Menstruace o 4 dny dříve

Menstruace o 4 dny dříve

berunka  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
mám pravidelný cyklus 29 dní, ale tentokrát se dostavila o 4 dny dříve. Měla jsem předchozí týden trochu stresové období a do toho jsem chytla nějakou chřipku. Snažíme se o mimi, tak jsem měla obavy, jestli se něco nepokazilo. Zhruba před rokem jsem měla spontánní potrat. Volala jsem své gynekoložce a ta mi řekla, že to může být posunutí kvůli nemoci i stresu a mám brát ascorutin. Stalo se mi to teď poprvé, tak jsem trochu nesvá, ale žádné problémy, jako bolesti, nemám. Je mi 36. Všude se dočítám, že se M spíše zpožďuje???
MUDr. Vladimír Slavík  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Praha
  • 80 odpovědí
  • 59 Likes
Dobrý den, Vaše pečlivost by měla být dávána za příklad! Nicméně pravděpodobnou diagnozu už znáte, vliv stressu je všeobecně podceňován. Menstruace je řízena sice hormonálně, ale hypofýza je součástí centrální nervové soustavy a větší stress může vždy znamenat vychýlení běžné rovnováhy, ve smyslu spíše prodloužení cyklu, ale v menší frekvenci i její "uspíšení", jak je to pravděpodobně ve Vašem případě. Buďte v klidu, pokud to jde, je to běžná porucha. Hezký weekend, V.Slavík
berunka  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 1 odpovědí
Děkuji moc za širší vysvětlení pane doktore. Člověk může být klidnější, když ví, že je to celkem normální záležitost. Asi jsem se vydala ze svých sil a toto je důsledek.
Hezký den