Úbytek váhy a zpožděná menstruace

Úbytek váhy a zpožděná menstruace

Iveta  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
Dobrý den,prosím Vás o radu.Mám šestnáctiletou dceru,které začala menstruace mezi desátým a jedenáctým rokem.Od té doby byla menstruace pravidelná. Letos v lednu dostala menstruaci naposledy.Od té doby nic.Pohlavní styk ještě neměla.Ale od července minulého roku začala zdravěji jíst a zhubla 12kg.6ádné jiné problémy nemá.Gynekologa jsem s dcerou navštívila,tam dostala dvě injekce.Už uplynuly další tři týdny a stále menstruace nepřichází.Zajímalo by mě,zda to souvisí s úbytkem váhy.Děkuji moc za radu.Iveta G.
Miluše  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, v červnu jsem prodělala gynekologickou operaci, kdy my byly odstraněny cysty z vaječníků a odstraňována endometrioza, při této operaci došlo k narušení tlustého střeva a já skončila s dočasnou stomií.Za dobu hospitalizace (cca měsíc) jsem zhubla 8 kg, nyní při výšce 166 cm vážím 50 kg, je mi 32 let. Do operace jsem měla menstruaci pravidelnou, je možné, že díky takovému razantnímu úbytku váhy se mi nedostavila menstruace? občas sice začnu špinit, ale menstruační krvácení to není. Při kontrole u gynekologa jsem měla výšku sliznice cca 6 mm, což již bylo po týdnu, kdy se měla dostavit. Těhotenský test je negativní. Děkuji za odpověď.
Kelly20  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
potřebovala bych nutně poradit. Za měsíc mi bude 20, první menstruaci jsem dostala v 18. Jelikož jsem přibrala, pokoušela jsem držet různé drastické diety - s menstruací potíže nebyly, ALE - uplynulo 31 dní od poslední menstruace, a nová se stále nedostavila. Přestala jsem držet dietu. A chtěla jsem se zeptat, zdali je možné, jít na gynekologii a požádat o injekci, která menstruaci opět vyvolá. (na gynekologii jsem doposud nikdy nebyla) Potřebuji vědět, zdali to lze anonymně-(že nebudou posílat žádné informace praktickému lékaři a nikdo se to nedozví, a ani by mi u sebe nezakládali žádnou kartu), a zdali se před tou injekcí musí dělat ještě nějaké vyšetření (odběry a tak), nebo jestli mi tu injekci mohou dát hned. Dále bych se chtěla zeptat, jestli neexistují nějaké pilulky na volný prodej, kterými bych mohla cyklus znovu nahodit či popohnat. Potřebuji to dát co nejrychleji dopořádku, mám strach, že se to dozví matka (v dětství jsem měla anorexii - a mám strach, že matka bude z mé současné situace neštastná a nazlobená)

za odpověď předem mockrát děkuji

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí