Špinění v menopauze

Špinění v menopauze

dana  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
Dobrý den,
jsem asi třičtvrtě roku v menopauze, chtěla bych se zeptat zda je možné nyní ještě špinit. 2 dny ráno jsem trochu špinila, přes den už ne. Brala jsem minulý týden krátce Dalacin C 300 a Aulin(pří stomatologické operaci). Děkuji.
Marta  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, nyní je mi 52 let a již někdy kolem 38 let se mi často stávalo, že jsem špinila mimo menzes. Když jsem se na to ptala svého lékaře, tak mi bylo řečeno, že se už blížím k přechodu. Někdy před dvěma lety jsem asi od června do září měla problémy s krvácením téměř bez přestávky. Můj lékař mně udělal ultrazvukové vyšetření a sdělil mi, že mám v děloze hodně vysokou sliznici a pokud tato nebude odstraněna, tak to bude krvácet pořád. Proto jsem byla v září 2009 na kyretáži, po které se situace na chvíli zlepšila, ale zanedlouho se špinění objevilo znovu.
Asi po roce jsem jsem byla opět u lékaře na kontrole a řekla jsem mu,že špinění se objevuje pořád. Řekl mi, že se pravděpodobně jedná o hormonální poruchu, předepsal mi Orgametril, který jsem užívala 3x denně 10 dnů, po té jsem během několika dnů dostala menzes a hned po menstruaci jsem byla opět u lékaře na kontrole. Udělal mi ultrazvukové vyšetření a řekl mi, že ta sliznice je opět velmi vysoká a objednal mě do nemocnice na vyšetření - provedení HSK a biopsie, ev. kyret. ad HV (opsáno z poukazu na vyšetření). V nemocnici jsem nakonec nebyla, protože jsem si řekla, že zkusím ještě nějakou jinou možnost léčby a navíc po využívání Orgametrilu jsem nějakou dobu nešpinila vůbec, což bylo po těch letech velmi příjemné. Současně jsem začala užívat bylinné tinktury od p. Mgr. Jarmily Podhorné (Naděje Brodek u Konice). Téměř celý rok to bylo dobré, ale teď asi 2 měsíce opět špiním skoro denně a pravděpodobný menzes odhaduji spíše jen podle výpočtu a zároveň se utěšuji, že to někdy přece musí skončit.
Prosím o Váš názor, zda se ta vysoká sliznice někdy sama sníží, případně jak by se dalo zastavit to špinění. Děkuji za Vaši odpověď.
Doktor ve Vašem okolí