Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Agolutin v přechodu - Klimakterium a menopauza - Diskuze

Agolutin v přechodu

Agolutin v přechodu

Lenka  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
Dobrý den,
je mi 48 let a od ledna letošního roku nemenstruuji. 1. července jsem byla na roční preventivní prohlídce a moje lékařka mi píchla injekci agolutinu s vysvětlením, že chce tím předejít možnému silnějšímu krvácení. Sliznici dělohy prý mám již celkem v normě, ale bylo by prý zapotřebí ještě "jedno spláchnutí." Během uplynulého půlroku jsem neměla žádné potíže, pouze mírné návaly, které se daly bez problémů zvládnout, Po aplikaci agolutinu mi není zrovna nejlépe. pociťuji silné bolesti v podbřišku a v zádech a od šestého dne mám špinění, které není nikterak silné. Klasická mentruace se ale zatím nedostavila. Je nutné aplikovat agolutin v případě, že pacientka nemá již v přechodu menstruaci takovou poměrně dlouhou dobu? Děkuji za Váš názor. Lenka
MUDr. Miloš Debnár  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Šumperk, Oskava
  • 234 odpovědí
  • 48 Likes
Myslím si, že Vaše lékařka postupovala správně.V klimakteriu dochází nejdříve ke snížené sekreci gestagenů. Sliznice děložní roste jenom pod vlivem estrogenů. Mohlo by dojít k silnému a nepravidelnému krvácení.Injekce agolutinu byla vhodná a těmto komplikacím zabránila.Nyní po provedení UZ vyš sliznice děložní a bude-li sliznice děložní nízká, aplikace agolutinu není vhodná.
Doktor ve Vašem okolí