Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Vynechání menstruace a menopauza - Poruchy menstruačního cyklu - Diskuze

Vynechání menstruace a menopauza

Vynechání menstruace a menopauza

kage  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,chci se zeptat .Menstruace se nedostavila. Poslední dobou byla pravidelně již po 24 až 26 dnech.A vždy asi týden před menstruací pnutí v prsou a většinou i špinění. Teď je to již 30 den a stále nic. Ani žádné příznaky, že by se měla dostavit, jako dříve. Je mi 44 let. Je možné, že už v tomto věku může skončit menstruace?
MUDr. Vladimír Slavík  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Praha
  • 80 odpovědí
  • 59 Likes
Dobrý den, jste ve věku kdy je pravděpodobnost otěhotnění již relativně malá a poruchy cyklu již mohou být předzvěstí menopauzy. Pokud nemáte jiné obtíže chybění menstruace nevadí, vedete-li sexuální život, udělejte si pro jistotu gravitest. Mějte se hezky, V. Slavík
MUDr. Lenka Hromadová  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Brno
  • 38 odpovědí
  • 15 Likes
Dobrý den,
děkuji za Váš dotaz.
Opoždění menstruace ve Vašem věku není žádnou zvláštností, stát se to může a nutně to nemusí být předzvěst přechodu.
Doporučuji Vám provést těhotenský test, při jeho negativitě a pokud se menses nedostaví další týden pak vyhledat gynekologa ke zjištění příčiny opožděné menses a případně její provokace.
Se srdečným pozdravem MUDr. Lenka Hromadová
kage  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 2 odpovědí
děkuji za odpověď..zapomněla jsem dodat, že těhotenský test mi vyšel dvakrát negativní...antikoncepci nemám žádnou a už jsem i navštívila doktora..podle vyšetření a ulrazvuku je sliznice narostla...těhotná bych být neměla..dostala jsem injekci na vyvolani menzes a stále nic ani nemám pocity, že bych to měla dostat. už to bude týden od injekce...je možné, že by ani po injekci se menstruace nedostavila?

Reakce na kage

MUDr. Lenka Hromadová  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Brno
  • 38 odpovědí
  • 15 Likes
Dobrý den, děkuji za Vaši odpověď.
Pokud se jednalo o injekci Agolutinu, menses se může dostavit až 14 dnů po jejím podání.
Se srdečným pozdravem MUDr. Lenka Hromadová

Reakce na MUDr. Lenka Hromadová

kage  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 2 odpovědí
dobrý den, a jaký by byl další postup pokud by se menstruace nedostavila ani po 14-ti dnech?

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí