Přírodní alternativa Euthyroxu

Přírodní alternativa Euthyroxu

evicka1*
evicka1*  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
cca 4roky se léčím se štítnou žlázou. Příznaky byly tlukot srdce, únava, pocení, stres a neudržitelné chutě na jakékoliv jídlo. Začínala jsem na Carbimazolu a následně mi k němu přidal můj lékař i Euthyrox, jehož množství se postupně zvyšovalo a Carbimazol mi byl vysazen. Dnes beru pouze Euthyrox 75mg 1x denně. Lékař tvrdí, že mé výsledky jsou v pořádku ale, že Euthyrox budu brát už pořád, abych štítnou žlázu zbytečně nezatěžovala a její zánět se znovu "nerozjel". Můj dotaz tedy zní: Je možné tento lék nahradit nějakou přírodní léčbou, popř. jestli mi můžete nějakou doporučit? Sama od sebe se bojím lék vysadit, nechci aby se mi zánět vrátil, tak potřebuji nějaký nezaujatý názor. V budoucnu plánuji děti a nechci během těhotenství do sebe a do miminka cpát léky, které dítě ani nepotřebuje. Děkuji za odpověď.
MUDr. Michala Pelikánová  |  Basic member  |  Diabetologie  |  Praha
  • 5 odpovědí
Dobrý den,
lék euthyrox nelze žádnou přírodní léčbou nahradit. je to hormon produkovaný štítnou žlázou, ta Vaše je nejspíš postižená zánětem a proto ho přestala v dostatečné míře produkovat. Tato dávka ve žláze zklidňuje přítomný zánět a dodáváte za nefunkční žlázu nutný hormon. Právě s ohledem na plánované těhotenství je nutné funkci štítné žlázy co nejvíce kontrolovat a upravit její funkci pomocí léků. Je možné, že v průběhu těhotenství se bude dávka ještě zvyšovat, protože potřeba hormonu se v těhotenství zvyšuje. Lék nevysazujte, alternativní léčba neexistuje.
Pajda  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den Evičko.
Já užívám Euthyrox 125mg už od roku 2003 a to díky tomu, že jsem nemohla otěhotnět a zjišťovalo se proč,až došli na štítnou žlázu. Po pul roce užívání jsem sice otěhotněla, ale děťátko se špatně vyvíjelo, tak jsem nakonec samovolně potratila. Po dalším půl roce užívání jsem opět otěhotněla, přidali se dávky Euthyroxu + Jod. A zdárně jsem miminko donosila a porodila, ted jsem zpátky u 125 mg za den. Dcerku už mám 4 letou a je fit, nic ji není, žádné následky, důsledky a pod. Lékařka Vás bude stále kontrolovat, chodila jsem i častěji na odběry krve. Pokud by se léčba nedodržovala , tak by naopak mohlo být děťátko postižené, nemocné.... Takto mi to bylo vysvětleno. Léčba bude doživotní.
Sice odpovídám pozdě po vložení dotazu, ale snad Vás trošku povzbudím. Pajda
evicka1*
evicka1*  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
moc děkuju za info. Tímto způsobem mi to nikdo nevysvětlil, takže jsem teď už trošku klidnější :-) Snad bude tedy vše v pořádku, děkuju moc! Hezký den, Eva

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí