Gynekologie v Santé

Autor:

Již od roku 1994 poskytuje Santé vysoce kvalifikovanou zdravotní péči všech medicínských oborů. Gynekologie, neboli ženské lékařství, je jedním ze základních pilířů naší komplexní péče. Rozsah poskytovaných služeb odráží nejnovější trendy ve zdravotnictví a speciální důraz je kladen především na preventivní péči. Jako novinku jsme pro vás připravili unikátní screeningy zaměřené na prevenci onko-gynekologických chorob. V rámci zdravotní péče o těhotné jsme jedním z mála pracovišť v Praze, které zajišťuje také genetický prenatální screening.

Pravidelné gynekologické prohlídky jsou důležitou prevencí v životě každé ženy. Následkem nedostatečné prevence je vysoké procento onkologických onemocnění diagnostikováno ve vysokém stupni, kdy se stávají obtížně léčitelnými.

8 důvodů, proč pravidelně navštěvovat gynekologa:

  • Včasná diagnostika gynekologických onemocnění.

  • Preventivní vyšetření rakoviny děložního hrdla - Česká republika patří k zemím s největším výskytem nádorů děložního hrdla v Evropě. Ročně zemře na karcinom děložního hrdla asi 400 žen.

  • Skryté infekce - vaginální mykóza (známá také jako kvasinková infekce nebo kandidóza) je nejčastějším onemocněním, kvůli kterému ženy navštěvují ordinaci gynekologa. Tři ze čtyř žen ji prodělají alespoň jednou za život, téměř polovina trpí tímto problémem opakovaně.

  • Poruchy menstruačního cyklu.

  • Antikoncepce - v současné  době se používá celá řada antikoncepčních metod. O tom, která metoda či preparát jsou vhodné u konkrétní pacientky, musí rozhodnou lékař gynekolog. Při výběru jsou důležité nejen preference klienty, ale také věk a zdravotní stav.

  • Vyšetření prsů - důležitou součástí gynekologické prevence je i instruktáž, jak provádět samovyšetření prsu.

  • Včasné řešení preklimakterických změn.

  • Kontrola celkového zdravotního stavu - erudovaný gynekolog současně vyšetří i základní ukazatele zdravotního stavu, změří krevní tlak, hmotnost a je-li to zapotřebí, doporučí další vyšetření.

Na pracovištích Santé naleznete špičkové odborníky, kteří jsou připraveni naslouchat vašim problémům a zajistit zdravotní péči v nejvyšší kvalitě a dokonalém pohodlí.

Pokud je to již déle než rok od vaší poslední návštěvy gynekologa, neváhejte kontaktovat LINKU SANTÉ 1212, která zajistí termín návštěvy u lékaře dle vašich časových možností.

Aktualizováno: 27.5.2013

Doktor ve Vašem okolí