Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Endometrióza rektovaginálního septa - Endometrioza - Diskuze

Endometrióza rektovaginálního septa

Endometrióza rektovaginálního septa

veronika  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,
je mi 26 let a delší dobu bojuji s velkými bolestmi při menstruaci. Včera mi doktor sdělil, že jde s největší pravděpodobností o endometriózu rektovaginálního septa. Odstranění ložisek endometriozy mi nedpoporučil, vhodnější to bude prý až po dětech. Jako ideální řešeni mi doporučil hned otěhotnět, druhou možnost pak hormonální léčba. Nyní se musím rozhodnout.
Přemýšlím o možnosti půlroční hormonální léčby a poté těhotenství - úpřímě kvůli získání času, vyřešení bydlení a taky řekněme pro psychyckou přípravu mě i partnera. Bojím se, že pokud bych měla zkusit otěhotnět ihned, tak to bude pod tlakem, pro mě více stresující. Na druhou stranu nevím, jak tělo ovlivní hormonální léčba, zda to může nějak ublížit, nebo zda existuje něco, čeho bych se měla obávat, pokud bych zvolila tuhle možnost.
Jaký je Váš názor na hormonální léčbu? Co si myslíte o půlroční léčbě a následném těhotenství?
MUDr. Miloš Debnár  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Šumperk, Oskava
  • 234 odpovědí
  • 48 Likes
Jak byla endometriosa rectovaginálního septa diagnostikována?Napište.
veronika  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 2 odpovědí
Gynekolog našel při vyšetření něco, co vypadalo na ložisko endometriózy a odovídalo to příčině mých bolestí. Mívám křeče druhý, třetí, čtvrtý den cyklu, beru prášky prti bolesti, jinak bych to nezvládla. Velke křeče se objevuji když se mi chce n velkou a při tom. Doktor v nemocnici, kam jsem byla poslaná, potvdil podezření na endometriózu, ložisko také viděl. Mohu Vám případně napsat něco ze zprávy, kterou mi dal.
Alice  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Jà jsem 4 roky po endometroize,odstranily mi celý pravý vaječník.Nyní se snažím o miminko a pan doktor mi řekl,že by bylo nejlepší otěhotnět.Hormonální léčbu mi teď nedoporučil,není u ní menstruace,tudíš bych byla neplodná.Být Vámi,jdu nejdříve do miminka
MUDr. Pavel Čermák Ph.D.  |  Basic member  |  Ostrava
  • 7 odpovědí
Dobrý den,
jak Vás lékař diagnostikoval endometriozu rectovaginálního septa?Bylo by dobré provést laparoskopii, zda nemáte endometriozu v malé pánvi.Samotná endometrioza rectovaginálního septa je dosti vzácná.Pokud by byla zjištěna endometrioza v malé pánvi, pak lze přistoupit k hormonální léčbě, která trvá 6-9 měsíců.Tato léčba by něměla mít žádné nežádoucí nálsedky, pokud je vhodně užita,

MUDr.Pavel Čermák, Ph.D.
XXXXXXXXXXXXXX
veronika  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 2 odpovědí
ve zprávě stojí: endometrium 3mm na cervix zezadu více vlevo nasedá hypoechodenní útvar 14x18 mm, ovaria normální struktury a velikosti, volná tekutina v dutině břišní nerozpoznána
diagnoza: endometriosis septi rectovaginalis v.s., nulligravida, dysmenorea sec.
Vyšetření bylo prsty a ultrazvukem.

Reakce na veronika

MUDr. Pavel Čermák Ph.D.  |  Basic member  |  Ostrava
  • 7 odpovědí
Dobré ráno,
jak již jsem psal, bylo by vhodné provést laparoskopické vyšetření malé pánve.Vzhledem k tomu, že jste nerodila, by to vřele doporučil.Pak bych vyhodnotil nález a nasadil adekvátní léčbu.

MUDr.Pavel Čermák, Ph.D.
XXXXXXXXXXXXXX

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí