Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Štítná žláza - zhoršují se mi výsledky - Onemocnění štítné žlázy - Diskuze

Štítná žláza - zhoršují se mi výsledky

Štítná žláza - zhoršují se mi výsledky

Kája  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
Dobrý den,
mám na Vás takový dotaz. Je mi 25 a už od svých 15 se léčím s autoimunitním onemocněním štítné žlázy - můj endokrinolog mi neustále zvyšuje dávku léku. Začínala jsem na Letrox 25, nyní mám Letrox 200.
Naposledy mi pan doktor zvýšil dávku v létě, po zvýšeném psychickém vypětí spojeném se školou se mi pravděpodobně funkce štítné žlázy trochu rozhodila a ŠŽ téměř přestala pracovat. Asi za měsíc po nasazení vyšší dávky se její funkce upravila a dle výsledků tato dávka stačila.
Teď po nových odběrech dávka zase nestačí. Pan doktor mi oznámil, že se mu zdá, že léky neberu, nebo minimálně je neberu pravidelně,prý tomu výsledky odpovídají. Léky ale pravidelně beru, bez nich bych byla velmi unavená.
Bohužel unavená jsem i teď. Přičítala jsem to zvýšenému tempu v práci, ale dle výsledků to opět vypadá na problém ŠŽ.
Bohužel pan doktor je přesvědčen, že léky neberu, tudíž se se mnou odmítá bavit o nějakých jiných postupech, popřípadě možných nežádoucích účincích a kontraindikacích.
Proto se s otázkou obracím na Vás.
Je možné, že by na léčbu štítné žlázy a Letrox
200 měly vliv nějaké další produkty. Jelikož mně je již od dob studia často nevolno, mám od obvodní lékařky předepsaný Omeprazol Stada, který beru stejně jako Letrox 200 ráno na lačno, nejříve Omeprazol Stada, cca 10 min. poté Letrox 200.
Ještě z doby studia mám problémy s jídlem, tudíž během dopoledne většinou nemám chuť nic jíst, proto energii doplňuji sójovým mlékem a chia semínky.
Navíc jsem se v posledním půl roce naučila pít různé bylinné čaje - ŽenŠen, zelený, mateřídouška, heřmánek, řepík, Aloe Vera apod.
Může mít něco z toho vliv na fugování Letroxu?
Moc děkuji za odpověď
MUDr. Táňa Andreasová  |  Basic member  |  Interní lékařství  |  Praha
  • 346 odpovědí
  • 61 Likes
Dobrý den, omeprazol by na vstřebávání Letroxu neměl mít vliv. Ale možná by bylo výhodnější užívat omeprazil např. večer. Letrox musíte skutečně užívat aspoň 30min před snídaní. Jeho dávkování závisí i na tělesné hmotnosti (cca 2ug/kg). Je třeba jej titrovat dle hladiny hormonů štítné žlázy v krvi. A závisí i na ročním období (v zimě vyšší dávky). Viděla jsem pacientku s norm. hmotností, která potřebovala 225 ug, je to individuální. Bylinné čaje by také neměly mít vliv. Možná by šlo vyměnit Letrox za Euthyrox..
S pozdravem

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí