Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Krvácení v menopauze a kyretáž - Klimakterium a menopauza - Diskuze

Krvácení v menopauze a kyretáž

Krvácení v menopauze a kyretáž

fifinka  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
Dobrý den,
jsem po menopauze(cca 1 rok bez menstruace)a po vánocích jsem absolvovala čistící kůru pomocí řasy,nemohl se na základě toho zaktivovat 1 vyječník?Na ultrazvuku bylo vidět,že ještě není vyhaslý.Začátkem dubna 2012 se mně objevilo krvácení 6 dní podobné silné menstruaci.Po odeznění jsem byla u gyn.vyšetřena ultrazvukem,nic podezřelého nenašel,sliznice dělohy byla nízká,ještě mám delší dobu myom cca 2,8 cm,ale ten podle lékaře je na boku dělohy a nemohl prý krvácení způsobit.Přesně za 2 měs.(5.6.)jsem opět krvácela-délka i průběh jako slabší menstruace a když jsem to sdělila lékaři,tak se se mnou vůbec nehodlal bavit a napsal mně papír na kyretáž z důvodu,že je to opakované krvácení.Není to zbytečně razantní řešení,když ultrazvuk nic podezřelého neprokázal a když mně řekl,že na 99% je to hormonální záležitost (hladinu hormonů mně ale nedělal) a že musíme vyloučit 1% riziko vážného onemocnění.Není ten zákrok spojený s narkózou větší riziko než 1% nejistota?Mám zjištěné protilátky na autoimunitní onemocnění štítné žlázy,celkový hormon št.ž. v normě a ultrazvuk štítné žlázy je v pořádku.Není ještě možné jiné vyšetření,stěr nebo odběry na hormon.hladiny,které by podezření vyloučilo bez kyretáže?Vůbec se mně do toho nechce mimo jiné i z důvodu,že jsem prodělala hlubokou žilní trombózu v r.2007 aže jsem už kyretáž prodělala (r.2006),ale to byla silnější sliznice a dlouhé a silné menstruace.Děkuji za rychlou odpověď.
Doktor ve Vašem okolí