16 let a nepravidelná menstruace

16 let a nepravidelná menstruace

Michaela  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
Chtěla jsem se zeptat, je mi 16 let a první menstruaci jsem dostala ve 14.Nějakou dobu jsem měla cyklus nepravidelný,ale věděla jsem, že je to normální,tak jsem to neřešila. Jenomže po té mi menstruace zmizela úplně a další jsem měla až po půl roce a tak to pokračuje až do ted´.Mám strach,že bych mohla mít nějakou nemoc,nebo neni něco v pořádku a nebo je to nedostatkem hormonů a stačí nasadit nějakou antikoncepci?

Předem děkuji za odpověd´
Michaela
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,
je nutná návštěva u gynekologa,ale bez obav větišinou se nejedná o závažnou poruchu,někdy stačí nasadit antikoncepci s pozdravem ,MUDr Ilič
Michaela  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
Děkuji za odpověď.Vaši radu jsem uposlechla a navštívila jsem svého gynekologa, který mi našel cystu na pravém vaječníku.. poněkud mě to vyděsilo i když mě doktor uklidňoval,že se nemusím bát. Nasadil mi hormonální antikoncepci a injekci na vyvolání menstruace, která se má dostavit do 10 dnů,ale od té prohlídky mě svědí až pálí pochva a je zarudlá..může se jednat o kvasinkovou infekci nebo něco jiného? předem

děkuji za Vaši odpověď
Michaela
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,
tak to lze zjistit jen při prohlídce,
S pozdravem MUDr Ilič
Lenka
Lenka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, moje dcera má problémy s pravidelnou menstruací, je jí 16 let, menstruace se objeví cca za 6 týdnu na dva dny a to velmi slabě (pokud se vůbec objeví). Na upravení cyklu obdržela hormonální antikoncepci Lindinete, brala ji cca 6 měsíců, svědělo ji tělo a objevily se bolesti břicha. HA jsme vysadily a problémy okamžitě zmizely. Po tříměsíční pauze jsme vyzkoušely HA Jeanine, vydržela čtyři dny z důvodu velkého svědění hlavně na nohou. Nevím jak si poradit. Máme počkat vzhledem k jejímu věku, zda se menstruace nesrovná sama? Existují nějaké přírodní preparáty na úpravu cyklu. Dcera je alergická na Augmentin, může to souviset s reakcí na antikoncepci. Dcera současně s antikoncepcí nic nebrala. Po vysazení HA problémy do druhého dne zmizely. Děkuji za odpověď Lena (L.Schopfova@seznam.cz)
MKp  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 41 odpovědí
Dobrý den, hormonální antikoncepce cyklus neupravuje. Hormonální antikoncepce přirozený menstruační cyklus vyřadí z provozu a pouze na základě dávky hormonů dochází k odlučování části děložní sliznice (menstruaci). Po vysazení HAK se tělo snaží navrátit do původního stavu a pokud se v původním přirozeným menstruačním cyklu vyskytovaly abnormality, je pravděpodobné, že se objeví i po vysazení HAK. Proto je nesmyslné užívat HAK jako léčbu, protože HAK neléčí. Nepravidelnosti v cyklu se řeší jinak. Doporučuji si osvojit STM PPR.
http://pro-zivot.pise.cz/58-co-je-to-prirozene-planovani-rodicovstvi.html
http://www.cenap.cz/ppr-porad.php
jaulinka  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobry den chtela jsem se zeptat dcera zacala menstrulovat v zari 2012 v porosinci mela menstrulaci naposledy je ji 13 let tak jsem se chtela zeptat zda je toto normalni nebo bych mela navstivit ginekologa dekuji za odpoved
MKp  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 41 odpovědí
Dobrý den, obecně lze říci, že u mladých dívěk jsou nepravidelnosti obvyklé. Pro radu se lze také obrátit na http://www.cenap.cz/zdravi-porad.php

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí