Nejvhodnější čas pro transfer embrya určí test beREADY

Autor:

Opakované selhání uhnízdění embrya je pro páry podstupující IVF léčbu náročné jak po psychické, tak po fyzické stránce. O to hůře bývají snášeny situace, kdy pár prošel řadou testů, embrya jsou v dostatečné kvalitě a z genetického hlediska transferu také nic nebrání. Přesto se uchycení embrya v děloze opakovaně nedaří.

U jedné pacientky ze tří dojde k selhání IVF, protože embryo je přeneseno příliš brzy nebo příliš pozdě!

 

BEREADY OBRÁZEK

 

 

Klíč k úspěchu se skrývá v děložní sliznici

Endometrium neboli děložní sliznice je vnitřní vrstva, která vystýlá děložní dutinu. Je tak klíčovým faktorem pro úspěšné uhnízdění embrya, tedy i otěhotnění. Endometrium se však v průběhu menstruačního cyklu mění. Část menstruačního cyklu, kdy je endometrium v optimálním stavu pro uchycení a uhnízdění embrya nazýváme implantační okno. Jedná se o období přibližně 19. až 21. den běžného menstruačního cyklu. Není to však tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Růst sliznice je totiž jak v přirozeném, tak v hormonálně řízeném cyklu individuální. Ovlivňovat jej mohou fyziologické vlastnosti sliznice i její vnímavostí vůči lékům. Až 35 % žen má tak toto implantační okno posunuté.

Určit implantační okno pomůže test beREADY

Test beREADY je určen všem ženám, které při snahách o početí využívají metod asistované reprodukce. Mimořádně doporučen je ale těm ženám, u kterých bylo při léčbě získáno malé množství embryí či u nich dochází k opakovaným selháním uhnízdění embrya. Řešením může být právě test beREADY, který stanoví individuální implantační okno a stanoví tak optimální čas pro transfer.

Jak probíhá testování beREADY?

Prvním krokem je odebrání vzorku z děložní sliznice. Vzorek se odebírá v době očekávaného transferu vašeho embrya. Výsledky testování jsou k dispozici do 1-2 týdnů. Po zjištění individuálního implantačního okna tak lze transfer provést již v následujícím cyklu. Test nám pomůže rozhodnout, zda termín odběru děložní sliznice odpovídá správnému termínu pro transfer embrya. S využitím testu beREADY otěhotnělo56,7 % pacientek s opakovaným selháním implantace.

Publikováno: 9.2.2022

O kom se píše:

Jsme klinika zabývající se léčbou neplodnosti. Již 23 pomáháme párům k úplné rodině.

Autor

Jsme klinika zabývající se léčbou neplodnosti. Již 23 pomáháme párům k úplné rodině.