Opožděná menstruace, zvýšená teplota

Opožděná menstruace, zvýšená teplota

Monika  |  návštěvník  |  Newcastle upon Tyne
Vážený pane doktore, ráda bych vás poprosila o radu. Po dobu 5 let jsem neměla zpožděnou menstruaci, pokud jsem brala prášky, byla pravidelná, když nebrala, menstruace se dostavovala o týden dříve než předchozí měsíc. Nyní jsem 36. den cyklu, zpoždění cca týden, antikoncepci neberu. S partnerem se o miminko nesnažíme, ale praktikujeme přerušovaný styk. (Když se stane, tak se stane) Už týden mě bolí v podbříšku, jako před či během menzes. Styk je bolestivý. Když se měla dostavit menstruace, následující 3 dny jsem ležela celý den, prospala, se zvýšenou teplotou a neuvěřitelnou migrénou. Nyní už funguji normálně, ale teplota stále zvýšená. Test jsem si samozřejmě dělala, ale bydlím v Anglii a zde jsem sehnala jen test s citlivostí 20 a ten byl negativní. Nevíte prosím, kde by mohl být problém? Předem moc děkuji za odpověd
MUDr. Vladimír Slavík  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Praha
  • 80 odpovědí
  • 59 Likes
Dobrý den Moniko, zdravím Vás na Britské ostrovy. Pravděpodobnost gravidity při negativní testu je minimální a navíc, Vaše obtíže mají téměř jistě jiný původ. Velmi pravděpodobně infekční, vzhledem k bolestem při pohlavním styku by Vás měl vidět spíše gynekolog než praktický lékař, ale rozhodně alespoň jeden z nich :-) Navíc Vám gynekolog udělá test tzv. hCG z krve, což je mnohem přesnější a citlivější než koupený gravitest a poté, pokud jsem měl pravdu, Vám nasadí antibiotika, či odhalí jinou příčinu. Doufám, že jsem odpověděl na vše, mějte se moc hezky, srdečně Vás zdravím. Slavík
MUDr. Ivana Šmrhová  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Mariánské Lázně, Cheb
  • 10 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den, pokud máte zvýšenou teplotu a bolestivý pohlavní styk, tak by Vás měl vidět gynekolog. Těhot. test si ještě raději jednou zopakujte opět z ranní moče.
Je třeba vyloučit možnou zánětlivou příčinu Vašich gynekologických potíží.
S pozdravem Ivana Šmrhová

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí