Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Po vysazení HA více jak rok bez menstruace - Antikoncepce - Diskuze

Po vysazení HA více jak rok bez menstruace

Po vysazení HA více jak rok bez menstruace

maka  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den,

v 16 letech jsem dostala první menstruaci, byla půl roku hodně nepravidelná, načež mi byla ihned půl roku po první menstruaci nasazena HA, kterou jsem brala až do svých 30 let (tedy cca 14 let). V dubnu 2020 jsem HA vysadila, nyní je červenec 2021, tedy 1 rok a 3 měsíce po vysazení HA a stále nemám ani náznak menstruace a cyklu. Sliznici mám prý hodně nízkou a dle hormonálního profilu se mi tvoří málo estrogenu. Jak mám postupovat? Vím, že takto dlouho nemenstruovat a zároveň nemít správnou hladinu estrogenu může zvýšit riziko osteoporózy, neplodnost apod. Chtěla bych s přítelem miminko přirozenou cestou, tj. nechci na IVF. Co dělat pro nastartování cyklu a menstruace i po takto dlouhé době? Nevím, zda je řešením zajít si na vyvolávací injekci, když nemám vysokou sliznici a navíc to jsou jen další cizí hormony, který můj problém nevyřeší. K tomu všemu se mi ještě hodně osypala pleť.
Děkuji za reakce.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí