Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Zapomenutá tableta - Antikoncepce - Diskuze

Zapomenutá tableta

Zapomenutá tableta

m.o.n.i.21  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý měla bych dotaz ohledně vynechání antikoncepce. Zapomněla jsem si vzít první pilulku z platíčka v první den (takže jsem si ji tedy vzala po více jak 12 hodin než jsem původně měla). Proto jsem si dle návodu užívání antikoncepce vzala druhý den v pravidelné době užívání dvě pilulky najednou. Krátce po skončení užívání předchozího platíčka (tedy ve dnech,kdy se pilulky neberou) jsem měla pohlavní styk (je to přesně týden zpět o zapomenutí si vzetí první pilulky. Chtěla bych se zeptat, jaká existuje možnost, že otěhotním, pokud velká, tak zda je možné ještě v této době tomu prostřednictvím rady gynekologa zabránit. Děkuji za odpověď.
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,
pokud to berete již delší dobu npř více jak 3 měsíce tak by opždění o 1 zbl nemělo mít vliv

S pozdravem ,MUDr Ilič
m.o.n.i.21  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Děkuji za radu. Chtěla bych se přesto ještě zeptat, zda si myslíte, že bych raději měla konktaktovat svého gynekologa, abych případnému otěhotnění zabránila. Všude čtu, že po zapomenutí pilulky v prvním týdnu po 12 hodinách je velká možnost otěhotnění. Proto by mě zajímalo, zda existuje možnost užití nějaké tablety nebo preparátu, abych měla jistotu, že opravdu neotěhotním. Nechráněný pohlavní styk jsem měla 2.den po užití poslední pilulky z předchozího plata. A první pilulku následujícího plata jsem vzala o 24 déle, než jsem měla vzít (spolu s 2.pilulkou současně). Jinak antikoncepci užívám pravidelně. A dále,jak dlouho bych se tedy nyní měla po tomto incidentu bezpečně chránit. Děkuji za odpověď.

Jandule18  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Zapomněla jsem si vzít v 1. týdnu po menstruaci třetí pilulku HA Artizia (užívám něco přes 2 měsíce) se zpožděním cca 17 hodin, mezitím jsem měla 3x pohlavní styk bez ejakulace do pochvy. Pilulku jsem si vzala, hned jak jsem si vzpomněla cca 3 hodiny po styku. Gynekoložka mi řekla, že můžu být klidná. Že HA Artizia má nějaké časové rezervy (24 hodin), a že když jsem si vzala další tabletku, tak jak mám, tak že se hladina hormonů v těle vyrovná a nemusím mít strach.
Chtěla jsem se tedy zeptat, jestli můžu mít pohlavní styk v následujících 7 dnech, bez kondomu a bez ejakulace do pochvy? Kdyby se náhodou vloudila chybička, tak jsem chráněná, a nebo máme raději použít ještě kondom? Říkala jsem si, že pro lepší pocit a klid, bych si udělala ještě těhotenský test. Ikdyž mi doktorka řekla, že můžu být klidná stejně jsem z toho nervozní a mám strach! V 18ti letech dítě opravdu nechci! Děkuju za odpovědi!
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den

OK at se Váš gynekolog podívá na UZ na výšku slinice a na vaječníky a pak at se rozhodné

S pozdravem,MUDr Ilič
biedronca  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
***P O R A D T E ! HEZKÝ DEN,zapoměla jsem užit jednu pilulku HA,ten den jsem měla nechráněný styk,až další den jsem užila zapomenutou pilulku plus tu pro daný den (2najednou. 6 den ode dne zapomenutí,ale už pak řádného užívání, jsem měla nehráněný styk zase.Mohla jsem otehotnět?Musím vynechat 7denní pausu a pokračovat v dalším plátíčku?
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

aby jste zjistila v jakém stavu je sliznice atd je nejlépe provést UZ
vyšetření a pak se rozhodnout jak dál.

S pozdravem,

MUDr Ilič
Mevlana  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý měla bych dotaz ohledně vynechání antikoncepce. Zapomněla jsem si vzít poslední pilulku z platíčka (neužila jsem ji vůbec, HA Milligest).Chtela jsem se zeptat kdy mám začít užívat nové plátičko(jestli po sedmidenní pauze nebo po 8 dnech)a od kdy budu zase chráněná. Děkuji za odpověď.
Niky  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobry den moc prosim o odpoved.Nevzala jsem si posledni pilulku z plata tedy pauza byla 8denni,v te pauze byla normalni menses,plus jsem v te dobe brala 3dny ATB Sumamed.Zacala jsem pa brat normalne z noveho baleni a sesty den mela nechraneny styk.Je moznost otehotneni?? Tri dny po styku jsem mela slabe dvoudenni krvaceni a bolesti bricha.Dekuji za odpoved.

Reakce na Niky

MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

je to možné ale velice málo pravděpodobné, můžete si udělat test z ranní moči nyní a opakovat za týden,

S pozdravem,

MUDr Ilíč
Míša  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, chci se zeptat, jaká je možnost otěhotnění, jestliže jsem si zapomněla vzít pilulku první den, kdy se má začít brát (tedy po menstruaci) s přítelem jsme měli druhý den nechráněný styk, později téhož dne jsem přišla na to, že jsem si zapomněla vzít pilulku a okamžitě si jí vzala. Prášky Katya beru už cca 9 měsíců. Děkuji za odpověď.
Luffinka15  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, e sobotu ve třetím týdnu jsem měla sex a ten den večer a i ve neděli jsem si zapomněla vzít antikoncepci Celist, když sem to v pondělí zjistila vzala jsem si tři najednou, jaká je možnost toho, že bych mohla být těhotná? Děkuji moc
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

nejlépe je provést UZ a vidět folikulární růst a výšku sliznice,tak budete vědět riziko od selhání HA,

S pozdravem,


MUDr Ilič
Žaneta  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, v sobotu jsem si měla vzít první pilulku z platíčka a zapoměla jsem na to a už je čtvrtek, mám si jí vzít ve čtvrtek a využívat celé plato, nebo mám počkat do další menstruace a začít je brát až potom.Děkuji za odpověd
Emm  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Beru antikoncepci 2 týdny. První týden jsem ho brala pravidelně, ale pak jsem si jednu zapomněla dát,ale do 12 hodin jsem ji užila. Pak jsem zapomněla, ale tentokrát do bylo přes 12 hodin. To jsem užila nálsedující den 2 tablety. Chtěla bych se zeptat, jestli mám užívání nechat, nebo pokračovat.
MUDr. Miloš Debnár  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Šumperk, Oskava
  • 234 odpovědí
  • 48 Likes
Došlo-li k chybě ve 2 týdnu užívání nejsou zapotřebí další opatření ,antikoncepci užívejte dále pravidelně.

Reakce na MUDr. Miloš Debnár

Zachary  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, mám dotaz. Antikoncepci také beru první 2 týdny, ale ten 14 den jsem zapomněla a vzala jsem si ji až následující den. Jsem chráněna stejně jako kdybych si ji vzala nebo nemůžu mít nechráněný pohlavní styk a vzít si tu 14?
Martin123  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den
moje přítelkyně si v polovině užívání HA zapoměla vzít čtyři pilulky. Následkem toho dostala menstruaci dřív. Prášky začala brát hned po těch čtyřech dnech. V období takto vyvolané menstruace jsme měli nechráněný styk. Jaká je šance na otěhotnění?
Děkuji
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

pokud jste měli PS v období menstruace jak píšete tak pravděpodobnost gravidity je malá,

S pozdravem,

MUDr Ilič
luci  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
užívám Chloe a zapomněla jsem si vzít 17. tabletu, kterou jsem si vzala až na druhý den (cca po 18. hodinách). Následující 4 zbývající prášky jsem si vzala, tak jak jsem měla. A teď jsem už vzala 2 placebo tablety. Nechráněný styk jsem měla po 1. placebo tabletě. Je tu možnost otěhotnění? Děkuji
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

myslím si že tiziko gravidita je velice nízké,

S pozdravem,

MUDr Ilič
Kata91  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, vynechala jsem omylem 3 tabletky (neměla jsme je sebou když jsme byla pryč) a dostala jsem pak hned menstruaci (o 10 dnů dřív). Mám plato dobrat nebo ne? a jak mám pak pokračovat v užívání?
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

jeden z možbých postupu je odemenstruovat a a začít nové plato od V dne M , ale pozor v I přestávce nebudete chráněna.

S pozdravem,

MUDr Ilič
pettom  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý večer, včera, tedy v sobotu, jsem si zapomněla vzít tabletu. Beru HA Lindynette 20 a měla jsem pohlavní styk, dnes jsem vzala 2tablety najednou. Je něaké riziko otěhotnění? Děkuji za odpověď.
qlarushka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 2 odpovědí
Ahoj antikoncepci beru jen 5 měsícu,beru Yasminelle teď v pondělí jsem si omylem zapoměla vzít prášek a přišla jsem na to až v uterý večer,tudíž jsem se do těch 12 hodin nevešla,tak jsem si v uterý vzala ty prášky dva jeden za pondělí a druhý za uterý....bylo to ve 3 týdnu....a ve čtvrtek jsem měla dostat menstruaci,ale já ji dostala již v uterý a na té krabičce psali,že buď mám zahajit hnedka těch 7 dní jak se ty prášky neberou a nebo mám užít vynechanou tabletu a těch 7 dní prášky brat,aby jsem menstruaci neměla....já si vybrala to druhé a prášky poctivě beru,ale menstruaci mám pořát.....a teďkom nevím,zda jsem někde neudělala chybu....s přítelem jsem měla nechráněný sex dva dny přd vynecháním toho prášku....poraďte prosím jak dál postupovat a zda mohu otěhotnět.Děkuju a zdravím.Klára
qlarushka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 2 odpovědí
Ahoj antikoncepci beru jen 5 měsícu,beru Yasminelle teď v pondělí jsem si omylem zapoměla vzít prášek a přišla jsem na to až v uterý večer,tudíž jsem se do těch 12 hodin nevešla,tak jsem si v uterý vzala ty prášky dva jeden za pondělí a druhý za uterý....bylo to ve 3 týdnu....a ve čtvrtek jsem měla dostat menstruaci,ale já ji dostala již v uterý a na té krabičce psali,že buď mám zahajit hnedka těch 7 dní jak se ty prášky neberou a nebo mám užít vynechanou tabletu a těch 7 dní prášky brat,aby jsem menstruaci neměla....já si vybrala to druhé a prášky poctivě beru,ale menstruaci mám pořát.....a teďkom nevím,zda jsem někde neudělala chybu....s přítelem jsem měla nechráněný pohlavní styk dva dny přd vynecháním toho prášku....poraďte prosím jak dál postupovat a zda mohu otěhotnět.Děkuju a zdravím.Klára
Jarka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den pane doktore. Byla bych Vám vděčná za radu. Ve středu jsem dostala menstruaci, v sobotu mám začít brát další pláto HA. Problém je v tom, že nové pláto antikoncepce budu mít k dispozici až v pondělí.. Chtěla bych se proto zeptat, zda nedojde k porušení antikoncepčního účinku při jedno a půldenním posunu, budu ovulovat?Děkuji.
nicol  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 2 odpovědí
Dobry den rada bych se zeptala,uzivam tabletky tak jak mam,ale jeden vecer jsem byla na zabave a nasledne trochu zvracela,rano coz bylo do 12 hodin od doby kdy tabletky uzivam vzala,dalsi,ale ze stejneho platicka,coz znamena,tabletku na dalsi den,a na netu jsem se docetla,ze je zde potom mala spolehlivost,jelikoz tabletky nejsou uzivany po dobu 21dni mohla bych se zeptat,jaka je pravdepodobnost,ze kdyz budu mit nechraneny pohl.styk tak otehotnim???diky za odpoved.
nicol  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 2 odpovědí
Dobry den rada bych se zeptala,uzivam tabletky tak jak mam,ale jeden vecer jsem byla na zabave a nasledne trochu zvracela,rano coz bylo do 12 hodin od doby kdy tabletky uzivam vzala,dalsi,ale ze stejneho platicka,coz znamena,tabletku na dalsi den,a na netu jsem se docetla,ze je zde potom mala spolehlivost,jelikoz tabletky nejsou uzivany po dobu 21dni mohla bych se zeptat,jaka je pravdepodobnost,ze kdyz budu mit nechraneny pohl.styk tak otehotnim???diky za odpoved.
holubicka18  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné nějaké riziko, v případě, že ve 3 týdnu jsem si jeden den vzala 2 tablety a na konečný den mi tudíž chybí tableta. (Užívám mercilon) Děkuji
kst
kst  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na riziko otěhotnění, pokud jsem si vzala 3. tabletu z plata o cca.14 hodin později a těsně předtím měla pohlavní styk...beru antikoncepci stodette (už asi rok)

děkuji za odpověď
Tereza22  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý večer,
Zapomněla jsem cca před měsícem užít jednu tabletu začala jsem lehce krvácet a krvácení přetrvávalo..tak jsem vynechala sedmi denní pauzu a pokračovala v dalším platičku,ale krvácení nepřestalo.Muj gynekolog mi píchl injekci aby to přestalo, ale stále nic.Tak mi doporučil abych posledních 5 tablet co mi zbylo, vyhodila a začala sedmi denní pauzu.Jsem i v této pauze chráněná?..
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

to bych nerizkovala a není to jiste lepší bude bez poh. styku,tepreve když začnete nový platíčko od 11 dne pokud nebudete krvácet, dělala jste si těhotenský test z moči??

S pozdravem,

MUDr Ilič

Reakce na MUDr. Ilič Zdravko

Tereza22  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 4 odpovědí
dnes mi skončila 7 denní pauza a vzala jsem si první tabletku z noveho platička, v pátek proběhl pohl.styk , ale praskl kondom! Takže možnost otěhotnění je?!

Reakce na Tereza22

MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

když to berete prvidelně jste chráněná a i v pauze,

S pozdravem,

MUDr Ilíč

Reakce na MUDr. Ilič Zdravko

Tereza22  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 4 odpovědí
no jak jsem psala,po vynechané tabletě jsem to pak brala pravidelně..a vynechala jednu sedmi denní pauzu. A pak z druhého plata 5 vyhodila abych prestala krvácet. Tak to jsem si oddechla, děkuji.

Reakce na MUDr. Ilič Zdravko

guest  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Zapoměla jsem si vzit jeden prášek z antikoncepce a nevim v jaký den,zjistila jsem to dva dny pred dobrani dvou prášků tak se chci zeptat jestli ten poslední prášek si mám vzít když už bych je brát neměla.
Virgi  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,chtěla bych se zeptat, zapoměla jsem si vzít první tabletu z prvního platíčka po vynechání týdenní pauzy. Následně jsem si vzala v pravidelný čas dvě tabletky najednou. v týdnu vynecháni jsem měla pohlavní styk. Jsem ted nechráněná?Je možné otěhotnět. Děkuji za odpověd
Marek  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
moje přítelkyně bere antikoncepci Stodette. Včera si ho zapomněla vzít a vzala si ho až o 14 hodin později, chtěl bych se zeptat, jaké je riziko otěhotnění a jeslti by jste doporučoval/a aby jsme navštívili lékaře a požádali o tabletu proti těhotenství. Předem děkuji za odpověď.
Tana  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Marek: tabletu proti těhotenství můžeš koupit nyní i volně v lékárně, má se to brát do 72 hodin (Escapelle nebo Postinor 2)
Jana25  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, HA užívám pravidelně, včera jsem měla vzít tabletku poslední z 1. týdne ale zapomněla jsem, vzala jsem ji po 15 hodinách a v sobotu měla nechráněný PS, chci se zeptat jaké je riziko otěhotnění? děkuji Jana
Týnuš52  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,chtěla bych se zeptat jestli stále účinkuje antikoncepce (Natalya),když jsem si zapoměla vzít předposlední tabletu v platíčku a vzala jsem si jí až za 20 hodin?Beru jí ve 14:00 a tabletu jsem si vzala az druhý den v 10:00 a ve 14:00 jsem si vzala normálně další.A začala jsem hned brát další platíčko.Pokud není antikoncepce účinná,za jak dlouho bude účinkovat?V letáčku nic takového nepíšou,zda jsem chráněná nebo ne.Natalyi beru 6 měsíců.Děkuji za odpověď
Nicol  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat beru už dva roky HA Stodette.Teď v neděli mi končí týdenní pauza a v pondělí,zítra bych měla začít brát nové platíčko, ale bohužel jsem na horách na celý budoucí týden,vracím se v pátek. Nevim,jak mám teď začít brát prášky. Prosím o radu, kdy si mám vzít první prášek a kdy budu moc mít první nechráněný pohlavní styk.
Děkuji moc za Vaši odpověď.
adinek  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, místo tablety, která následovala jsem si v pondělí vzala poslední tabletu, v úterý na tabletu zapomněla a vzala si ji dnes ráno.. je to problém? děkuji moc za odpověď
malenka  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den.
Ráda bych dostala radu ohledně zapomenutí antikoncepce v 1. týdnu platíčka. V pátek jsem ukončila menstruaci a rovněž začala s užíváním antikoncepce v pravidelných 19h. V sobotu ráno jsem měla pohlavní styk a v tento den jsem zapoměnala v 19h užít pilulku, tu jsem užila až v neděli ve 12h. Pravidelnou nedělní jsem užila již správně v 19h. V návodu píší, že je možnost otěhotnění. Jaká je v tomto případě pravděpodobnost? jaká opatření mám podstoupit, abych tomu zabránila? Předem děkuji za odpověď.
D.12  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych se zeptat.. Před 14 dni jsem měla pohlavní styk s přítelem a trochu se do mě udělal. Já jsem si zapomněla vzít před 3 dni prášek.. Myslíte, že mohu být těhotná? Děkuji za odpověď
Kristýna  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, dnes jsem zjistila, že jsem si včera nevzala pilulku, a poslední jsem měla v pondělí v 6 večer, bohužel jsem měla dnes nechráněný styk. Proto když jsem to zjistila, tak jsem si vzala oba prášky najednou, neudělala jsem chybu? Předem děkuji za odpověď.
nika  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
dobrý den, je mi 17 le.Chtěla jsem se zeptat začla jsem poprvé užívat antikoncepci Mercilon měla jsem si první tabletku vzít v první den menstruace ale mohla jsem si jí vzít bohužel až ve druhém dni menstruace za jakou dobu budu chráněná? Nezačla jsem antokoncepci brát špatně tedka ji beru osmý den přítel se chce milovat bez kondomu ale mám moc strach z nechtěného těhotenství .A ještě jsem chtěla vědět když jsem si HA vzala dvakrát o 15 dýl jestli to vadí .Děkuji
xxx  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
užívám antikoncepci Minerva a ve čt + pá jsem si zapomněla užít tabletu (zjistila jsem to až dnes) a v pá jsem měla pohlavní styk. Dnes (so)jsem užila HA (pouze dnešní). v lékárně mi doporučili tabletu escapelle,kterou jsem užila. Mam nadále pokračovat v užívání minervy, jsem v užívání ve druhém týdnu.
Děkuji za odpověď.
verunka23  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, beru antikoncepci lindynette 20 už přes 3 roky. Poprvé jsem si zapomněla vzít tabletku a bylo to později než za 12 hodin, dobrala jsem zbylých 5 tablet, poté proběhla menstruace a v den, když jsem si vzala první tabletu s dalšího plata jsem měla pohl. styk. Je tady možnost otěhotnění? Děkuji za odpověď
verunka23  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 2 odpovědí
oprava: tu zapomenutou tabletku jsem si vzala, ale až víc jak za 12 hodin

Reakce na verunka23

kaci_02  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, jsem v podobné situaci. Jak jste tedy pokračovala? Bylo vše v pořádku? Děkuji.
sabatinka092  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobry den chtela jsem se zeptat kdyz jsem si zapomnela po 7deni pauze vzit v prvnim blistru prvni tabletku a vzala jsem si druhy den dve je tam mozne riziko kdyz sme s pritelem nemeli predtim pohlavni styk?pouzivam katya dekuji za odpoved
Síma  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, mám dotaz. Zapomněla jsem si vzít pilulku v prvním týdnu, přesně čtvrtý den. Vzala jsem si jí hned, jak jsem si to uvědomila, ale bylo to více jak 12 hodin, avšak méně jak 24 hodin. Chci se jen zeptat, jaká je možnost těhotenství, když jsem měla den před zapomenutím pilulky nechráněný pohlavní styk? Antikoncepci užívám už déle jak 2roky. Předem děkuji za odpověď. Hezký den.
Síma  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, mám dotaz. Zapomněla jsem si pilulku první týden užívání nového blistru, přesně čtvrtý den.Vzala jsem si tabletu hned, jak jsem si to uvědomila, ale bylo to více jak 12 hodin, avšak méně jak 24 hodin. Den před zapomenutím jsem měla nechráněný pohlavní styk. Můj dotaz je, jak velké je riziko těhotenství a zda mám kontaktovat svého gynekologa? Antikoncepci užívám déle jak 2 roky. Předem děkuji za odpověď. S pozdravem hezkého dne.
nukare  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,
minulý měsíc jsem začala užívat antikoncepci Lindynette20, ale měla jsem problém, že jsem celý první měsíc užívání měla menstruaci. 31.března mi po 7denní pauze menstruace konečně skončila a já jsem začala brát druhé plato, ale zapomněla jsem si vzít ve středu 4.4. pátou pilulku a vzala jsem si ji až po 16cti hodinách a v ten den(tudíž čtvrtek) jsem si vzala ještě jednu normálně. Ale ve čtrtek se nám také stalo že jsme po užití tabletek měli pohlavní styk. Myslíte, že je velká pravděpodobnost že otěhotněním? Předem děkuji za odpověď.
anet  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
ve třetím týdnu užívání pilulek jsem si zapomněla vzít předposlední tabletu v platíčku. Všimla jsem si toho, když jsem chtěla užít poslední tabletu. Užila jsem tedy obě dvě v jeden den. Další den jsem pokračovala v užívání dalších pilulek (bez přestávky jsem navázala na další plato)dle příbalového letáku ve stejný čas, jako jsem užívala pilulky doposud.
Avšak nastal problém, že jsem začala menstruovat a začala palčivá bolest v podbříšku. Je tento stav normální?

Předem děkuji za odpověď.
anonym  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Dobry den, muj dotaz se tyka vynechani HA. Z duvodu necekane prodlouzeneho pobytu v zahranici jsem si jiz patym dnem nevzala pipulku ( Marvelon ). Mela jsem vynechano 7 dni pro menstruaci a 8. den jsem jiz pilulku neuzila. Proto vas prosim o radu, jak mam nadale pokracovat v uzivani. Dekuji za odpoved
Jane  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
prosim o radu, užívám Mercilon a potřebovala bych o jeden den prodloužit pausu v užívání HA aby se mi jeden den posunul ciklus. V příbalovém letáku se píše, že pausu lze zkrátit, ale né prodloužit. Můžu první tabletu užít až v 9 den a budu se první týden chránit i jinak? Anebo to prostě nejde?
Děkuji za odpověď.
houkacka  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den. Měla bych dotaz ohledně antikoncepce Foxinette. Zapomněla jsem užít tabletku 3. den v 1.týdnu užívání. PS jsem s přítelem měla od 1.dne. Dle příbalového letáku jsem požila 2 pilulky najednou. Chtěla bych se zeptat, zda je možné otěhotnění. Antikoncepci už beru déle jak 3 roky a nikdy jsem pilulku nezapomněla.
Děkuji
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,
pravděpodobnost je velice malá spíše teoretická,pokud šlo jenom o to co opisujete

S pozdravem,

MUDr Ilíč

Reakce na MUDr. Ilič Zdravko

Liba  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den,

zapoměla jsem si vzít do práce nové plato s prášky. Obvykle beru antikoncepci ráno kolem 8 až 9 hod a tento první prášek v prvním týdnu jsem si musela vzít až v 6 hodin odpoledne (což je 10 hodin), následně jsem brala 6 dní prášky pravidelně a šestý den jsem měla chráněný styk, bohužel si ale nejsem jistá, zda ochrana byla stoprocentní. Mám to dále nějak řešit?

Děkuji za radu. Jinak antikoncepci beru již 6 rokem, nyní mám Maitalon. Obvykle prášky beru velmi přesně. Hezký den.

Reakce na Liba

MUDr. Petr Holba  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  | 
  • 3 odpovědí
Pokud se užití tablety opozdí o méně než 12 hodin, což je Váš případ, není kontracepční ochrana snížena. Žádná další opatření nejsou třeba.

MUDr. Kateřina Klímová
Beata  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat. Vynechala jsem jednu antikoncepční tabletu a vzala jsem si ji až z druhou po 24 hodinách. Pár dní na to mě začalo bolet břicho, naprosto stejně jako před menstruací, která ale nepřišla. Znamená to tedy, že se nic nestalo a antikoncepci mám bez obav dobrat do konce?
anonym  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý večer, zapomněla jsem si vzít 18. tabletu (Belara), kterou jsem si vzala až po 18 hodinách a pak další v pravidelném čase. Den před zapomenutím jsem měla nechráněný PS. Jak je velké riziko otěhotnění? HA beru už tři roky. Děkuji
Renča
Renča  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,
minulý týden ve středu jsem úplně zapomněla si vzít prášek (Femoden) a ten den jsem měla nechráněný styk s přítelem. Zjistila jsem to až druhý den ráno a vzala si dvě tablety. Platíčko doberu za 4 dny a po dalších třech dnech by měla přijít menstruace. Mám si koupit těhotenský test, abych zjistila, zda jsem či nejsem těhotná? Nějak jsem ten den, co jsem si vzala ty dva prášky, byla špatná, neměla jsem náladu. Antikoncepci beru s jednou přestávkou už 7 let a toto se mi za tu dobu stalo poprvé.
M  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
užívám antikoncepci už asi 2 roky,včera večer jsem zapomněla užít 1. tabletu z nového balení. Užila jsem ji ted hned, tzn. po 15 h od obvykle doby užiti. Je tady riziko otěhotnění? pohlavní styk jsem měla v týdnu 17-23 XII, ale partner "dával si pozor". Otěhotnění je možné zhruba do 72 h po styku, coz bylo v sobotu večer, takže ikdyz jsem opomenula vzit si 1. tabletu vcera (pondělí), tak otěhotnění není možné. Myslím to správně? Děkuji za odpověd.
Wendy  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
včera jsem si zapomněla vzít tabletku antikoncepce, vzala jsem si ji až dnes, 12 hodin od obvyklé doby. Ovšem měla jsem ráno pohlavní styk, kdy ejakulát neskončil v pochvě. Jaké je riziko otěhotnění ? Za 3 dny mě čeká sedmidenní pauza. Děkuji :)
carolineex2  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
zapoměla jsem si vzít 10. tabletku z platíčka. Beru jí v 9 hodin večer. Ten den po tom, co jsem jí zapoměla jsem měla s přítelem pohlavní styk bez ochrany a ještě k tomu ejakulát skončil v pochvě. Mám velký strach že bych mohla otěhotnět. Přítel říká, že bych si ten prášek na zrušení těhotenství neměla kupovat, jelikož je docela drahý tak se mi také nechce, ale bojím se, že je riziko veliké a proto nebude jiná možnost. Prosím o pomoc. Nevím si rady. Děkuji.
Puf20  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
Ahoj :) Potřebuji prosím poradit, přes rok užívám antikoncepci chloe, v neděli jsem měla nechráněný pohlavní styk a večer jsem si zapomněla vzít předposlední aktivní pilulku. Teď mám už 5.den pauzu a pořád se nedostavila menstruace. Nemůžu být těhotná, že ne?
lucie123  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Dobry chtěla bych poradit měsíc jsem neužávala antikoncepci po menstruaci jsem si vzala antikoncepci ale třetí den jsem zapoměla si vzít pilulku na ten den a vten den jsme měly s manželem nechráněný sex.No a ráno jsem si chtěla vzít pilulka a všimla jsem si té zapomenuté.Vzala jsem si tu zapomenutou a tu na ten den.Myslíte si že mohu být těhotná?
Lenka  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,

pouzivam HA poprvé. Brala jsem je pravidelne 21 dni tak jak mi poradil gynekolog. pak tyden prestavka. Po tydenni prestavce jsem si mela vzit dalsi prasek ale zapomnela jsem je doma a vratim se az po dvou dnech. Co mam delat prosím?

Velice dekuji
mrnik  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, používam HARMONET a ve 3.týdnu ve čtvrtek jsem zapoměla vzít pilulku, měla jsem pohlavní styk a na pilulku jsem si spoměla až v pátek, tak jsem vzala dvě najednou. Jaká je možnošt otěhotnění? Předem děkuji.
tereza  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,začala jsem brát antikoncepci, v druhém týdnu jsem vyzvracela do 3 hodin pilulku,druhý den jsem vynechanou pilulku nevzala a pokračovala v brání dalších. Den po tom jsem měla nechráněný styk.Je tu možnost otěhotnění?Mám brát HA i přes 7 denní pauzu?
Co mám dělat,děkuji za odpověd.
oa12  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, dnes mám brát první tabletu v platíčku, ale antikoncepci budu mít k dispozici až ve čtvrtek. Proto bych se chtěla zeptat, jestli si můžu vzít tabletu až ve čtvrtek, nebo počkat, odmenstruovat a vzít si ji až poté. Děkuji za odpověď.
Tereza123  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den chtěla bych se zeptat. Zapomněla jsem si vzít tabletku ve třetím týdnu a jelikož jsem si to uvědomila až na druhý den, tak jsem si jí už nevzala, protože by to nemělo už cenu. Takže bych se chtěla zeptat kdy si mám znova nasadit antikoncepci jestli hned jak mi začne menstruace a nebo až po tom týdnu ? děkuji
Arriana  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
po menstruaci jsem měla brát pilulku v sobotu ve 12hodin, v neděli jsem si na to vzpomněla kolem 19:00 a vzala jsem si dvě .. předtím(cca 3 hodiny) jsem ale měla nechráněný pohlavní styk. Prosím, je možnost otěhotnění? Děkuji
(prášky beru 3 měsíce)
Volgis  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chci se zeptat, jak postupovat, když jsem si z 3.plata HA Minerva vzala v pondělí odpoledne pilulku a další jsem užila až ve středu večer(užila jsem 2 najednou) a mezitím jsem ve středu k večeru měla nechráněný pohlavní styk?Byla jsem už na konci plata, teď bych měla dostat menses, ale od neděle, kdy jsem vysadila na týden se nic neobjevilo a dnes je středa. Předem děkuji za odpověď :)
nextynka  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
Chtěla jsem se zeptat. Zapoměla jsem si uprostřed platíčka vzít 3 prášky a dostala jsem menstruaci, kterou mám správně dostat až za 14 dní. Mám si vzít prášky co jsem zapoměla a dál pokračovat v platíčku nebo počkat až po ukončení menstruace a načít platíčko nové ?
Děkuji za odpověď
catte  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, ve 2. týdnu jsem zapomněla užít 2 tablety 11. a 12. den. tabletky jsem užila najednou 13. den.Nato se objevilo krvácení.Týden poté jsem neměla pohl. styk. Platíčko jsem dobrala a měla jsem normální menstruaci.nyní užívám nové plato. Chtěla jsem se zeptat zda je možné otěhotnění.

Díky za odpověď.
mimicha  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,chtěla bych se zeptat,zapomněla jsem si vzít 15 pilulku minisistonu a na druhý den jsem měla pohlavní styk a pak už jsem zase si vzala každý večer pilulku jak mám,jen tu 15 jsem vynechala,jaké je riziko otěhotnění.Děkuji za odpověd
Jana  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,
začala jsem brát antikoncepci Lindynnete 20. Včera jsem si zapomněla vzít15. pilulku 3. paletky. Zjistila jsem to až dnes (po 24h), proto jsem si vzala 2 pilulky najednou i za včerejšek. Chtěla bych se zeptat, zda mám dobrat paletku a pokračovat v 7denni pauze a začít normálně další paletky. Dále jestli jsem chráněna nebo musím počkat na dobrání nové paletky? Děkuji za odpověď
Miška  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den chtěla bych se zeptat já beru antikoncepci Daylette a jeden den jsem si ji nevzala zapomněla jsem si ji a pak měla ten den bez chráněný pohlavní styk zda je možné že můžu otěhotnět? a druhý den jsem si antikoncepci vzala...děkuji
Eli_s  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,

užívám HA Bonadea téměř půl roku, v pátek jsem si pilulku vzala, vždy začínám ve čtvrtek po týdenní pauze, bylo to tedy druhá pilulka z platíčka, platíčko jsem ztratila a k dalšímu se dostanu až dnes, mám v užívání pokračovat, nebo mám počkat měsíc do další menstruace a až poté začít užívat?
Děkuji
MUDr. Miloš Debnár  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Šumperk, Oskava
  • 234 odpovědí
  • 48 Likes
Počkejte do další menstruace a první den menses začněte užívat pravidelně nové plato.
Angel  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobry den,
Pravidelne pouzivam minisiston, ale ted jsem si nestihla vyzvednout recept a mela jsem zacit brat od soboty, ale vyzvedla jsem prasky az v utery. Mam pockat a zacit brat az po dalsi menstruaci ci mohu rovnou brat jako by se nic nedelo? Predem dekuji I.
MUDr. Miloš Debnár  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Šumperk, Oskava
  • 234 odpovědí
  • 48 Likes
Antikoncepci v tomto případě berte až první den následující menstruace.
Maky1295  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, užívám antikoncepci Maitalon 3 mg. a beru ji v 17:00. Včera jsem si zapomměla tabletu vzít a vzpomněla jsem si na to dnes ráno. Přečetla sem si v příbalovém letáku, že když je to tableta v 2 týdnu ( užívání tohoto blistru ) že si ji mám vzít ihned a potom užít další pro tento den ve zvyklém čase ( tudíž dvě v jeden den). Tabletu jsem si ihned vzala a večer si vezmu další ve zvyklí čas. Chci se zeptat zda poté už můžu brát tablety normálně ( s vynecháním 7 dní) a jestli jsem chráněná před otěhotněním?

Děkuji M.
MUDr. Miloš Debnár  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Šumperk, Oskava
  • 234 odpovědí
  • 48 Likes
Došlo.li k chybě ve druhém týdnu užívání hormonálních tablet nejsou zapotřebí žádná další opatření.Postupovala jste správně.Chráněná jste i sedmidenní pauze.
mmjj  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
dobrý den,užívám antikoncepci tri-regol a zapomněla jsem si vzít první prášek z nového platíčka(v úterý).měla jsem nechráněný styk v ten den,kdy jsem si měla dát první prášek(v úterý).následující den (středa) jsem proto užila dva prášky najednou.můžu otěhotnět i když jsem ještě v úterý trochu špinila?
MUDr. Miloš Debnár  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Šumperk, Oskava
  • 234 odpovědí
  • 48 Likes
Došlo-li k chybě v 1 týdnu užívání jde o rizikovou chybu,je potřeba ještě 7 dní bezchybného užívání se chránit jinak.Jestliže jste takto nepostupovala ,bylo by vhodné provedení těhotenského testu za 3.týdny.
kabelka  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
20. 4 jsem ukončila jsem jedno platíčko antikoncepce, 28 jsem měla vzít další jenže jsem zapomněla, 18. 5 jsem měla nechráněný sex a proto jsem si 19.5 vzala postinor 2. dnes 10.5 jsem začala krvácet. Mám tedy dnes začít nové platíčko antikoncepce? je to pravá menstruace nebo jen nějaká reakce na postinor? děkuji
MUDr. Miloš Debnár  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Šumperk, Oskava
  • 234 odpovědí
  • 48 Likes
Dataci užívání tbl.jste si popletla.Nelze opovědět.
Gella  |  návštěvník  |  London, City of
  • 1 odpovědí
Dobry den, HA beru jiz 15let. Chtela bych se zeptat jestli muzu byt tehotna, kdyz jsem si zapomnela vzit prasky v prvnim tydnu po menstruaci, konkretne 6 a 7 den. 7. den jsem mela pohlavni styk a az pote jsem zjistila,ze jsem si zapomnela vzit 2 tabletky, samozrejme jsem si je ihned vzala. Jak velke je tu riziko otehotneni? dekuji Šárka
MUDr. Miloš Debnár  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Šumperk, Oskava
  • 234 odpovědí
  • 48 Likes
V prvním týdnu užívání zapomenutí tbl. více než 12 hodin je riziková chyba.Je zapotřebí ještě 7 dní bezchybného užívání se chránit jinak.Bylo by vhodné za 3.týdny od nechráněného styku si udělat těhotenský test.
Lindunkaaa  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla jsem si oddálit menstruaci, proto jsem se rozhodla užívat dvě platíčka prášků za sebou. V neděli jsem si vzala poslední z prvního a v pondělí jsem měla začít užívat první z nového. Zapomněla jsem na to a vzala jsem si ho až v úterý navečer a ten úterní potom v obvyklou dobu. Ve středu došlo ke styku,existuje možnost otěhotnění?? Děkuji za odpověď.
Laskonka4  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych se zeptat co mám dělat když jsem si zapomněla vzít dvě tabletky HA Belara, chtěla bych se zeptat jestli mám s užíváním pokračovat normálně nebo počkat na menstruaci a potom opět začít brát?
Děkuji za odpověď
ex211  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
beru antikoncepci Lunafem již cca 3 roky. Zapomněla jsem si tabletky doma (měla bych si vzít 4.tabletku prvního plata), domů přijedu až v pátek. Prosím o radu, co mám dělat. Nikde v inzerátech jsem nenašla nabídku na prodej 1 platíčka.
Předem děkuji za odpověď.
MUDr. Miloš Debnár  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Šumperk, Oskava
  • 234 odpovědí
  • 48 Likes
Vynechaní tbl HAK v 1 týdnu užívání je rizikové.Nezbývá nic jiného než si koupit další balení lunafemu/3x21 tbl./.
Simona03  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den,nevzala jsem si 5 dní antikoncepci.Menstruaci jsem měla dostat až za 8 dní,ale již po 3 dnech neužívání prášků jsem dostala menstruaci.nevim jestli mám všechny vynechat a brát dál.Je riziko otěhotnění velké?Děkuji moc
MUDr. Miloš Debnár  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Šumperk, Oskava
  • 234 odpovědí
  • 48 Likes
Jedná se o krvácení ze spádu.Další tbl. neberte.Počkejte na pravidelnou menstruaci a od 1 dne menses začněte nové plato.
laka  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na vynechanou tabletku antikoncepce. Vynechala jsem hned první tabletku v 1. týdnu (Artizia) a vzala jsem si jí až večer s tou následující. Pohlavní styk jsem měla další den zhruba po poledni. Antikoncepci užívám již pátý měsíc. Myslíte, že bych mohla být těhotná? A jak vysoké je možné riziko? Mockrát děkuji za odpověď.
Alena  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, mám takový problém. Jde o to, že jsem si zapomněla vzít pilulku třetí den v prvním týdnu brání platíčka. Vzala jsem si ji asi po 11 hodinách, než jsem obvykle zvyklá a další pilulky užívám tak, jak jsem byla obvykle zvyklá. Ale ten večer, kdy jsem si pilulku zapomněla vzít, jsem měla pohlavní styk. Je zde riziko otěhotnění?
Děkuji za odpověď
MKp  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 41 odpovědí
Dobrý den, možnost otěhotnění je při pohlavním styku vždy - žádná antikoncepce není stoprocentní. Například v případě pilulek je udáváno, že během 1 roku typického užívání (tj. např. ta zapomenutá pilulka) neplánovaně otěhotní 8 procent žen.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Spolehlivost_antikoncepce

Do budoucna doporučuji jako nejrozumnější způsob vyhýbání se početí využívat symptotermální metodu PPR.
Ivetp  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, zapomněla jsem si vzít pilulku v neděli (měl to být 6 prášek z platíčka), zjistila jsem to až následující den, kdy jsem měla brát další, tudíš jsem si vzala 2 pilulky najednou. Ve středu se doslavilo nečekané slabé a chvilkové krvácení a poté silné špinění. Je to z důsledku vynechání pilulky? A ještě jsem se chtěla zeptat, jak velké je riziko otěhotnění, když jsem den před zapomenutím měla nechráněný sex?
Děkuji za odpověď
Andy  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den,
mám stejný případ, mohu se zeptat, jak jste dopadla?
Ariel
Ariel  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
šestý den cyklu jsem zapomněla užít tabletu antikoncepce Logest. Užila jsem ji cca po 12,5 hod. (Obvykle užívám antikoncepci v intervalu od 20:00 - 22:00 hod, ne přesně na minuty.)
V příbalové informaci píšou, že pokud byl pohlavní styk týden před vynecháním tablety v prvním týdnu, je možnost otěhotnění. Chci se zeptat - jak vysoké je toto riziko?? A jak mu lze předejít. Předem děkuji Andrea
Andrea21  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, zapomněla jsem si vzít tabletku v prvním týdnu hned první den(pondělí),v úterý večer jsem si teda vzala 2 najednou,ale od zapomenutí to bylo déle než 24hod...od té doby beru zase pravidelně,ale v pondělí kdy jsem zapomněla jsem měla nechráněný styk.Antikoncepce je Jangee a beru jí asi půl roku.Jaká je pravděpodobnost otěhotnění?Děkuji za odpověď Andrea
lalala1  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
Je možné otěhotnět když jsem 15. den užívání ha zapomněla vzít tabletku, vzala jsem si ji po více jak 24 hodinách a po třech dnech proběhl nechráněný styk? Děkuji
evelin  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, 30.6. a 1.7. jsem si zapoměla vzít v druhém týdnu platíčka tabletku Katya (tj. 2 dny), poté jsem si vzala 2 najednou (1. asi po 32 hodinách, 2. cca po 8 hodinách), další den jsem již vzala normálně jednu. Druhý den se dostavilo krvácení, ale jelikož jsem s prášky pokračovala, téměř ihned přestalo. Včera- 8.7. jsem měla nechráněný pohlavní styk. Myslíte, že je možnost otěhotnění? Katyu beru už asi 3,5 roku.
Dále se chci zeptat- dnes jsem dobrala poslední prášek z platíčka a v příbalovém letáku píšou, že při vynechání jedné tablety v druhém týdnu je ideální pokračovat bez přestávky s dalším platíčkem. Já jsem ale případ 2 tablet a to už nikde psáno není- myslíte, že mám začít brát od zítřka plato nové nebo začít s pauzou?
Děkuji!
Mirka  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 1 odpovědí
Dobry den, vzala sem si tabletu HA se 13,5 hodinovým spožděním (Déle sem si ji vzala 13. den). Před zapomenutím sem měla nechráněný pohlavní styk, a i poté zapomenuté pilulce sem o dva dny déle měla zase nechráněný pohlavní styk. Je tedy možnost otěhotnět? Děkuji za odpoveď.
Jana  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 2 odpovědí
Dobry den,
Pouzivam Lindynette uz pul roku. Vcera (v sobotu) jsem si zapomela vzit v 19hodin 1.pilulku z noveho platicka po tydenni pauze. Vzala jsem si ji az dnes (v neděli) v 8:30, tedy o 13 a pul hodiny pozdeji nez bezne pouzivam. Chtela bych se zeptat, zda he treba a na jak dlouho se dale chranit.
glorie1990  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, užívám antikoncepci Minisiston, antikoncepci beru v kuse přibližně přes rok, v sobotu jsem ovšem zapomněla užív tabletu a vzala jsem si jí až po 14 hodinách a do toho měla nechráněný styk, je nějaké riziko otěhotnění? Děkuji.
el199  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, včera jsem měla pohlavní styk a večer jsem si zapomněla vzít tabletu vzala jsem si až po 16. hodinách, jsem v 2. týdnu užívání (12. den)je vysoké riziko otěhotnění? předem děkuji
Michalka  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den,zapomněla jsem si vzít tabletu antikoncepce.Nevím v jakém je to týdnu,protože jsem to zjistila až teď ,když beru placebo a mám den zpoždění. Je možné ,že můžu otěhotnět?”
Helena  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, byla jsem ná třídenní dovolené a nechala jsem antikoncepci doma, tedy jsem nepoužila 3 dny antikoncepci, dnes ráno jsem začala krvácet. Chteěla bych se zeptat, jaký je další postup, kdy si vzít pilulku, zda začít nové paltíčko? Předem děkuji za odpověď.
maky  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, prosím o radu beru HA mercilon prášky beru pravidělně už 4 mesíc. jsme v 1.týdnu tabletek večer v 21.00 včera jsem ale tabletku zapomněla a vzala si ji až dnes ve 12 hodin a s přítelem sem měla před 2dny pohlavní styk je riziko otěhotnění? a máme používat další druh antikoncepce. Moc prosím a děkuji za odpoved.
Theodora  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, prosím o radu...zapomněla jsem začít po sedmidenní pauze užívat nové plato. Vzpomněla jsem si dnes, ve čtvrtek, a užívat jsem ho měla od pondělí. Mám začít užívání dnes a pokračovat normálně, nebo mám raději počkat na další cyklus a pak teprve začít brát toto plato? Děkuji moc za odpověď.
Andy  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den,
mám podobný problém, mohu se zeptat, jak jste dopadla?
Mirka755  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Dva měsíce jsem brala HA pravidelně bez vynechání v 10 hodin večer. Tenhle měsíc, první týden jsem jeden den zapoměla a vzala si pilulku až ve čtyři odpoledne další den, stejný den v 10 večer jsem si dala další a s přítelem jsme měli asi o 4 hodiny později nechráněný pohlavní styk. Jaké je riziko že otěhotním? Mám si pro jistotu udělat těhotenský test?
pacinka1  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den chtěla jsem se zeptat je to 14 zpět co jsem vynechala 2 tabletky antikoncepce a hned po té jsem navázala na další tabletku v obvyklou dobu. Ke možné abych otěhotněla??? Děkuji za odpověď
fialka84
fialka84  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Dobry den. Uzivam antikoncepci denille jiz 8 mesic a po sedmi denni pauze jsem si zapomnela dve pilulky vzit. Prosim o radu, zda mam zacit uzivat nove platicko a dobrat ty dve pilulky nebo neco jineho radite. Predem dekuji za odpoved
el.havlatova  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den. V třetím týdnu jsem si zapomněla vzít pilulku HA, nadále jsem postupovala podle příbalového letáku a zahájila jsem 6ti denní pauzu, jsem i během pauzy chráněná? Děkuji za odpověď.
Baru  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
ve druhém týdnu jsem si zapomněla vzít dvě pilulky hned za sebou a třetí den, kdy jsem to zjistila, jsem se rozhodla pokračovat tou další. Ten den jsem ale dostala menses. Je to v pořádku? Mám pokračovat v dobrání platíčka nebo počkat?
Děkuji za odpověď
natal19  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den chtěla bych se zeptat kdy jsem měla pohlavní styk v 7denní pauze a pak sem si 8den zapomněla vzít prášek a vzala sem si ho až po 16hodinách..hrozí tam těhotenství?Jestli je to v pořádku a mohla bych mít pohlavní styk normalně(a nebo s ochranou jako je kondom)a nebo normalně užívat dál prášky a nehrozí těhotenství...děkuji za odpověd

terina  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
již 6.měsícem užívám antikoncepci Jangee. Prášky si mám správně brát ve 20:00. Nicméně včera jsem si zapomněla jeden vzít (je to 13. pilulka -2. řada ze 4) a pár hodině poté jsem měla s přítelem sex. Ráno jsem si na pilulku vzpomněla až v 8:35. Je to tedy víc jak 12 hodin. Na internetu jsem vyčetla, že pokud je to 2. týden, tak nemusím nic řešit. Nicméně se chci zeptat raději ještě odborníků, jak pokračovat. Zda mám následujících pár dnů (příp.kolik) užívat raději ještě jinou ochranu (např. kondom) či zda se opravdu nic neděje a můžeme mít sex.styk bez obav. Děkuji moc
Andy  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den,
prosím Vás, POMOZTE!
V pátek jsem si vzala první tabletu z platíčka (yadine), v sobotu měla nechráněný pohlavní styk a ve středu jsem si zapomněla vzít tabletu. Užila jsem ji až další den (čtvrtek) a ten den užila i tabletu pro ten den ve stejný čas jako vždy. Prosím, jaké je riziko?
Děkuji moc,
Andrea
Jaroslava  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, užívám antikoncepci už přes rok a teď jsem po 7 mi denní pauze zapomněla užít první 3 pilulky. Jsem nechráněná na celý měsíc (i na 7 denní pauzu potom) nebo jen na týden než to začne působit? Nebo je jiný počet dní u kterých se musím chránit navíc prezervativem? děkuji
Kateřina  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den.


užívám HA Qlaira, zapomněla jsem si vzít 19. tabletku z balení a vzpomněla si na ni az po 16.hodinách, okamžitě jsem si ji vzala, ale až poté jsem si přečetla v příbalovém letáku, že jsem si ji brát neměla a měla začít nové balení. Jak mám dále postupovat? Nechráněný sex jsem neměla, takže otěhotnění se nebojím.
Děkuji Kateřina
Kateřina  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,
užívám HA Qlaira, zapomněla jsem si vzít 19. tabletku z balení a vzpomněla si na ni az po 16.hodinách, okamžitě jsem si ji vzala, ale až poté jsem si přečetla v příbalovém letáku, že jsem si ji brát neměla a měla začít nové balení. Jak mám dále postupovat? Nechráněný sex jsem neměla, takže otěhotnění se nebojím.
Děkuji Kateřina

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí