Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Po operaci čípku buněčné změny - Nádory děložního čípku - Diskuze

Po operaci čípku buněčné změny

Po operaci čípku buněčné změny

Míša  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
Dobrý den, je mi 38 let a v únoru jsem byla po třech špatných cytologiích na kolposkopii a následně na operaci děložního čípku. Biopsie prokázala předrakoviné buňky s tím, že horní řez je čistý a nebyl jimi zasažen. Lékař mě tedy uklidnil, že je vše pryč a já se nemám čeho obávat. V září jsem byla na první kontrolní cytologii a tam vyšly lehké buněčné změny. Kontrola za tři měsíce. Co by to mohlo znamenat? Mám docela obavy. Na prohlídky ke svému gynekologovi chodím pravidelně. Druhým rokem užívám HA Mirelle a menstruuji jeden den jednou za dva měsíce, což je dle mého lékaře u tohoto druhu HA normální.Děkuji.
MUDr. Jaroslava Marková  |  Basic member  |  Praktické lékařství pro dospělé  |  Praha
  • 168 odpovědí
  • 8 Likes
Dobrý den, pokud vyšly buněčné změny, bude třeba nadále nález sledovat, jak se bude vyvíjet. Stejný postup je ale i u žen, které operaci neprodělaly. Nemá smysl se tím stresovat, nález může být dlouhé roky stejný nebo se může i zlepšit. Důležitá pro zdraví ženy je také spokojenost v partnerském vztahu a sexuálním životě. Pokud jde o antikoncepci(pokud trváte na užívání HA), zvolila bych takový preparát, který mi umožní menstruovat přirozeněji. Osobně však nejsem zastáncem jakékoliv HA.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí