Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Lék Visanne pro otěhotnění - Endometrioza - Diskuze

Lék Visanne pro otěhotnění

Lék Visanne pro otěhotnění

ivucha  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, mám diagnostikovanou endometriózu v břišním svalu (již zvazivovatělou), lékař doporučil chirurgické odstranění, ale vzhledem k tomu, že chceme druhé dítě, chce provést tuto operaci až po těhotenství. S přirozeným otěhotněním jsem měla problém již u prvního dítěte a nyní je situace v tomhle směru velmi podobná. Moje gynekoložka mi poradila nasazení léku Visanne na 3 měsíce a po vysazení otěhotnění... Co si o tom myslíte? Děkuji
MUDr. Miloš Debnár  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Šumperk, Oskava
  • 234 odpovědí
  • 48 Likes
Vaše lékařka Vám poradila zcela správně.Nevím kolik je Vám let , zda byla ext. endometrióza diagnostikována i v dutině břišní při diagnostické laparoskopii.Visanne bych doporučil užívat minimálně půl roku.
S pozdravem Debnár
ivucha  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Moc děkuji za odpověď.
Je mi 39 let. Endometrioza rectus abdominis byla diagnostikovaná pomocí biopsie z daného svalu po předchozí UZ diagnostice s nálezem fibrotizace rect. abd. Laparoskopie zatím provedena nebyla, jen opak. gynekolog. vyšetření a "vnitřní" gynekologický UZ, kde endometrioza nalezena nebyla...Lékaři (fakultní gynekolog a plast. chir.) se domnívají o zavlečení endometria na peritoneum pod rect. abd. při císař. řezu prvního dítěte(?). Také si myslí, že hormonální terapie u této (externí) endometriozy nebývá efektivní... Ale po konzultaci se svoji gynekoložkou a nabídnutí léku Visanne, zvažuji jeho vyzkoušení i na příp.otěhotnění. (První dítě se nakonec podařilo počít jen řízenou koncepční metodou s aplikací injekce na prasknutí žlutého tělíska při ovulaci...)
Předem děkuji za jakékoliv další reakce a přeji hezký den!
Iva H.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí