USG malej panvy - endometrium hyperplastické

USG malej panvy - endometrium hyperplastické

lili  |  návštěvník
Dobrý den, prosím Vás o vysvetlenie k nasledovnému vyšetreniu:USG malej panvy TVS: uterus v AVFl pravid. tvaru, 6,21x2,89 cm, myometrium izoechogénne, endometrium hyperplastické ohraničené 1,69x0,68cm, ovária bialat. primeranej echoštruktúry, tvaru a lokalizácie, PO 2,25x1,33 cm, LO 2,21X1,39cm, malá panva bez viditeľných echopatologických cystických či solídnych tu zmien.c.D. bez známok voľnej tekutiny.
Týka sa to mojej mamky, 56 rokov, 2 a pol roka bez menštruácie, dňa 23.10.14 bolo endometrium pravidelné ohraničené, 0,26cm je to možné za takú krátku dobu čo to vlastne je to endometrium hyperplastické..., je to nádorové ochorenie alebo aká je liečba. Pretože mamka sa toho zľakla a nemyslí len na to najhoršie aká je nádej pri tomto ochorení? dakujem Anna
MUDr. Miloš Debnár  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Šumperk, Oskava
  • 234 odpovědí
  • 48 Likes
Proč se prováděl UZ endometria již za 2 měsíce.Maminka krvácela nebo špinila?Má hypertenzi nebo diabetes?Pokud je sliznice děložní vyšší než 5 mm v menopauze je vhodné s půlročním odstupem tuto sliznici měřit/diagnostikovat výšku sliznice děložní/.Hyperplasie v tomto případě znamená vyšší sliznici děložní.Jedná se pouze o UZ obraz sliznice děložní.V případě dalšího růstu/výšky sliznice děložní/nebo menop.krvácení je vhodné provedení dg.hysteroskopie při které se odebírá vzorek sliznice děložní na histologické vyšetření.V tomto případě sliznici děložní popíše patolog a hyperplasie se dělí na simplexní,komplexní nebo atypickou.Tyto pojmy a dispenzarizaci by Vám měl vysvětlit váš gynekolog.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí