Vysoké protilátky TPO

Vysoké protilátky TPO

anonym  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
Dobrý den. Paní doktorko, je mi 54 let a od roku 1994 si léčím onemocnění štítné žlázy - Hashimotova thyreoditida. V poslední době mám velké problémy s klouby, bolesti svalů,pocení se zimnicemi,těžko se mi dýchá. Hlavně v noci.Jsem celkově velice vyčerpaná.Ľéčbu štítné žlázy mám prý dobře nastavenou- užívám Euthyrox 100,l tbl, a problémy nemůžou s tím údajně souviset.Podle lékařů je můj organizmus oslaben prodělanou miliární tbc a boreliozou v r.1997-1998.Byla jsem na imulog.vyš.kde mi zjistili vysoce pozitivní protilátky proti šž:proti teroidální peroxidase(1093).Chci se zeptat, zda může tento nález nějak souviset s mými problémy?
Děkuji za odpověď.Naďa
MUDr Martina Rosická Ph.D.  |  Basic member  |  Endokrinologie  |  Praha
  • 8 odpovědí
Dobrý den,
vysoké protilátky proti TPO jsou hlavně diagnostikou informací, říkají nám, o jaký typ onemocnění štítné žlázy se jedná. Jejich tvorba souvisí s poruchou imnuntiního systému, který považuje vaši štítnou žlázu za cizorodou tkáň, kterou je potřeba zničit.
Vaše problémy budou tak zřejmě souviset s něčím jiným. Je třeba vyloučit chronický zánět ať už infekční nebo neinfekční povahy jako například revmatoidní artritis. Držím palce.
2bodka  |  návštěvník  |  Bratislava
  • 2 odpovědí
Ak mozem poradit (aj ked lekari sa budu len usmievat) kupte si v lekarni KELP, ja som nasla vyrobcu jamieson, kde je jod v mnozstve 650 µg ( http://www.magister.sk/produkt/detail/produkty-od-a-po-z/kelp-100tbl-jamieson/ ) Pisu brat kazdy druhy den, ale ja som to brala denne. Pripadne iny pripravok s JODOM, pretoze prave tento je potrebny. Protilatky TPO som pred tym mala viac ako 600, Euthyrox som odmietla po pol roku liecby brat, pretoze som z neho priberala a bola som stale unavena a bez nalady.
Po rocnej liecbe JODOM v podbe Kelpu su moje protilatky v norme a to 6,45 :) Moj endoringolog bolo sokovany a nechapal ako je to mozne. Ked som sa ho predtym pytala na liecbu jodom, krutil hlavou, ale vsetci vedia, ze stitna zlaza pre spravne fungovanie potrebuje jod a my ho mame nedostatok. Teraz, ked videl endorinolog moje vysledky nemohol uverit vlastnym ociam :) Takze vyskusajte. Odporucam Vam aj precitat si nieco o jode: http://rng.nazory.eu/jod Dufam, ze Vam to pomoze. Ja mam este aj strumu, ale nie je zatial taka velka, aby bolo nutne ju operovat a zatial nerastie, comu tiez podla mna vdacim jodu. Vyskusajte a uvidite, ublizit Vam to nijako nemoze. Na webstranke www.zdravie.sk je FORUM, kde jeden pan pod nickom "RNG" vela krat velmi dobre poradil ludom ako sa vyliecit pomocou potravinovych doplnkov, informacie cerpa z medicinskych casopisov. Informacie z nich sa vsak na skoly medikov nedostanu, pretoze vieme, ze to co medicina potrebuje je PACIENT a biznis s liekmi je najvacsi biznis na svete, takze lekar nepotrebuje zdraveho cloveka. Vela chorob sa da vyliecit doplnenim chybajucich latok, ale toto vam tiez lekari nepovedia, lebo o vyzive sa na skolach vela neucia a je jednoduchsie zobrat si tabletku na "zmiernenie priznakov" ako liecit skutocny DOVOD choroby. Tolko moja rada. Drzim Vam palce. Ja by som si ale stitnu zlazu NIKDY odstranit nedala, co sa da liecit, to treba liecit. Ak ma boli hlava, tiez si ju neodrezem :)
Ency  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 5 odpovědí
Děkuji za informace podívám se naty stránky co jste doporučila. Beru 150 up a vy jste brala 650 up stačí to, když mám TSH 3,58 a TP55?

Reakce na Ency

2bodka  |  návštěvník  |  Bratislava
  • 2 odpovědí
150 je udajne malo, tento udaj je stary a podla novych vyskumov clovek potrebuje ovela vacsie mnozstvo nie len jodu, ale ostatnych vitaminov, mineralov a stopovych prvkov, pretoze tabulky ktore sa vsade uvadzaju su velmi stare. Treba si precitat hlavne tu stranku kde pan pod nikom RNG popisuje jod a problemy s nedostatkom. Tento clovek je na slovenskom fore www.zdravie.sk velmi znamy a uznavany, vela ludom uz poradil a vsetci su mu vdacni, vratane mna. Na zaciatku som neverila ze ma jod moze vyliecit, ale ked som teraz videla vysledky viem, ze clovek ma aj ine alternativy nez "chemiu" :) skuste potom zaskocit na forum stranky www.zdravie.sk a tam vyhladat v temach tekvicovy olej, vela zien s ochorenim stitnej zlazy sa lieci prave nim. Mne sa osvedcil ten Kelp, je financne dostupny a uzivanie bez problemove, kedze ide o tablety. Na ten stranke je hore moznost zadat si FORUM a ked ho otvorite, da sa v temach vyhladat damu temu zadanim slov (funguje to ako google)

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí