• 52 odpovědí

Česká společnost AIDS pomoc, o.s.

Kožní klinika Praha
Kožní klinika Praha
Česká společnost AIDS pomoc, o.s.

Napište nám

Recenze

Podělte se o svou zkušenost

Ošetřoval Vás Česká společnost AIDS pomoc, o.s. a máte osobní zkušenost se zákrokem v této ordinaci? Vložte recenzi, pomozte ostatním se rozhodnout.


Profil - Česká společnost AIDS pomoc, o.s. - Kožní klinika Praha

Více o nás

Profil společnosti

Česká společnost AIDS pomoc, o. s. (ČSAP) vznikla koncem roku 1989. K jejímu založení vzešla iniciativa ze strany blízkých, známých a rodin HIV pozitivních občanů, s cílem prakticky přispět a pomáhat jim při řešení různých problémů, které mohou vystoupit v důsledku  diagnózy nemoci. Vzhledem k tomu, že bývalí pracovníci společnosti neměli dostatek kontaktů s osobami, kterých se nemoc přímo týkala, nedocházelo k vlastní pomoci a činnost organizace se zaměřovala spíše na prevenci a osvětu. Proto také byla celková činnost společnosti v letech 1989 - 1992  poměrně málo viditelná.

Tento stav se prolomil v roce 1993, kdy došlo k personálním změnám, během kterých se podařilo zainteresovat do činnosti organizace přímo osoby žijící s HIV. Po smrti Jiřího Horského, bývalého předsedy ČSAP, však činnost opět částečně stagnovala až do ledna roku 1997, kdy do vedení společnosti vstoupil pan Václav Strouhal. Ten kolem sebe utvořil skupinu, která vnesla do společnosti jasnou koncepci a nový program, který oslovil nejen HIV pozitivní a nemocné AIDS. Činnost ČSAP byla rozšířena mimo hranice České republiky.

Dům světla

Pražský "Dům světla" byl slavnostně otevřen 11. srpna 1999 pro všechny lidi postižené HIV/AIDS, jejich přátele a členy jejich rodin. Tento objekt je bezpečné centrum pro kohokoliv, jehož život je nějakým způsobem ovlivněn touto zákeřnou nemocí a také poskytuje široký rozsah služeb. Všímá si též otázek spojených s diskriminací, předsudky a neinformovaností na všech úrovních.

V klidném prostředí je zajištěno soukromí pro všechny návštěvníky a skupina našich pracovníků je připravena Vám poskytnout pomoc, informace nebo podporu. Všichni, kteří mají nějaké otázky, potřebují jen obecné informace nebo si prostě chtějí popovídat, mohou navštívit tuto oázu klidu v centru Prahy.

Naše služby

Testování na HIV infekci

Kdy a kde testujeme?

Testy na HIV infekci provádíme v AIDS poradně Domu světla a to každé pondělí a každou středu (kromě státem uznaných svátků). V pondělí od 16,00 do 19,00 hodin a ve středu od 9,00 do 12,00 hodin. Testy jsou bezplatné a anonymní. Náklady na testování hradí MZ ČR, náklady na provoz poradny hradí  ČSAP ze svých prostředků a ze sponzorských darů. Po vstupu do Domu světla projděte zahradou do čekárny a vyčkejte na výzvu našeho pracovníka. Kartičku, kterou při vstupu dostanete nevyplňujte. Bude vyplněna v rámci předtestového poradenství spolu s odborným poradcem. Výsledky testů se sdělují každé následující pondělí v ordinačních hodinách poradny.

Od roku 2009 provozujeme AIDS poradnu také v Ostravě, Infekční klinika FNsP, 17. listopadu 1790, Ostrava-Poruba (TRAM 7, 8, 9, 17 Fakultní nemocnice), zde se testování na HIV infekci provádí každý čtvrtek od 15,00 do 17,00 hodin. V roce 2010 chystáme otevřít AIDS poradnu také v Brně.

Jak se mám připravit a jak bude test probíhat?

Na test na HIV infekci se nemusíte nijak zvlášť připravovat (chodit na lačno apod.). Musíte však mít  dodrženou dobu minimálně dva měsíce od rizika, kvůli kterému se necháváte testovat. Před samotným odběrem s Vámi náš pracovník provede v soukromém prostředí  předtestové poradenství.

Provoz linky AIDS pomoci

Linka AIDS pomoci, kterou provozuje ČSAP od roku 1999, je v provozu nonstop, 365 dní v roce. Od 1.12.2005 je volání na tuto linku bezplatné.. Provoz ČSAP hradí ze svých prostředků a ze sponzorských darů. Na vaše dotazy budou odpovídat řádně proškolení a poučení pracovníci. Naše linka je linkou informační.

Na co se můžete ptát

Dotazy se musí týkat problematiky HIV/AIDS. Kromě řešení náhlých krizových situací vám můžeme odpovědět na dotazy z následujících oblastí:

 • linka

  testování na HIV infekci (kde a kdy v ČR)

 • cesty přenosu HIV

 • klinické příznaky HIV a AIDS

 • informace o AIDS centrech v ČR

 • sociální a právní aspekty

 • jak žít s HIV

 • prevence a ochrana před HIV infekcí

 • statistické údaje o HIV a AIDS

Telefonní linka AIDS pomoci:

800 800 980 (NONSTOP a zdarma, pouze z území ČR)

+420 224 81 07 02 (NONSTOP, cena podle tarifu volajícího, odkudkoliv)

Sociální služby

ČSAP má registrované tři sociální služby:
 • azylové domy

 • sociálně aktivizační služby

 • osobní asistence

ztráta bydlení, nezvládání běžných úkonů, zhoršení zdravotního stavu, poradna v sociálních otázkách (sociální dávky, komunikace s úřady), podpora a pomoc při hledání a získání zaměstnání, psychlogická pomoc

Preventivní činnost

Bezplatné anonymní testování na HIV infekci

Prevence v Severomoravském kraji – AIDS poradna v Ostravě

Prevence v Jihomoravském kraji – AIDS poradna v Brně (od roku 2010)

Besedy o problematice AIDS s HIV pozitivním lektorem

Edice Prevence

Distribuce preventivních materiálů

Telefonní linka AIDS pomoci

Internetová AIDS poradna

Streetwork v gay komunitě

Šumava – týdenní rekondiční pobyt HIV pozitivních a AIDS nemocných na Šumavě

On-line poradny na webových stránkách www.aids-pomoc.cz

 • internetová poradna

 • poradna pro HIV pozitivní   

Naše fotografie

Zobrazit více Zobrazit méně

Zákroky

Kožní lékařství
Diagnostika a prevence HIV
Infekční lékařství
HIV infekce

Zobrazit více Zobrazit méně

Upozornění

 • Ceny jsou pouze orientační.
 • Ceny zákroků nemusí obsahovat anestezii, konzultaci apod.

Napište nám

Adresy

Kožní klinika Praha
Adresa
Malého 3/282
186 21 Praha
Praha 8 - Karlín
Česká republika

 Praha