Notice: Undefined index: show_discussions in /data/www/medved/application/widgets/DiscussionsRelatedBottomWidget.php on line 44
Cysta na vaječníku a křeče - Cysta vaječníku - Diskuze

Cysta na vaječníku a křeče

Cysta na vaječníku a křeče

Mar.keta  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 2 odpovědí
Dobrý den, v úterý jsem byla u své doktorky a ta mi našla cystu na vaječníku. Dostala jsem injekci pro dostavení menstruace. Dnes jsem dostala menstruaci a s ní i intenzivní křeče v podbříšku. Je to v podřádku?
MUDr. Jan Řičánek  |  Basic member
  • 29 odpovědí
Dobrý den. K posouzení je nutno znát velikost cysty, její vzhled apod. Bolest může být projevem bolestivé menstruace nebo v krajním případě torkvace = uskřinutí cysty. Taková bolest je velmi intenzivní až charakteru koliky a většinou pac. donutí nic nepsat a dojít si k lékaři :-) Obecně platí, že je lepší udělat zbytečnou návštěvu u lékaře než riskovat např. uvedenou torkvaci a ztrátu vaječníku. Pokud jste již v pořádku je i tak nutná kontrola zpravidla do 3 měsíců po menzes. Zdraví j. ŔIČÁNEK
Mar.keta  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 2 odpovědí
Dobrý den, cysta byla velká asi 6 cm. Dnes se cítím o něco lépe, křeče už pomale také odstupují. Vzala jsem si den ,,volna'' ze školy a celý den odpočívala a nahřívala oblast v podbříšku a cítím se mnohem lépe. Když by se mi křeče vrátily navštívým lekářku. Ještě jendou děkuji moc za opověď.
Lenka  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,
před 2 týdny mi našli 12 cm cystu na vaječníku. Nemám žádné potíže ani bilesti kromě menšího tlaku v oblasti břicha (jako když je člověk těhotný). Je opravdu velká. Lékaři mi nařídíli laparoskopii aby zjistili co to je. Může být cysta tak velká? Bojím se co mi zjistí. Říkali, že to může být i rakovina. Je možné mít tak velký rakovinový nádor a nemít přitom žádné potíže? Uklidňuji se správně, že tedy půjde spíše o cystu a ne o rakovinu když nemám žádné potíže? Na operaci mám jít až po menzes, které se děsím, protože na internetu se většinou píše o prasknutí a já nevím co by se se mnou stalo, kdyby mi taková velká cysta praskla.
Jsem vyděšená a moc se bojím co to je.
Předem moc děkuji za odpověď
Doc. MUDr. Aleš Sobek, CSc.  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Olomouc
  • 88 odpovědí
  • 11 Likes
Vážená paní/slečno, některé cysty není nutno operovat, je možné pouze odsát jejich obsah a ten vyšetřit. Jestli by byla tato technika vhodná ve Vašem případě může posoudit Váš gynekolog nebo se můžete přijít domluvit přímo na naše pracoviště v Polance nad Odrou. Odsátí je velmi jednoduché a můžeme je provést ihned po kontrolním vyšetření.
Doc. MUDr. Aleš Sobek
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

z toho co jste nám napsala pravdepodobně Váš lékaře si myslí že je nezhoubná ale definitivní nález je po histologií když se cysta odstraní,
přejí Vám hodně štěsti a věřím že to nakonec dobře dopadne.

S pozdravem,

MUDr Ilič
Luciík Pičmanová  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, před 4 měsíci jsem byla na gynekologický ambulanci a chtěla jsem zjistit jestli budu těhotná, ale nebyla, našli mi cystu na vaječníku 3 cm širokou a 8 cm dlouhou, taky sem dostala menstruace při kterých mě bolí intenzivně podbřišek, bolest je jen při menstraci,a někdy týden před menstruací? Bojím se, že to může být i rakovina?
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

je to divné že jste nebyla na kontrole na UZ tak sectam objednejte možná že cysta již tam není,

S pozdravem,

MUDr Ilič
betty  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,
můj gynekolog mi našel ultrazvukem cystu na vaječníku velikosti 4,5cm.Řekl mi,že dokud nemám problémy,nebude s tím nic dělat,jen mi dal vitamín B1.Já mám však obavy,že cysta poroste dál a mohla bych přijít o vaječník!Co s tím?Předem děkuji
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

tzv. prosté cysty spontáně zmizí do 3 měs.v drtivé většíně případu je vhodná ko UZ po menstruaci,

S pozdravem,

MUDr Ilič

Reakce na MUDr. Ilič Zdravko

betty  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,děkuji Vám za odpověď:)))zapoměla jsem dodat,že jsem 4 měsíce po hysperektomii,tudíž menzes již nemám.Dle vaší odpovědi,tedy stačí kontrola UZ po měsících? S pozdravem

Reakce na betty

Mar.keta  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 2 odpovědí
Dobrá den je možné, že se mi cysty tvoří i když beru antikoncepční pilulky? A ještě jsem se chtěla zeptat zda to ovlivňuje nošení tampónů? Děkuji za odpověď

S pozdravem

Reakce na Mar.keta

MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

ano je to možné a tampony to to neovlivňuji.

S pozdravem,

MUDr Ilič
Jana  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, 9.11.2011 jsem byla u svého gynekologa a ten mi řekl že mám cystu změřil mi ji ale neřekl jak je velká a kolik měří, 11.11.2011 jsem dostala menzes měla jsem dva dny zpoždění, měla jsem se dostavit do 4 dnu při menzes.byla jsem tam 14.11.2011 ale doktor mi řekl že mi pomalu mizi opět nic vic mi neřekl ani leky mi na to nedal nic a já si zjistila že by se měla podle UZ zvětšit při menzes což se nezvětšila, je možné aby cysta mizela sama bez jakekoliv lečby ? Jen mi řekl že mám dojit za pul roku tak jak běžně musím pravidelně chodit na kontroly. Děkuji za odpověď Jana
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

můžete být klidná je to tak kah Vám zdělil Váš lékař,jedna se o tzv. funkční cystě...

S pozdravem,

MUDr. Ilíč

Související zákroky