Hodnota TSH a přibírání na váze

Hodnota TSH a přibírání na váze

Lucie  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
Dobrý den, je mi 23 let.Vážím 60kg a měřím 165cm. Moje hodnoty TSH 5,002 mlU/l a T4 volný 14,7pmol/l. Doktor mi ted zvýšil dávku na Letrox 75 jednou denně. Je to správně? Moje hodnota před půl rokem byla 2,314mlU/l. A posledních pár měsíců přibýrám na váze a doktor mi říkal, že ze štítnou žlázou to nemá nic společného. Je to pravda? Moc se mi to nezdá.Takový problémy s váhou jsem neměla. Děkuji za odpověd.Lucie.
jan75  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
dobrý den,lekař mi diagnostikoval uzel na šítné žláze a předepsal Letrox 50 jednu tabletu denne.Přibrala jsem 5kg za dva mesíce .Muže to bít s Letroxu?
Martinna  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den ,taky mám uzlíky na štítné žláze vždy jsem byla štíhlá a najednou mám 8kg nahoře vše začlo užíváním letroxu--dost mi to vadí -3 krát v týdnu jezdím na bruslích cca 12 km a váha nejde dolu.!co stím?Martina
MUDr Martina Rosická Ph.D.  |  Basic member  |  Endokrinologie  |  Praha
  • 8 odpovědí
Dobrý den,
bez podrobnějšího vyšetření, bez znalosti hodnot hormonálního profilu a bez dalších informací vám bohužel nedokážu on-line poradit, co s tím. Obecně ale platí, že levothyroxin je hormon, který řídí metabolismus, de facto jej zrychluje a pokud je ho nedostatek, je celé tělo "zpomalené". Naopak při nadbytku vše "zrychluje" počínaje tepovou frekvencí a konče peristaltikou střev. Z toho logicky vyplývá, že byste po Letroxu přibírat neměla. Jediné, na co je třeba si dát pozor, je možnost zvýšené chuti k jídlu a většího pocitu hladu po něm. S pozdravem

Reakce na MUDr Martina Rosická Ph.D.

Martinna  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 2 odpovědí
Děkuji za odpověd.Vyšetření je T4 -volný 16.0,THS se po půl roce z 1,88 zvýšilo na 3,39 co to znamená?Sono :levý lalok 14krát 12 krát 34 mm pravý 12krát 14 krát 33mm.nezvětšená štít.žláza s nodositou vpravo kraniálně do 7mm a vlevo cystička do 3mm ,protilátky negativní ,eufunkce.Jak to ,když beru léky mám zas cystu předtím se z ní udělal uzlík .A opravdu nechápu váhový přírustek když 3 krát týdně sportuji ,nepřejídám se a odpověd paní doktorky ,že to je věkem a ,že budu přibírat nadále mě fakt neuspokojila.Děkuji za odpověd Martinna
MUDr Martina Rosická Ph.D.  |  Basic member  |  Endokrinologie  |  Praha
  • 8 odpovědí
Dobrý den,
podle zvýšené hodnoty TSH (5,002) vaše štítná žláza pracuje stále méně a proto je nutné zvyšovat dávku levothyroxinu, což je správné. Jestli nárůst hmotnosti souvisí se štítnou žlázou či nikoliv mohu těžko posoudit, pokud toho o vás nevím víc. Vyloučit to úplně nelze vzhledem ke stále se snižující funkci štítnice. S pozdravem
Martin  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
dobrý den je mi 29 a poslední dobou trpím unavou omdlíváním a silným bušením srdce. po rozboru krve mi doktor zdelil že to mohou být problemy se štítnou žlazou. moje normy jsou TSH 0.441mU/l T4 13.90pml/l. po konzultaci s jiným lekařem mi bylo zase zděleno že vše je v pořadku a unava a zvíšené bušení srdce je ze stresu
MUDr. Táňa Andreasová  |  Basic member  |  Interní lékařství  |  Praha
  • 346 odpovědí
  • 61 Likes
Dobrý den, výsledky hladiny hormonů štítné žlázy jsou v pořádku, příčina bude někde jinde. Doporučuji vyšetření kardiologem, provést 24 hod Holtera ekg, dále dle výsledku.
S pozdravem
Iveta  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, jsem ve 12 týdnu těhotenství. U obvodní lékařky mi byla odebrána krev na štítnou žlazu, dnes jsem si volala na vysledky a bylo mi zdělo že mám hraniční hodnotu 4,2. Za 14 dní jsem objdnána na sono (dříve neměli volno) a pak teprve mám dojít i v výsldkem sona. Chtěla jsem se zeptat jestli tato hodnota nemůže být škodlivá pro plod. Čtetla jsem ze pro těhotné platí jiné tabulky a tato hodnota už dobrá néni.
MUDr. Táňa Andreasová  |  Basic member  |  Interní lékařství  |  Praha
  • 346 odpovědí
  • 61 Likes
Dobrý den, důležitá je hodnota fT4, jestliže jí máte v normě, je to v pořádku. Jestliže nižší, je nutno zahájit substituční terapii hormony štítné žlázy. Léčba patří do rukou endokrinologa.
S pozdravem
angel213  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
jemi 51 let lečim se se štitnou žlazi už 25 let meřim 163 cm avažim 85 kgjasi myslim že jsem přibbrala o moc nokdy jsem tolik nevažila svoji vhu jsem mela 58 kgberu lektros 100 už nevim jak mam shubnout viskoušela jsem všelijaky metody hubnuti a nejdemito prosim oradu ilona
MUDr. Táňa Andreasová  |  Basic member  |  Interní lékařství  |  Praha
  • 346 odpovědí
  • 61 Likes
Dobrý den, v první řadě je třeba zkontrolovat hormony štítné žlázy, zda jsou v normě. Jestliže chcete zhubnout, chce to opravdu chtít a mít pevnou vůli. Je nutný dostatek pohybu, bez toho to nejde, denně alespon 30 minut chůze. A úprava stravování, jíst zdravě, hodně ovoce, zeleniny, jíst pravidelně malé porce 5x denně. Dostatek tekutin.
S pozdravem
MUDr. Táňa Andreasová  |  Basic member  |  Interní lékařství  |  Praha
  • 346 odpovědí
  • 61 Likes
Dobrý den, Váš lékař postupuje správně. Že jste přibrala na váze, mohlo opravdu se štítnou žlázou souviset, ale nyní po navýšení dávky Letroxu by váha zase mohla jít snadnějí dolů.
S pozdravem

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí