Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Hodně nepravidelná menstruace - Poruchy menstruačního cyklu - Diskuze

Hodně nepravidelná menstruace

Hodně nepravidelná menstruace

Anet  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
Dobry den, chtela jsem se zeptat....Je mi 24 a uz od mych 13 let mam hodne nepravidelnou menstruaci.....naposledy jsem ji nemela devet mesicu.(Po vysazeni prasku).Ted mi prisla a mam uz ji deset dni a to jsem zacala brat prasky prvni den pri menstruaci. Moje doktorka mi rekla, ze kdybych je nebrala, nemam proste prirozenou menstruaci. Jenze s pritelem bychom chteli miminko, tak nevim co delat? Muzu byt vubec tehotna, pri takovych zpozdenich? Mam vysadit prasky? Prosim poradte. Predem dekuji. Anet
MUDr. Lenka Hromadová  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Brno
  • 38 odpovědí
  • 15 Likes
Vážená Anet,
děkuji za Váš dotaz. Pokud plánujete otěhotnět, antikoncepci neužívejte a nechejte se Vaší lékařkou vyšetřit, aby se zjistila příčina Vaší nepravidelné menstruace. Je důležité znát jednak Váš hormonální profil (vyšetření se provádí z krve) a také zjistit pomocí ultrazvuku nález na děloze a vaječnících. Teprve tehdy může být řešena nepravidelnost Vašeho cyklu s ohledem na Vaše přání otěhotnět. Pokud je například důvodem Vaší nepravidelné menses chybějící ovulace, může Vám lékařka předepsat léky, které by mohly k ovulaci pomoci. Podobně mohou být řešeny i jiné zjištěné odchylky. Je také možné užívat potravinové doplňky jako například Infolic nebo Nosifol, ty rovněž přispívají k pravidelnosti menses a napomáhají otěhotnění.
Držím Vám palce.
Se srdečným pozdravem MUDr. Lenka Hromadová

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí