Špinění při ovulaci

Špinění při ovulaci

betadina  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den, chtěla bych vás požádat o radu s mým "nekončícím problémem. Můj problém má roční historii. Po změně antikoncepce z NUVARINGU na náplasti se mi objevilo hnědé až černé špinění mimo cyklus (v období ovulace (asi 14 dní po MS až do nové MS). Má gynekoložka zkoušela všechno možné - tříměsíční léčbu Norethisteronem - krvácení neustalo, testy na chlamydie - negativní, různé stěry - negativní, pouze cytologie vyšla na HP vir a drobnou dysplazii na úrovni CIN1. Nakonec jsem antikoncepci (kterou jsem brala skoro 10 let) vysadila úplně. U gynekologa jsem byla prakticky každých 14 dní. Zašla jsem k odborníkovi na dysplazii čípku - vzal mi všechny možné odběry, se stejným výsledkem CIN 1 - a k tomu mi řekl, že špinění tím nejspíš způsobeno není. Nedoporučil konizaci, ani jiná doplňující vyšetření. Mám jít na kontrolu za 6 měsíců. Špinění se ale opět objevuje. Jen je slabší, v období ovulace a těsně před MS. Beru již tři měsíce na doporučení INDONAL Partner. Existuje ještě nějaké vyšetření, nebo doporučení, kterým bych mohla odhalit a vyřešit tento problém? Nevěřím, že špinění není signál toho, že v mém těle je po gynekologické stránce něco v nepořádku. Vždyť to trvá rok. Chtěla bych mít do roka miminko, ale bojím se, že to bude mít negativní vliv na moji plodnost.

Předem moc děkuji za odpověď.
MUDr. Vladimír Slavík  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Praha
  • 80 odpovědí
  • 59 Likes
Krásný dobrý den, ve Vašem případě jsou evidentně možné závažnější příčiny krvácení vyloučeny, takže hlavní problém je Váš osobní komfort, což samozřejmě není málo. Ovulační krvácení je relativně běžné, souvisí se změnou hladin hormonů v tomto období, krvácení před menstruací většinou zase souvisí s tzv. luteální insuficiencí, tj. nižší produkcí žlutého tělíska. Lze se možná pokusit o podávání gestagenů ve II. polovině cyklu. Pokud to nepomůže, lze udělat hormonální profil apod. Jinak ale , pokud jsou Vaše obtíže z příčiny, které jsem uvedl výše, žádné zdravotní riziko Vám nehrozí a Vaše plodnost do budoucna tím ovlivněna není. Hezký weekend, V.Slavík