Fleky na nohách měnící barvu

Fleky na nohách měnící barvu

Hadojka  |  návštěvník  |  Praha
Objevují se mi takovéto zvláštní fleky na nohou. Na pohmat neznatelné, nebolí, nesvedí, nijak neobtěžují, v podstatě o nich nevím. Útvary se nezvětšují, pouze někdy mění barvu. Někdy červené, jindy trochu zežloutnou, čas od času se objeví nový. Po pul roce od výskytu mi na bulovce řekli, že je to ze suché kůže a že se nemám mýt mýdlem. Nesmysl. Tím to není. Jinde než na spodních částech nohou se nevyskytují. Nakažlivé zřejmě není, mám to v rodině pouze já. Věděl by někdo co je to za reakci? Děkuji za případné odpovědi.
Michael
MUDr. Nina Koutná  |  Basic member  |  Dermatovenerologie  |  Praha
  • 11 odpovědí
  • 88 Likes
Dobrý den,
Problém je vhodné probrat v ordinaci, ne takto po internetu. Domnívám se, že jde o zvláštní typ dermatitidy, kde ale hraje roli i stav drobných kapilár, proto běžné masti na ekzémy obvykle nevedou k plnému efektu, je třeba i posílit stěnu kapilár.
Pokud byste se chtěl objednat ke konzultaci, je to možné přes naše call-centrum - tel. XXXXXXXXXXX nebo XXXXXXXXXXX, konzultace stojí 670 Kč, k dlouhodobému zlepšení (neříkám že trvalému odstranění) by Vám možná jedna konzultace i stačila.