Strach z operace štítné žlázy

Strach z operace štítné žlázy

Lenka9005  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den. Před rokem mi zjistili zvýšenou funkci štítné žlázy.Doted sem brala Carbimazol, ale doktorka mě po výsledcích odběrů doporučila jít na operaci. Nikdi jsem v nemocnici nebyla přez noc a ani víc jak 3 hodiny... DOhodla jsem se teda s doktorkou, že uděláme ještě jedny testy, a potom se uvidí. Operace se hrozně bojim, je mi 16 let a už m chtějí poslat do Motola...prosím, kdo máte zkušenosti s operací, poradte, měsíc budu čekat na výsledky krve..a hrozně se bojim.Předem děkuju.
MUDr. Jaroslava Marková  |  Basic member  |  Vnitřní lékařství  |  Praha
  • 168 odpovědí
  • 8 Likes
Dobrý den, operace se nemusíte bát. FN Motol je špičkové pracoviště, které tyto operace denně provádějí, rizika jsou minimální. Na internetu najdete řadu diskuzí, kde pacienti popisují, jak operace proběhla i její výsledky.
Lenka9005  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
Operace jsem se sice bala, ale už jí mám úspěšně rok a půl za sebou, komplikace ale bohužel byli a jizva je dost veliká díky těm komplikacím. Jinak stejně děkuji za odpověd :-)
Damiette  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
mám stejný problém akorád mi je 20 beru agresivní Propycil (nechci skončit s jaterní dietou) a dělala jsem zdravku což mi teď připadá na škodu protože vím přesně jak to může špatně dopadnout a jak moc bolí zhnisaná pooperační rána i to jaký můžou být rizika pro dítě pokud bych otěhotněla a pořád ten blbej prášek brala. Navíc mám ráda svůj hlas a dobře zpívám.Zatím se bráním zuby nehty ale nevim jak dlouho dokážu ještě odolávat.Kdyby mě posílali do motola byla bych klidnější ale svatá anna v brně nemá moc mojí důvěry zvlášť po praxích. Držím pěsti a věř tomu že to dopadne dobře protože v motole pracujou špičky. Z pobytu v nemocnici nemusíš mít strach vůbec jenom si vem něco pro zabavení.
Tiwinka  |  návštěvník  |  Brighton and Hove
  • 2 odpovědí
Ahoj Damiette,
taky je mi 20 a beru Porpycil a doktorka mě chce poslat na operaci (chodím ke sv.Anně), takže jsi mě docela vyděsila...
maca  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den.před dvěma lety jsem šla na umělé oplodnění a po předávkování hormonama se mě rozjela štítná žlaza(zvýšená funkce)a doted beru thyrozol.Lékař me doporučil radiaktivní jod,ale ja se rozhodla pro operaci a byla jsem doporucena na homolku.Za jak dlouho po operaci bych mohla na umělé oplodnění(vajíčka mam zmražená) a půjde to ještě vůbec? předem děkuju
Hanka77
Hanka77  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý večer, Maco, můžete mi prosím napsat, jak jste dopadla se štítnou a dalším pokusem o mimčo???? Mám stejný problém, špatná šž ale teprve jdu na vyšetření, co a jak bude dál. Ale dva pokusy o mimčo skončilo potratem, tak si myslím, že i to má nějakou souvislost. Bojím se a mám nervy z toho, že mi nasadí nějaké léky a plánovaný třetí pokus, který plánujeme v lednu, budeme muset odložit....a to bych asi už nezvládla....psychicky:-) Doufám, že vy jste v pořádku a vše dopadlo dobře:-) Děkuji a tady je kdyžtak můj email: hanka-kalda@seznam.cz

Reakce na Hanka77

Tiwinka  |  návštěvník  |  Brighton and Hove
  • 2 odpovědí
Dobrý večer,
dnes mě propustili z nemocnice u sv. Anny v Brně, byla jsem nakonec na té operaci štítné žlázy a vše dobře dopadlo!! Jizva je tenká a prý nebude vidět vůbec a hlasivky mi poškozeny nebyly. Operoval mě pan doktor Gladiš, takže vřele doporučuji. Je velmi pečlivý, precizní a po operaci velmi starostlivý o váš stav (několikrát se za mnou přišel podívat). Takže pro ty, co uvažují o operaci, jděte do toho! Hyperfunkce a těhotenství se spolu moc nekamarádí a samovolné potraty jsou tím zapříčeněny.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí