Špinění před menstruací

Špinění před menstruací

marcela  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
Dobrý den, je mi 36 let,mám 5 dětí, nejmladší 3roky, antikoncepci jsem nikdy nebrala.
Poslední rok mám problémy s menstruací.
Každý měsíc 4-6dní před začátkem menstruace začímán špinit. Hlavně při pohl.styku nebo při stolici. Krvácení pak příjde v termínu atrvá asi 5 dní. Před blížícím se termínem menstruace cítím mírné svědění a pocit suchosti. Na preventivní prohlídce u gynekologa vše OK. Prý je to v pořádku a jestli mě to nevadí, nemusím to řešit. Jaký je váš názor? Nerada bych něco zanedbala. Také přemýšlíme o dalším těhotenství. Nemohl by tobýt problém, jedná-li se o hormonální poruchu? děkuji moc
Iwoosh  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, před dvěma roky jsem vysadila hormonální antikoncepci. Ale i při braní antikoncepce jsem měla potíže se špiněním před menstruací. Špinění začína 19. den cyklu.Při styku tyto dny krvácím. Cyklus mám dlouhý 27 dní. Ovulaci 13.-14. den. Gynekoložka mi nasadila Duphaston,ale změna k lepšímu nenastala.Beru ho asi 6 měsíců, zkoušeli jsme i různé dávkování. Tento měsíc jsem ho vysadila a nepozoruji žádný rozdíl. Hormonální profil dělaný první dny menstruace je v pořádku. Ultrazvuk také. Menstruaci mám pravidelnou. Nyní se rok snažíme o dítě.
Chtěla bych poprosit o radu jaký by měl být další postup v léčbě. Předem děkuji.
anickadol1  |  návštěvník  |  Trencin
  • 19 odpovědí
Dobrý den. Na špinení se zkuste zeptat na www.sanceprozdravi.cz. Držím palce
katka  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den Mám problém, že 10 dnů před očekávanou menstruací mi přijde špinění a pak následuje menstruace 4 -5 dní. Problém je, že to dohromady trvá 14 dnů, pak mám cca 14 dnů klid a znovu. Vlastně tím jak dlouho trvá to špinění tím mi chybí ten jeden týden bez jakých koliv potíží.
Mám dvě děti a menstruace chodila po dobu kojení správně většinou 3 dny špinění potom 5 dnů menstruace.
Poslední 2 měsíce to takto zlobí. Léčila jsem se v těhotenstí se štítnou žlázou. Je možné že antikoncepce to srovná
Děkuji
Lara  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den, ráda bych se zeptala. Je mi 28 let. Od 24 jsem užívala HA (různé druhy), před rokem jsem vysadila (užívala jsem tedy 4 roky). Poslední dva roky braní HA jsem každý cyklus špinila několik dní před menstruací a občas také několik dní po menstruaci. Gynekoložka mi několikrát změnila druh HA, nepomohlo to. Nakonec jsem pilulky vysadila a menstruace se "urovnala" tak, že nyní špiním cca 3dny před menstruací (také při styku a stlačení břicha - př. na toaletě v období kolem menses), přičemž menstruační bolesti mám téměř celý měsíc (bolesti břicha, zad, kloubů). Také jsem dostala duphaston na urovnání. Též žádná změna. Cca tři měsíce po vysazení HA jsem otěhotněla. Jednalo se o "zamlklý potrat" (gestační váček bez embrya), od začátku jsem stále špinila. Podstoupila jsem revizi dělohy v 8. tt. Po půl roce jsem opět otěhotněla a cca v 5. tt potratila spontánně (tentokrát jsem žádné obtíže neměla - bez špinění). Následná menstruace začala opět několikadenním špiněním před. Na gynekologii jsem dostala antibiotika a antivirotika kvůli možné infekci a byla mi odebrána krev na genetické vyšetření (trombo..), na UTZ vše v pořádku. Chtěla bych se zeptat, zda se může jednat o nějakou hormonální poruchu a zda je možné, že špinění mimo menses souvisí s nešťastným koncem těhotenství? Chtěli bychom se pokusit znovu, ale mám obavy, aby opět nedošlo k potratu. Než jsem začala brát HA, nikdy jsem žádné takové potíže neměla, menstruace nebyla pravidelná, ale přišla a odešla, bez špinění a s přiměřenými bolestmi pouze po dobu menses, cyklus trval cca 27 dní (nyní po vysazení HA 30 a více).
Děkuji Vám za odpověď

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí