Patologické hodnoty TSH a anti-TG

Patologické hodnoty TSH a anti-TG

Lenka
Lenka  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
Dobrý den, cca před třemi měsíci jsem měla hodnotu TSH pod 0,05 a anti-TG 652, T4 volný 30,1. Lékař mě pouze sleduje s tím, že by mi nerad dával léky na hypertyreózu, když by to byla hypotyreóza. Nyní se dělaly znovu odběry a mé TSH je 12,75, anti-TG 455 a T4 volný 10,4. T3, anti-TPO, PTH a anti-TSH mám v normě. Jedná se tedy o hypotyreózu či nějaké autoimunitní onemocnění?? Děkuji za odpovědi.
MUDr Martina Rosická Ph.D.  |  Basic member  |  Endokrinologie  |  Praha
  • 8 odpovědí
Dobrý den,
jedná se o autoimunitní onemconění způsobující hypothyreozu, tedy sníženou funkci štítné žlázy.
Hezký den
Jitka53  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, dnes jsem se od internisty dozvěděla, že mám nemocnou štítnou žlázu. Mé hodnoty jsou TSH 0.002 a T4 38,0. Jedná se o hyper nebo hypo thyreozu? Je mě 53 let a užívám HRT hormony. Může mít užívání estrogenu vliv na funkci štítné žlázy?
Lékař mě doporučil lék na snižování srdečního tepu, Nebivolol Sandoz 5mg, má tento vliv i na úpavu štítné žlázy?
Jitka,53 let, Praha
MUDr. Jaroslava Marková  |  Basic member  |  Vnitřní lékařství  |  Praha
  • 168 odpovědí
  • 8 Likes
Dobrý den, jedná se o hypertyreozu, zvýšenou činnost štítné žlázy. Nebivolol funkci štítné žlázy neovlivní, pouze uleví od nepříjemných příznaků způsobených vlivem hormonů na oběh a srdeční činnost.
Gabriela1904  |  návštěvník  |  Bratislava
  • 1 odpovědí
Dobrý deń, chcem sa spýtať, mala som hodnoty v 2012 TSH-0,676 ATPO-51 ATG-162+,
predpísaný euthyrox 75 1 tableta denne, teraz mám hodnoty TSH 0,008
S- a TSH 10,55
T3- 28,85
T4- 60,55
aTG - 16,81
aTPO - 10,96, predpísaný Thyrozol 10 mg a trimepranol, chcem sa spýtať, neboli tie prve hodnoty v 2012 uz v poriadku, a bolo treba zniziť davku liekov, kedze som sa dostala zo znizenej funkcie do zvysenej funkcie?Velmi pekne dakujem za odpoved.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí