Přechod příliš brzo

Přechod příliš brzo

Eva  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
Dobrý den,je mi 44 let a před 2 roky jsem přestala menstruovat.Můj gynekolog mi předepsal léky Angeliq,které jsem užívala půl roku.Po užívání se mi dostavily návaly,přecitlivělost,nechuť k sexu,tak mi pan doktor napsal Oestrogel,ale příznaky to nezmírnilo.Začala jsem přibírat na váze a zjistila se mi snížená funkce štítné žlázy,kde beru euthyrox.Prosím poraďte nebo napište váš názor ,co by mi pomohlo,protože jsem zoufalá.Myslím si také,žeje to na přechod brzo.Předem moc děkuji za odpověď.Eva
zdenka  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den, je mi 60let, moje foniatrička mi doporučila kvuli hlasu brát hormony, gynekoložkka mi předepsla Angeliq užívat denně po 1/5 tabletě.
Užívám jej od léta, ale rohodla jsem se s tím skončit ze dvou důvodů, na hlasivkách užívání znát není a když jsem byla v listopadu na preventivní prohlídce moje lékařka říkala, že mám hraniční hodnoty jaterních testů, tedy ne ještě špatné, ale těsně. Na podzim jsem měla problémy se zády a tak jsme brala dalšíléky a abych organismus nezatěžovala příliš, Angeliq jsem na pár dní vysadila, začala jsem trochu "špinit" a cítila tlak v podbřišku jako při nastávající menstruaci, kterou už neznám asi 15 let. Když jsme znovu Angeliq začala po pulce tablety užívat,špinění přestalo. Nyní jsem se však definitivně rozhodla s užíváním skončit. Jak by to bylo nejlepší provést? Mám skončit najednou ? Zkouším již několik dní brát 1/2 tabety obden a začínám malinko špinit. poraďte prosím, děkuji moc
Iri123  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 6 odpovědí
Dobrý den,je mi 42let.Lékař mi tvrdí,že jsem asi 3 roky v předčasném přechodu.Asi 15 let jsem užívala antikoncepci Novynette,poslední 3roky jsem přestala menstuovat nebo jen velice málo.Nemůžu se smířit s předčas.přechodem.Měla jsem návaly s pocením,jen ráno nebo dopoledne,dokonce se mi zvedl krev.tlak na 155/105.Už se mi sám upravil na 140/90.Celé se mi to nezdálo,tak jsem antikoncepci vysadila v létě.Po 3 měsících po vysazení se mi obnovil memses,ale mívám zpoždění o 6 dní a mám jí silnou.Hrozně jsem přibrala asi 10kg.Špatně spím.Lékař mi doporučil také pro mě výhodnou sterilizaci jako antikoncepci.Děti už nechci.Mám riskovat operač.zásah?Děkuji Irena
MUDr. Jaroslava Marková  |  Basic member  |  Praktické lékařství pro dospělé  |  Praha
  • 168 odpovědí
  • 8 Likes
Dobrý den, u vás i vzhledem k věku a blížícímu se přechodu bych sterilizaci viděla jako poslední volbu, pokud skutečně nechcete používat jiné formy nehormonální antikoncepce. Jde o operační zásah, který má svá rizika a komplikace. Jsou sice zřídkavé, ale existují (rizika narkózy, poškození břišních orgánů, pooperační srůsty atd.)
martina  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
dobrý den, mám přechd brzo je mě 42 let hormony užívám už 10 let. Ted mám ale takové stavy pocení a i asi deprese je mě dost špatně i psychycky ale když dojedu k mému lékaři tak mě píchne hormonální injekci a tak do 3 dnů jsem zase v pohodě beru Kliogest , nabral mě krev na hormony a snad má být 1000 a já mám 80, prosím jsou ty stavy normální? tak půl roku jsem v pohodě a pak to začne znovu to pocení špatné dýcháni a hlavné ty nálady,přijdu si jak někdo jiny, prosím dá se s tím dělat něco jiného? jen mě to trápí a přejde to někdy? moc děkuji za odpověd Martina
Doktor ve Vašem okolí