeno dokud nedojde k projizvení a zpevnění v místě přerušeného vazu. Pokud se navíc rána nehojila bez komplikací nebo pokud byl delší dobu otoku ruky, tak může být rekonvalescence i delší než 3 měsíce. Brnění malíku a prsteníčku je ale způsobeno jiným nervem, než který se operuje při uvolnění karpálního tunelu. Tento nerv bývá utlačen někdy na vnitřní straně lokte, méně často v místě malíkové hrany zápěstí. Bylo by vhodné absolvovat kontrolní elektromyografické vyšetření (EMG), které je schopno určit kde je problém. Určitě doporučuji. Jinak ruku zatěžujte do bolesti. Činnosti a pohyby které Vám působí bolest zatím vynechte a pokud můžete, docházejte na rehabilitaci.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí