Bakterie v ejakulátu

Bakterie v ejakulátu

Ondra  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
Dobrý den. Již 7 let mě trápí občasný výskyt krve v ejakulátu. Vždy je tam cca 1-3 týdny, pak zmizí. V 21 i 24 letech jsem vyhledal urologa a vždy mi odpověděli, že to mám ze "sexuálních excesů".Teprve v 28 letech mi udělali kultivace ejakulátu a zjistili, že mám po posledních kultivacích Enterococcus faecalis 10 na 6 Furanton, augmentin candidida albiga, (dříve i E coli a kvasinky - již není na poslední zprávě kterou mám). Doktor mi dal jedny antibiotika, po kterých se to nezlepšilo, potom 2x Macmiror a teď mi řekl, že ve výsledcích kultivací to pořád mám, ale že do toho nechce víc vrtat a mám přijít na kontrolu za půl roku nebo při potížích. Před dvěma lety mi také na sonu zjistili(jiný lékař než současný) v pravé ledvinové pánvičce konkrement 6mm, v levo v krčku písek 4 mm, teď doktor nic na sonu neviděl. Chci se Vás zeptat, jak mám dál postupovat, protože mi nepříjde v pořádku nechat to tak jen být, když mám v ejakulátu tolik různých bakterií, občas mě píchá v pravém boku, někdy pálí při močení. Děkuji.
MUDr. Libor Zámečník Ph.D., FEBU, FECSM  |  Basic member  |  Urologie  |  Praha
  • 47 odpovědí
Dobrý den,
jistě není řešením nad uvedenými obtížemi mávnout rukou. Doporučoval bych Vám, abste změnil lékaře – ve Vašem případě je vhodné zopakovat uvedená vyšetření, také vyšetření moči nebo ejakulátu na tzv. chlamydie, ureaplazmy a mykoplazmata. Dalším vyšetřením, které by mělo následovat by bylo lepší zobrazení ledvin a močovodů k vyloučení kamenů (rentgenové vyšetření – vylučovací urografie nebo CT vyšetření).

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí