Pozdní ovulace a krátká luteální fáze

Pozdní ovulace a krátká luteální fáze

Bee  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
Dobrý den,

velmi prosím o radu. Je mi 31 let. Již 8 měsíců se snažíme o miminko. Ale zatím se nedaří. Poslední tři měsíce, měřím bazální teplotu, dělám graf...atd. Cyklus mám většinou 29 dní. Ovulaci 18-19-20 DC záleží jak kdy. Luteální fázi jen 10 dní. Menstruaci ze začátku tři dny špinění, pak 4-5 dní středně silnou a po té den, dva opět špinění. Dostala jsem na úpravu menstruace Duphaston, mám jej brát od 22 DC, 5 dní, 2x denně. Chci se zeptat, není ovulace příliš pozdě? A po té doba na uhnízdění vajíčka moc krátká? Jinak při gynekologické prohlídce, vypadá vše v pořádku. Manžel na vyšetření ještě nebyl. Protože se to prý řeší až po roce snažení. Děkuji za radu. B.P.
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,
nejlépe je sledovat menstruační cyklus s tzv. vaginálním ultrazvukem kde sleduje te růst foculu,růst slznice ,ovulavi a transformací sliznice atd,sledování BT není dnes součásti monitoringu,a spermiogram si můžete nechat udělat a i dřív.

Spozdravem ,MUDr.Ilič
zacka  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Je mi 33 let, snazeni od roku 2007. tehotensti potvrzeno kazdy rok bohuzel 5tyden konec, 4X spontanni potrat. Anotomie v poradku,genetika taky, trochu zvysena ANA antibody -na to beru detsky aspirin. Zkusila jsem IUI -neuspesne, v 2009 odsranen maly fibroid z delohy. Momentalne zjistena kratka lutealni faze, pridavam tabulku.
FSH E2 Progesterone LH Folicul
Day 3 7.8 102 4 4 >1cm
Day 10 419 5.5 5 1.3 P

Day 11 416 4.2 12 1.6 P

Day 12 762 6.4 26 1.8 P

Day 13 541 6.03 47 1.9P

Day 14 219 8.5 7 1cm
Delozni vystelka den 11 8 mm, den 14 1cm
dekuji za jakykoli nazor a radu

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí