Letrox a ztráta vlasů

Letrox a ztráta vlasů

Petra Z.  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, již od cca 12 let věku užívám na pravděpodobně sníženou funkci štítnice Letrox. U dětské lékařky jsem dostala předepsaný Euthyrox, po přechodu k lékařce pro dospělé jsem začala užívat Letrox. Vždy jsem měla zdravé, silné a husté vlasy. Pár měsíců po změně léků jsem si nemohla nevšimnout, že mi jaksi "prořídly". Ano stále jich mám dost na to, aby mi pokryly celou hlavu, ale rozdíl je velmi viditelný. Stále padají. Není to sem tam vlas, ale pramínky. Po konzultaci se svými známými (nejsou lékaři), kteří taktéž užívají Letrox a zaznamenali stejné poznatky, bych se ráda zeptala, zda existuje nějaká alternativa k těmto lékům. Letrox mi očividně nesvědčí, ale paní doktorky se "bojím". přece jen, ona na to má školy, já ne... Neodvažuji se cokoli namítat, po poslední snaze o diskuzi v zájmu léčby a jejích následků.
MUDr. Táňa Andreasová  |  Basic member  |  Interní lékařství  |  Praha
  • 346 odpovědí
  • 61 Likes
Dobrý den,Letrox a Euthyrox je úplně to samé, levothyroxin. Letrox ani Euthyrox nezpůsobí padání vlasí. Přičina bude někde jinde. Máte-li ale pocit, že Euthyrox tolerujete lépe, což klidně může být, nebojte si o něj říci. Příčina v padání vlasů může být např. v nedostatečné substituci, proto doporučuji kontrolu hormonů štítné žlázy. Nebo vám chybí některé minerály nebo živiny. Doporučuji zvýšit příjem mléčných výrobků, např sníst 1 jogurt denně, koupit si v lékárně nějaké volně prodejné potravinové doplňky na podporu růstu vlasů, pít dostatek tekutin, jíst hodně ovoce, zeleniny atd. Užívat kosmetiku na vlasy BIO- bez parabenů či silikovnů, mýt vlasy vlažnou vodou, netužit,nelakovat nějakou dobu. Uvidíte, že se to zlepší!
S pozdravem
Petra Z.  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Děkuji za Vaši odpověď. Myslíte tedy, že by na vině mohl být například i stres? Objevily se totiž i další nevítané problémy, které ale již nijak se štítnicí nesouvisí..

Reakce na Petra Z.

MUDr. Táňa Andreasová  |  Basic member  |  Interní lékařství  |  Praha
  • 346 odpovědí
  • 61 Likes
Dobrý den, určitě mohl, stres má velký vliv na padání vlasů a způsobuje mnoho další problémů!
S pozdravem

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí