Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Návaly horka a pocení - Klimakterium a menopauza - Diskuze

Návaly horka a pocení

Návaly horka a pocení

Jitule  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
Dobrý den, je mi 32 let a při menstruaci mám nával horka, pocení a změny nálad. Podle krevního vyšetření bylo zjištěno, že při menstruaci mám zvýšenou hladinu estrogenu. Doktor mi zatím žádné hormonální prášky nedoporučil. Zajímá mě, jestli by se to dalo nějak řešit jinak než prášky a pokud by bylo potřeba brát prášky, tak jaké a jestli mají vedlejší účinky atd. Děkuji za odpověď Jitka
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,
je to dosti neobvyklá situace která vyžaduje více informaci než je to možné řešit po internetu..pokud se bude nasazovat hormonální léčba tak se nemusíte toho obávát,S pozdravem MUDr Ilič
zden  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý den,
je mi 29 let prodelela jsem operaci kde mi bylo odstraneno vejcovody,nesledne levy vejecnik dale pak pravy z nalezu bordeline tumor prodelavam tedy menopauzu chci se zeptat zda jsou nejake leky na menopauzu ktere by pomohly ubyvat na vaze.ve svem veku diky tomuto snad pribiram pred ocima kila mam navaly horka a poceni je to hrozne.dekuji za odpoved
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,
nevím jaký byl nález na histologií a zda je možné dosávat horm. substituční léčbu to musiíte probrat s Vaším gynekologem a onkologem,a zda přichází v úvahu tzv. fytoestrogení léčba

S pozdravem,MUDr Ilič
zden  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 4 odpovědí
dobry den je mi 29 let prodelala jsem jiz 10 operaci v oblasti gynekologie csty ,zanetlive srusty!, byli mi odstraneny vejcovoda ,vajecniky dutina brisni ohledne nalezu borderline tumor v prosinci 2009.nyni mam markrove vysledky v normalu jiz pul roku mam bolesti v levem podzebri a posledni tyden cely den mi je dobre ale jakmile se dostanu vecer do klidu a tak me zacne tlacit zaludek a musim jit zvracet na vaze neubiram ale je mi opravdu vzdycky vecer zle .slepe strevo ani zlucnik nemam.muzete mi prosim aspon priblizne rici co by top mohlo byt?lekari jsem to zatim nerekla nechci byt jak nejaky cholerik dekuji moc zdena

Reakce na zden

zden  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 4 odpovědí
oblasti gynekologie cysty ,zanetlive srusty!, byli mi odstraneny vejcovoda ,vajecniky dutina brisni ohledne nalezu borderline tumor v prosinci 2009.nyni mam markrove vysledky v normalu jiz pul roku mam bolesti v levem podzebri a posledni tyden cely den mi je dobre ale jakmile se dostanu vecer do klidu a tak me zacne tlacit zaludek a musim jit zvracet na vaze neubiram ale je mi opravdu vzdycky vecer zle .slepe strevo ani zlucnik nemam.muzete mi prosim aspon priblizne rici co by top mohlo byt?lekari jsem to zatim nerekla nechci byt jak nejaky cholerik dekuji moc zdena

Reakce na zden

MUDr. Jaroslava Marková  |  Basic member  |  Praktické lékařství pro dospělé  |  Praha
  • 168 odpovědí
  • 8 Likes
Vážená paní, lékaři jsou tu od toho, aby se vašimi zdravotními problémy zabývali. S takto vážnou diagnózou v anamnéze si zasloužíte vyšetření při jakékoliv změně vašeho zdravotního stavu. Příznaky, které uvádíte, mohou být příčinou řady nemocí, nemusí to souviset s nádorem, může také jít o nějakou banalitu. Je ale třeba, abyste navštívila lékaře.

Reakce na MUDr. Jaroslava Marková

zden  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 4 odpovědí

muzete mi prosim
# vysvetlit nalez:ONK.DG,"TUMOR JATER A sliznice PODJATERNÍKRAJINY,TUMOR MALÉ PÁNVE-V
# DIF.DG CHOLANGIOKARCINOM,CA ŽLUČNÍKU ČI OVARIA,KARCINOMATOZA PERITONEA DLE CT
# ,STADIUM IV.Histologie, tru-cut biospie tranvaginálně-v difd gd,intestnální
# typmucinozního borderline tu ovaria nelez vyloučit metastázu dobře dif. adenca
# intestinálního typu nejspíše z oblasti zažívacího traktu.Epikríza od rijen.2010
# paliativní chemoterapie CBDCA cca 6 cyklu zatim jde na 3 chemo.

Reakce na zden

MUDr. Jaroslava Marková  |  Basic member  |  Praktické lékařství pro dospělé  |  Praha
  • 168 odpovědí
  • 8 Likes
Dobrý den, jedná se o závažný nález nádoru v krajině jater, podjaterní krajiny a malé pánve s rozsevem na pobřišnici. Byla provedena biopsie (odběr vzorku přes pochvu), z níž není zcela jasné, o jaký typ tumoru se jedná. Může jít o tzv. borderline nádor vaječníku nebo metastázu (vzdálené ložisko) nádoru zažívacího traktu. V říjnu 2010 byla zahájena léčba chemoterapií- v plánu je 6 cyklů, zatím jdete na 3. cyklus chemoterapie. Proděláváte náročnou léčbu, držím palce, abyste vše zvládla.

Reakce na MUDr. Jaroslava Marková

Iff  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Držím paní moc palečky ,aby vše dopadlo tak ja má.Já asi deset let mám také problémy s bolesti v podzebří.Paní doktorka mi řekla,že tam nic není tak jsem změnila lékaře a prošla si vyšetření od žaludku až po střeva kde mi na kolonoskopii řekli,že mám chronickou proktokolitidu,ale výsledky z histoligie prokázaly,že je vše v pořádku tak se tím už nikdo nezabývá mám hrozné bolesti nemám žlučník ani slepé střevo můj otec zemřel na rakovinu žaludku.Nyní jsem začla hubnout mám také strach ,ale když vidíte nezájem Ostravských lékařů.Je to smutné,že i v dnešní době se setkáváme s takovým přístupem.
Zanda  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 2 odpovědí
Dobry vecer. Prosim poradi mi nekdo ? Mam Problem s nocnim pocenim . Rozbor krve byl v poradku,ale poceni stale trva .dekuji Zanda 36 let
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

myslíte na hladinu FSH,kolik Vám je let ...berete hormony, byla kontrolovana štítná žláza atd,ale pokud je normální bazální hladina FSH tak není gyn. původu.,

S pozdravem,

MUDr Ilič

Reakce na MUDr. Ilič Zdravko

Zanda  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 2 odpovědí
Dobry den. je mi 36 let. Zadne hormony neberu ani antikoncepci, protoze mam sterilizaci jiz nekolik let. Stitna zlaza mi byla take zkontrolovana
a pry je v normalu.K tomu vsemu se mi jeste pridalo , kdyz jsem v zatezi myslim tim pracovne mam buseni srdce asi tak pul minuty pak to ustane , ale opakuje se to asi 5x za den. Dekuji za odpoved Zanda.
Yveta  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 7 odpovědí
Dobry den,je mi 49 let a 13.9.jsem byla na laparotomii ,brali mi všechno .přibrali mi tam nějake nervy L3,L4 a nemohl ajsem chodit na pravou nohu .po trehabkach je tzo ted už dobry ,ale lekař mi po 2 měsicich doporučil už i sex ,že mi to pomuže take .jenže po aktu ,jsme malem umřela bolesti ,jako by mi někdo přehazel všechny střeva ,nemohl ajms e3 dny ani chodit a bolest se mi vražela až do ramen a přes žebra se nemohu ani nadechnout .ted se to sato potřeti ,to neni normalni .mam strach a nevim kdo by mi poradil ,co dělat .přestěhovala jsme se do čech ted ,takže lekaře ještě do konce listopadu ,nemohu změnit .pomozte mi prosim .jak mam takhle chodit do prace ,tomu nikdo neuvěři ,jak to boli.děkuji
jituleta  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, mám takový problém - z ničeho nic mne polije horko, začnu se potit, především v obličeji tak, až mám vlasy mokré. Návaly snad nemám, pokud to je tak, že se mi nahrne krev do hlavy. Každou noc, pokud nejsem v práci, se vzbudím kolem třetí ranní a jsem zpocená, ale zase jen obličej a vlasy. Je mi 52 let, menstruaci mám, ale již nepravidelně. Někdy po 28, jindy za 40 dní apod. Vzhledem k tomu, že mám velice obézní matku, celý život se bojím nadváhy a proto se bojím jakékoiv hormonální léčby.
Prosím Vás, poraďte mi, co dělat, aby se můj život stal snesitelným!

Děkuji a zdravím. JITKA
MUDr. Jan Hoždora  |  Basic member  |  Šumperk, Ruda nad Moravou
  • 25 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den, s ohledem na rodinnou zátěž doporučuji preparát Maxiklim. Dojde postupně k vymizení nepravidelného krvácení, zbavíte se tzv. vegetativních příznaků (pocení, buzení ze spánku apod.) a budete se cítit mnohem lépe.
XXXXXXXXXXXXXX
anonym  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
Je mi 65 let a stále přetrvávají návaly horka a pocení. Moje ošetřující lékařka mi nedoporučuje nadále hormonální léčbu. Snad je prý škodlivá. Lékaře navštěvuji pravidelně a 1 x ročně chodím na kontrolu - mamologie.
Mám snad používat jen rostlinné přípravky? Prosím poraďte! Vlasta
Yveta  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 7 odpovědí
je mi 50 let a po 3 gynekologicke operaci ,kdy mi jiz vzali vsechno ,mam silene navaly horka a poceni .V noci lezim jak ve vane ,jak ze mne tece .zacala jsem brat hormony a za mesic asi ten ucinek zacal fungovat a navaly ustoupily,jenze se navaly vystridaly s krutou bolesti v trislech na leve strane trisel,takze jsem byla nucena ty hormony vysadit a bolesti prestaly a zase zacaly navaly .takovy pekny kolotoc.ted jsem zase ve fazi ,kdy jsem zacala brat hormony a ustuje horkost ,je to fajn ,takmi drzte palce .Zda jsou skodlive to uz vubec neresim,hlavni je pohoda Yveta
MÁMA  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 1 odpovědí
jitka 50.let asi před3.lety mi začala vynechávat mentruace začaly potíže návaly apocení začala jsem brát hormony byli to červený a bílý tabletky v kolečku už si nevzpomínám název potíže se začli ztupnovat když jsem přestala menstruovat asi před rokem trpim nesnesitelnym nočnim pocenim spojenym s návaly v noci skoro nespim gynekolog mi zdělil že kvůli vyššímu tlaku nemůžu brát hormony jelikož hrozí tromboza tak zkouším různé čaje i přírodní tabletky ale bez úspěchu prosím o radu
Yveta  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 7 odpovědí
tady opet Yveta ,takze bohuzel zadna radost se nekona ,navaly mam porad i kdyz slabsi ,ale dalsi nepriznive priznaky jsou deprese ,silene tloustnuti ,mam za 3 meisce temer 10 kg nahore .na sex chut mam ale tak mi vyschla pochva ,ze to boli .Akorat mne to stalo hromadu penez,takze se radujme a veselme zeny v klimaktreiu.nevim jaka volba je lepsi .mejte se a smejte se Yveta
kulihrach  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den,ráda bych věděla,kde dělám chybu-jsem v období klimakteria,je mi 55 let a Sarapis beru asi rok a půl.V posledním asi jeden a půl měsíci se mi vrátily zpět příznaky pro toto klasické-pocení a velmi časté návaly,což je nejen velmi nepříjemné,ale také mne to dosti obtěžuje také v noci,kdy se velmi často budím,gynekoložka se k tomuto staví dosti laxně s tvrzením,že to je prostě PŘÍRODA.Můžete mi,prosím, poradit co bych mohla ještě zkusit? Přírodní produkty nebo jinou cestu? Děkuji
Doktor ve Vašem okolí