Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Přerušovaný pohlavní styk - Antikoncepce - Diskuze

Přerušovaný pohlavní styk

Přerušovaný pohlavní styk

Eva80  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den. Měla jsem s partnerem opakovaný "nechráněný" styk. Neužívám běžnou HA a nepoužili jsme ani kondom, partner ale věděl, že neberu žádné prášky - informovala jsem ho, a proto jsme použili metodu přerušované soulože. Partner mne ujišťoval, že mohu být naprosto klidná byl si tím naprosto jistý že nedošlo k ejakulaci do mě, ale já samozřejmě vím, že toto není příliš spolehlivá metoda (zvlášť když styk byl opakovaný). Ke styku došlo v mých neplodných dnech, na konci mé menstruace cca 5-6 den od začátku menstruačního cyklu. Přesto jsem ale neměla klid a zašla jsem si na gynekologii kde jsem dostala Escapelle. Ten jsem užila druhý den po styku (po tabletce mi bylo jen mírně nevolno, nezvracela jsem). Už 4 den po užití tablety jsem dostala opět menstruaci (takže prakticky sotva mi jedna skončila dostala jsem druhou) která trvala asi 3-4 dny. Všichni mě uklidňují, že mám být klidná, že šance těhotenství je prakticky nulová (kombinace přerušovaná soulož, sex na konci menstruace, tzn. v neplodných dnech a navíc Escapelle) ale já mám samozřejmě stejně obavy. Možná už jsem paranoidní a nervuju se zbytečně. Také by mne zajímalo kdy mám očekávat další menstruaci, zda v "normálním termínu" jako kdybych Escapelle neužila, nebo v termínu odpočítaném po krvácení které jsem dostala po 4 dnech od užití tablety, které bylo vyvolané Escapelle??? CHápu, že tato pilulka PO asi může rozhodit cyklus dost....a když dostanu další menstruaci mohu si být jistá že těhotná nejsem, nebo mám stejně zajít na gynekologii??? Nebo je to zbytečné a jen se zbytečně stresuji? Budu vám moc vděčná za odpovědi. Děkuji.
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,
menstruační cyklus zacnete pocitát od I dne krvácení po Escapelle,jina Vám radim brát hormonální antikoncepci,žádna jiná jistota neexistuje.,

S pozdravem,

MUDr Ilič

Eva80  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, děkuji za odpověď. Ještě jsem se chtěla zeptat, jak je to s užíváním klasické hormonální antikoncepce po užití Escapelle?? Může se první prášek z platíčka užít už první den krvácení po Escapelle, kdy to není vlastně klasická menstruace ale krvácení jak následek užití právě pilulky "PO"? A od kterého dne užívání HAK jsem v takovém případě chráněna?? V příbalovém letáku se o této možnosti (kdy začít užívat HAK po Escapelle) nezmiňují. Kamarádka teď řešila stejný problém a chce HAK začít užívat co nejdříve a nečekat např. další měsíc a riskovat další nehodu kterou by musela řešit pilulkou po. Děkuji.
katka  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 2 odpovědí
dobry den mame s manželem pohlavni styk přerušovany už dva roky zatim se nam nic nestalo až tet jse jsi vzali kondom a on zustal va mě mužu otěhotnět plodne dny nemam
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

teoretický ano..pokud se opozdi menstruace tak si udělejte těhotenský test,

S pozdravem

MUDR Ilič
Dabel881  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,

beru antikoncepci Azalia a přibližně na týden jsem ji vysadila protože sem pořád v kuse špinila. Během toho týdne jsem menstruaci normálně dostala, čekala sem až odmenstruuju a poté jsem zas začala brát normálně antikoncepci. Jenže po 2 dnech braní jsem měla přerušovaný pohlavní styk a chci se zeptat jaká je pravědpodobnost otěhotnění, když ten styk byl asi 6-7 dní po menstruaci. Děkuji.
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

když berete antikoncepci tak minimální 0,5 procent

S pozdravem,

MUDr Ilič

Reakce na MUDr. Ilič Zdravko

Dabel881  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 2 odpovědí
Děkuji Vám za odpověď, ale v příbalovém letáku o antikoncepci Azalia je napsané, že pokud si vezmu první prášek v den kdy mi začala menstruace, tak antikoncepce učinkuje hned, ale když sem si ji vzala po menstruaci, tak se prý mám týden chránit ještě jinak. Proto mám strach, že je tu možnost otěhotnění.

Reakce na Dabel881

MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
to plati když se začíná po prvé a potom jen se dodržuje 7 d přestávka
ve které jste chráněná,pokud máze pochbnosti tak si opakovaně s týdením odstupem udělejte těhotenský test z ranní moči

S pozdravem,

MUDr Ilíč
jan75  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý den, s přítelkyní jsme měli přerušovaný pohlavní styk a jsem si jistý že došlo k ejakulaci až po vyjmutí penisu z pochvy, ale u téhle metody se říká že rozohdne i kapička, chtěl bych vědět jaká je příležitost že by partnerka mohla otěhotnět? Děkuji PS: Bylo to 3 vyvrcholení během cca 2 hodin.
jan75  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 4 odpovědí
né příležitost ale šance

Reakce na jan75

MUDr. Evžen Bělka  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Jílové
  • 21 odpovědí
  • 1 Like
Šance není veliká, ale ani ne zanedbatelná. Přerušovaná soulož není optimální ochrana mladého páru. Nebezpečí otěhotnění je poměrně veliké. Velmi záleží na zkušenostech a sehranosti páru, ta se dostavuje po letech soužití. Klasická horm. antikoncepce je spolehlivější a určitě bych jí vřele doporučil!!

Reakce na MUDr. Evžen Bělka

jan75  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 4 odpovědí
Ano jsem si vědom že je to nejhorší možnost ochrany taky to byl ojedinělý případ. Děkuji za odpověď.

Reakce na jan75

jan75  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 4 odpovědí
Měl bych ještě jednu takovou malou otázku, jinak se omlouvám jestli vás tímto nějak zatěžuji :) doporučila by jste nám použít tabletku ,,po´´ i když jsem se nevyvrcholil do přátelkyně? a další dotaz partnerku boli břicho (ve vzdálenosti dorážení) a taky pochva jako když má menstruaci, nejspíš si myslím že to je z podráždění ale rači se zeptám odbroníka. Děkuji PS: Milovali jsme se včera kolem 5 hodiny
Janca  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý den chtěla bych se zeptat, jestli je možno otěhotnět, když jsme s partnerem měli orální sex.. jako že on mě uspokojoval pak já jsem ho uspokojila a on si sperma trošku otřel rukou a poté mě zase uspokojil rukou. Je možné že i přes to že jsem panna můžu otěhotnět..? A jak velká možnost to je..? děkuji za odpověd :) janca :)
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,
prvděpodobnost je takřka jen teoretická spíše nemožná,

S pozdravem,

MUDr Ilíč
Pettka
Pettka  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, jsem 8 týdnů po porodu a s manželem jsme měli opakovaný přerušovaný pohlavní styk. Neberu žádnou HA. Mohu otěhotnět?

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí