Vysazení HA a její následné nasazení

Vysazení HA a její následné nasazení

niky23  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
Dobrý den, minulý měsíc jsem vysadila antikoncepci, poté se dostavila normální menstruace, nyní bych antikoncepci zase chtěla začít užívat, ale menstruace se zatím nedostavila. Těhotná určitě nejsem. Musím čekat na začátek krvácení nebo je možné začít užívat HA již nyní, když bych jakoby menstruaci měla mít? Nebo jak to řešit, když chci opět HA užívat? Vysadila jsem ji jen z toho důvodu, že jsem se nestihla včas dostavit k lékaři. Děkuji za odpověď.
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

je třeba začít I den normální menstruace,pokud se menstruace nedostaví v čase je třeba navštívit gynekologa.

S pozdravem,

MUDr Ilič

Lucie  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, já mám trochu jiný problém s vysazením a následným nasazením antikoncepce. Na měsíc jsem ji vysadila a menstruaci jsem dostala o pár dnů dřív, tak jsem ji v první den menstruace zase začala užívat, ale menstruace mi nepřestala, trvá už 9 dní místo obvyklích pěti. Spraví se to samo nebo musím ke gynekologovi? Děkuji za odpověď.
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

ano může se to stát při nasazení obvyklé nneí nutná návštěva gynekologa pokud nemáte jiné potíže tak můžete vyčkat a brát současně Ascorutin 3x1-2 tbl.

S pozdravem,

MUDr. Ilič
Lucie27  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den. Potřebovala bych poradit. Brala jsem tuto antikoncepci několik let a ted ji asi na 3měsíce vysadila, ale chtěla bych jí opět znovu začít brát.Během těchto 3 měsíců jsem měla menstruaci 2x, tento měsíc zatím ne. Kdy nebo který den si můžu vzít první prášek? Musím čekat až na první den mensruace? Dřív jsem to měla naplánované tak, že jsem poslední prášek z balení brala ve čtvrtek a menstuace přišla vždy od pondělí do čtvrtku.(takže jsem ji neměla nikdy na víkednd).A další balení jesm začínala pátkem.A za jak dlouho začne být učinná? Děkuji moc za radu. Lucie
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

musite začít I den menstruace a účinná je od 10 dne.,

S pozdravem,

MUDr Ilič

Reakce na MUDr. Ilič Zdravko

TerezaPíková  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, měla bych prosím jeden dotaz. Během vysazení prásků jsem měla menstruaci a teď mi normálně končí. Chci je zase začít brát hned další měsíc (lékař měl dovolenou, neměla jsem předpis na nové). Jak poznám tu pravou menstruaci, kdy si mám vzít znova první prášek, nebo myslíte že se dostaví jen ta pravá( ne jenom špinění), když sem vysadila prášky až po dobrání celého platíčka? A mám si vzít prášek 1. den cyklu normálně? POužívám stále stejné prášky, děkuji moc. Tereza
TerezaPíková  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, měla bych prosím jeden dotaz. Během vysazení prásků jsem měla menstruaci a teď mi normálně končí. Chci je zase začít brát hned další měsíc (lékař měl dovolenou, neměla jsem předpis na nové). Jak poznám tu pravou menstruaci, kdy si mám vzít znova první prášek, nebo myslíte že se dostaví jen ta pravá( ne jen špinění), když sem vysadila prášky až po dobrání celého platíčka? A mám si vzít prášek 1. den cyklu normálně? POužívám stále stejné prášky, děkuji moc. Tereza
radus522  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Ahoj všem, moc vás prosím o vaši radu.
Beru 1 rok antikoncepci Minervu, na zlepšení pleti, moje pleť ve výborném stavu.
Dobrala jsem celou antikoncepci, měla měsíčky a mezitím jsem si nestihla koupit další balení, protože jsem odjela na hory. Tzv. jsem 8 pilulek už nevzala. Jenomže mě se strašně zhoršila pleť a vyrašilo mi akné. Byla jsem u sestřičky na gynekologii a ta mi řekla, že už nic nedoženem že mám počkat do další menstruace a začít prášky zase brát. Chci se Vás zeptat, myslíte, že bych si mohla ty prášky ted koupit a začít je jíst už ted? nejde mi o to být chráněná, já pohl.styk ted nemám, spíš mi jde co nejrychleji o tu pleť.. nechci čekat další měsíc než příjde menstruace, bůhví jak bude ta plet po měsící vypadat. Prosím poradte?!!
michaela  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
dobry den chtela bych se zeptat jestli je mozne znovu nasadit antykoncepci tyden po menstruaci dekuji za odpoved
Kiki  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
vysadila jsem na dva měsíce antikoncepci a teď si jí chtěla znovu nasadit. Když se objevilo špinění a drobné břišní bolesti, v domnění,že jde o menstruaci jsem si vzala 1. prášek. Dnes je to 3.den,3.prášek a menstruace se nedostavila.Poraďte mi prosím, zda antikoncepci vysadit, s úbytkem 3 prášků či je brát dál a kdy a jak začít s novým tabletem?
Děkuji mockrát za odpověď.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí