Krvácení v menopauze

Krvácení v menopauze

Muška  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 1 odpovědí
Je mi 55 let.Už týden krvácím.V dubnu jsem byla na každoroční prohlídce a všechny výsledky byly v pořádku.Prosím poraďte zda je vše spojeno s přechodem a s věkem nebo se něco děje jiného.Děkuji Muchová
MUDr. Jan Řičánek  |  Basic member
  • 29 odpovědí
Dobrý den. Jakékoliv krvácení po přechodu je nutné řešit s gynekologem. Není možné se domívat, že " to přejde a bude to dobrý". :-)Krvácení po přechodu může být naprostou banalitou a stejně tak může jít o projev počínajícího onkologického onemocnění. Je tedy nutné, abyste se svým problém obrátila na gynekologa. On line tento problém nelze vyřešit. Přeji hezké letní dny, J. Řičánek
Muška  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 1 odpovědí
Děkuji za radu.Už mám po zákroku.Bylo to na poslední chvíli.Muchová
páníček  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
v lednu jsem byla na odstranění vysoké sliznice. Po zákroku jsem dostala léky duphaston, menstruace se dostavila,ale strašně, strašně silná se shluky krve. Tři dny se toto děje a pak normální krvácení až do 7 dne. Jsem sesláblá a unavená Proč je to krvácení tak hrozně silné.Gynekoložka říká, že je to normální a jen v termínu. Děkuji za radu

Reakce na páníček

MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

ano může se to jednou stát po zákroku ale dále by se nemělo opakovat.
No Vaše lékařka zná nález histologie atd.

Hezký den

S pozdarvem,

MUDr Ilíč
Jaruš  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Je mi 46let. V loni dva měsíce po sobě kyretáž pro nadměrné krvácení.Poté nasazena antikoncepce i když byla dříve vyzkoušena ,opět zvracení,bolesti hlavy i břicha ,oteklé nohy.Antik.vysazena po půl roce. Tři měsíce klid a pak dva měsíce bez krvácení a na to 14dní výtok a už 10dní zase krvácení a neustává. Po styku silné krvácení které do hodiny ustane.Návštěva lékaře každý měsíc prohlídka a ultrazvuk i cytolka. Vše prý v pořádku. Stále bolí břicho ,jsem zoufalá. Mám zasebou plastiku čípku,operace cyst, lapar i břichem.Je to pro mě velmi stresující ,intimní,přestávám to zvládat . Už nechci dál prohlídky ,prý je vše v pořádku a patří to k přechodu.Prosím o radu jak dál ,už chci klid.Děkuji.
borůvka  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den.Prosím již několik let mám nepravidelný menses.Je mi 52 mám jen jeden vaječník a vejcovod.V roce 1988 jsem byla na ženské operaci byl mi odebrán levý vaječník a vejcovod v kterém byl opouzdřený zánět velikosti holubího vejce.Na druhý mám dvě děti obě císařským řezem.Pravidelně chodím každý rok na preventivní prohlídku.Výsledky stěru z čípku negativní ,ale vždy mi lékař sdělí,že je tam ještě sliznice cca 7mm a že tudíž ještě budu menstruovat.Naposledy jsem měla menses po půl roce v červnu 2012 a teď při pohlavním styku ze mě vyšel silně zapáchající kousek sražené tmavé krve a to se mi teď opakovalo znovu nebyl to kousek ,ale nějaký výtok krve a to tmavé ,ale zase zapáchající.Nikdy se mi to ještě nestalo až teď opakovaně.Je mi to nepříjemné a mám strach co to je.Hlavně taky kvůli manželovi je to pro mě velmi nepříjemné co se sexu týká musím na to myslet a samozřejmě ,že manžel ví ,že něco není v pořádku mluvili jsme o tom říká ať si dojdu k lékaři se zeptat jestli je to normální nebo co s tím.Mohl byste mi poradit co mám dělat?Děkuji Vám
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

nemusíte se ihned obávat ale je na místě navštívit gynekologa jinak se příčina neurčí.Váš lékař bude nejlépe vědět co je za potřeby udělat a doporučuji ho navštívit nyní když se Vám ty potíže objevují.
Přejí Vám hezký den
MUDr Ilíč
mara  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, v říjnu mi bude 52 let a už asi dva roky nementruji. V úterý jsem byla na pravidelné kontrole a vše bylo v pořádku. Dnes jsem začala krvácet. Je to normální jev v menopauze nebo už jsem po?
Děkuji za odpověď
M.V.