Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Červené svědivé flíčky - Léčba kopřivky (urticaria) - Diskuze

Červené svědivé flíčky

Červené svědivé flíčky

johanna  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 8 odpovědí
Dobrý den,ráda bych se zeptala na radu.Nedávno se mi stalo,že se mi po celém těle se mi objevily drobné červené flíčky o velikosti cca 2 mm způsobující svědění(nejvíce v oblastech zvýšeného pocení).Tento problém jsem zaznamenala dříve již několikrát,myslela jsem si,že je to způsobeno zvýšenou tělesnou námahou a zapocením,ale v tomto případě jsem žádnou fyzickou aktivitu nevykonávala,šlo o běžnou pomalou chůzi.Co jsem zatím vypozorovala,párkrát se mi toto stalo po tělesné aktivitě(rychlejší chůze,jízda na kole).Ze zkušenosti mám pocit,že vliv na to mohl mít i chlad.Problém je v tom,že někdy se "kopřivka" objeví,jindy ne.Flíčky většinou vymizí nejpozději do půl hodiny.Před půl rokem se mi podobná věc stala,ale s horšími příznaky.Bylo to po jízdě na kole,po koupání na koupališti.Po celém těle (nejvíce na stehnech,břiše) se mi objevily ložiska o vel.5mm-2cm,některé splývaly do sebe a velice to svědilo,ale asi po 30 minutách to vymizelo. Byla jsem na kožním vyšetření,kde mi prováděli testy (reakce na chlad-teplo)-nic nezjistili,na alergologii mi zatím diagnostikovali cholinergní kopřivku,ale nevím,co ji tedy vlastně způsobuje a jak se jí vyvarovat.Zda je to reakce na pot, nebo na chlad, nebo na nějakou potravinu....Jsem z toho zoufalá,mám strach,že se situace budou opakovat.Mockrát děkuji za radu.
MUDr. Jaroslava Marková  |  Basic member  |  Vnitřní lékařství  |  Praha
  • 168 odpovědí
  • 8 Likes
Dobrý den, kopřivka je alergické onemocnění. U všech alergií není známa přesná příčina, tudíž ani kauzální léčba. Terapie se omezuje na vyvarování se vyvolávajícíh faktorů (potraviny, léky, fyzikální faktory- teplo, chlad, pyly..), pokud je znáte, dále se v léčbě kopřivky se používají léky tlumící alergickou reakci- antihistaminika, lokální kortikosteroidy a antileukotrieny. Snažte se zjistit vyvolávající faktor, případně vám s tím pomůže alergolog.
Doktor ve Vašem okolí