Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Ovulace bez menstruace při kojení? - Poruchy menstruačního cyklu - Diskuze

Ovulace bez menstruace při kojení?

Ovulace bez menstruace při kojení?

mathiola  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
Dobrý den,
jsem pět měsíců po porodu a plně kojím. Menses jsem ještě neměla. Před 15 dni jsem měla velké bolesti v podbřišku. Na pohotovosti to uzavřeli, že je to bolestivá první ovulace. Endometrium 8mm, je přítomnost žlutého tělíska, zánětlivé markry z krve nejsou, HCG z krve 0. Prý mám očekávat MS do 10 dnů. Pět dnů nato, přišlo slabé špinění. Trvalo tři dny a byly to celkem dvě tři kapky krve. Dalších šest dnů nato, mi můj Dr. potvrdil proběhlou ovulaci a na UTZ nejsou žádné cysty. Nyní je to 15 dnů po první návštěvě prvního doktora a MS stále nikde. Těhotenský test z moči negativní. Může proběhnout ovulace i bez následné menstruace, když kojím? Nebo to špinění byla menstruace? Ale podle čeho by pak můj Dr. poznal proběhlou ovulaci, když už byl další cyklus? Děkuji za odpověď.
MUDr. Jan Hoždora  |  Basic member  |  Šumperk, Ruda nad Moravou
  • 25 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den, po porodu a při kojení většinou ke krvácení ani ovulaci nedochází, spíše mohou vznikat zcela neškodné folikulární cysty, které ale mohou způsobovat citlivost. Krvácení je tzv. špinění ze spádu hormonů, čili reakce sliznice děložní na kolísání hladin hormonů. Čím déle od porodu, tím je větší šance, že se obnoví normální menstruační cyklus, ale u velkého procenta žen se cyklus ustálí až po skončení kojení.
MUDr. Vladimír Slavík  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Praha
  • 80 odpovědí
  • 59 Likes
Dobrý den Mathiolo, při kojení ovulace není běžná, ale ani vyloučená... Totéž je s "timingem" následné menstruace - kojení naběhnutí normálního cyklu brání, takže Vaše situace není nijak vzácná. Jinak schopnost poznat proběhlou ovulaci bych přičetl schopnosti Vašeho lékaře v ultrazvukové diagnostice :-) Mějte se hezky , V. Slavík

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí