Štítná žláza a hlasivky

Štítná žláza a hlasivky

MrsX  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 1 odpovědí
Mám dotaz ohledně štítné žlázy a působení hormonálních prášků euthyrox a beru 50 místo 25 mikrogramu dle lékaře vážím. 96 kg a měřím 166 cm. Může mít zvětšená štítná žláza vliv na hlasivky, protože na 18-letou holku mám strašně hrubý a hluboký hlas a příbuzní mi říkali, že to bude těmi prášky, protože jsou hormonální. Také si myslím, že z těchto prášků mi rostou chloupky na břiše,zádech, tváři a na krku. Nevím, co s tím mám dělat. Také beru Revalid 2x denně kvůli vypadáváním vlasů z důvodů zvětšené štítné žlázy a hormonálním výkyvům.
MUDr. Táňa Andreasová  |  Basic member  |  Interní lékařství  |  Praha
  • 346 odpovědí
  • 61 Likes
Dobrý den, Euthyroxem se léčí snížená funkce (hypofunkce) štítné žlázy a dávka se titruje dle hladiny hormonů štítné žlázy. Při neléčené nebo nedostatečně léčené hypofunkci může skutečně dojít ke zhrubění hlasu, ale od toho by Vám měl Euthyrox právě pomoci - při správné léčbě se pak hlas znormalizuje - nebo taky ne, jestli jej máte takto hluboký od přírody. Upraví se pak i vypadávání vlasů, které s tím může souviset. Lék se užívá ráno nalačno půl hodiny před snídaní. Hladinu hormonů je třeba pravidelně kontrolovat. Růst chloupků nezpůsobuje. Léčba patří do rukou endokrinologa, ten by měl odhalit i příčinu nadměrného ochlupení, jestli není problém i někde jinde (stanovit hladinu pohlavních hormonů atd), problém ale nejspíš také souvisí se štítnou žlázou. Doporučuji pro jistotu i vyšetření gynekologem. Každopádně užívejte Ethyrox tak, jak Vám lékař doporučil.
S pozdravem
MrsX  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 1 odpovědí
Kdybych chtěla si změřit hladinu hormonů v krvi jako celkově. K jakému lékaři si mám zajít ? K praktickému lékaři nebo ... ?

Reakce na MrsX

MUDr. Táňa Andreasová  |  Basic member  |  Interní lékařství  |  Praha
  • 346 odpovědí
  • 61 Likes
Jestli už berete Euthyrox, měla byste být určitě sledována endokrinologem. Ale hladinu Vám může zkontrolovat i praktik.
marviz  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, píšu bakalářskou práci na téma "Autoregresivní pochody ve štítné žláze" a ráda bych Vás poprosila o vyplnění tohoto krátkého dotazníku, který je součastí mé práce. Děkuji moc. https://docs.google.com/forms/d/1zhgkEzKJucYQARFFeZj2dGxmNFKFcax2ztFizcy787M/edit#responses

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí