Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Deprese po odstranění štítné žlázy - Onemocnění štítné žlázy - Diskuze

Deprese po odstranění štítné žlázy

Deprese po odstranění štítné žlázy

Pavel  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
Dobrý den.několik let mám vyoperovanou štítnou žlázu,způsobilo mi to,že jsem začal trpět depresí,občasný panický atak. Je možníé předejít depresivnímu stavu přidáním hormonů nad limit? jak rychle se spotřebovává hormon z krve? je možné dávku zvýšit při očekavané fyzické zátěži? jakou dobu před zátěží? nebo po? Dozvěděl jsem se ,že depresivními stavy trpí i lidé,co mají hypofunkci štítné žlázy,ale né lidé,co mají hyperfunkci.Depresivní,panický atak se u mě objeví ,ikdyž mám hladinu hormonu v krvi v pořádku,na krev chodím. jde tomuhle stavu,vnitřní nerovnováze předejít. Beru antidepresiva olwexya,které utlumí panický atak.Je možné tenhle problém řešit bez antidepresiv? Děkuji za názor,odpověd. Pavel
MUDr. Táňa Andreasová  |  Basic member  |  Interní lékařství  |  Praha
  • 346 odpovědí
  • 61 Likes
Dobrý den, domnívám se, že vaše depresivní stavy a panické ataky v tomto případě nesouvisí s onemocněním štítné žlázy a objevily se nezávisle na něm. Po operaci se vám mělo spíše ulevit. Jestliže užíváte adekvátně substituční léčbu levothyroxinem (Letrox nebo Euthyrox) a máte hladiny hormonů štítné žlázy v pořádku, je pravděpodobnější, že to s tím nesouvisí. Léky se užívají ráno nalačno, přibližně ve stejnou dobu. Vaše psychické potíže možná souvisí s podzimním počasím a nedostatkem denního světla, říká se tomu sezónní deprese. Zkuste navšívit psychologa.
S pozdravem

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí