Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Endometrióza - Endometrioza - Diskuze

Endometrióza

Endometrióza

Martina  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
Dobrý den, ráda bych Vám popsala své problémy a zjistila Váš názor.. Je mi 29 let a děti nemám zatím.. Již rok mě trápí bolesti podbřišku, nejsou pravidelné, ale občas je cítím docela hodně..např. někdy jen při obyčejném sednutí mě hodně píchne v oblasti podbřišku, jindy bolesti cítím, i když nemám měsíčky, anebo více jak týden 14 dní před měsíčky. Také pro mě začalo být nepříjemné chodit „na velkou“, když mám měsíčky – není to vždy, ale projevuje se to tím, že když se snažím zatlačit – hodně mě píchne opět v podbřišku.. občas se mi to stane i mimo cyklus. Také se mi stává (opět ne pravidelně), že cítím tlak a bolest v podbřišku při sexu, občas velké píchnutí. Bolesti jsou nepravidelné, někdy menší, jindy větší. Byla jsem na gynekologii s tímto problémem a mám 4 měsíce brát Orissu pupalkový olej – nyní již dobírám poslední.. Doktorka mi právě řekla, že by to mohla být endometrióza, že mám (až to doberu) svůj stav sledovat a popř. mě pošle na laparoskopii. Co se týče teď doby, kdy beru ten pupalkový olej, tak mi přijde, že menstruační bolesti jsou minimální (předtím mě občas úplně vyřadily z normálního fungování), nicméně pořád se mi stává trochu to s tím vyprazďnováním, i při sexu sem tam bolest a občas ji i tak běžně pociťuji.. Moje maminka je z toho, jak se říká „na mrtvici“ a chce, abych tak či tak na tu laparoskopii šla.. Ještě bych asi měla říct, že antikoncepci neberu (asi 3 roky) a že měsíčky nemám zrovna moc pravidelné, kolikrát i po 37 dnech a trvají někdy i déle jak týden. Měsíčky jsou někdy takové, že začnou a pak se na den dva zastaví úplně a pak zase začnou.. Už se mi i stalo, že jsem krvácela po sexu a poté zase nic.. . Děkuji předem za Vaši odpověď.. Přeju pěkný
Doc. MUDr. Aleš Sobek, CSc.  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Olomouc
  • 88 odpovědí
  • 11 Likes
Vážená Martino, bez vyšetření nemohu ani vyslovit podezření, proč ony bolesti. Pokud bude vhodná diagnostická laparoskopie, umíme ji u nás udělat "jednoduše": ambulantně, přes pochvu (UTHL). Na břiše nezůstanou žádné jizvy, jako po klasické laparoskopii. Jsme i specializované pracoviště na problémy s otěhotněním, takže dokážeme poradit i v tomto směru. Pokud budete mít s partnerem zájem, jste vítáni.
Doc. MUDr. Aleš Sobek, CSc.
XXXXXXXXXXXXXXX

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí