• 100% do 1 dne
  • zodpovězených
    poptávek
    průměrná
    odpověď

Napište nám

Recenze

Podělte se o svou zkušenost

Ošetřoval Vás CZ06191665 a máte osobní zkušenost se zákrokem v této ordinaci? Vložte recenzi, pomozte ostatním se rozhodnout.


Profil - CZ06191665

Motto:

Čistý zub se nekazí!!!

Uvítání

Objednejte se a navštivte profesionální dentální hygienu  u nás, která zahrnuje profesionální péči, nácvik domácí péče a poradenství. 

Věřte, že vyčistit účinně zuby není vůbec jednoduchá záležitost a s tím, že si umíme zuby čistit se nikdo nenarodil. Zuby nás naučili čistit naši rodiče (samozřejmě s nejlepším vědomím), kteří to bohužel sami neuměli.Tyto špatné návyky a techniky pak předáváme svým dětem ... Ukazuje se, že nejlepším způsobem jak se naučit skutečně účinně vyčistit chrup je nechat se vyškolit profesionálem – dentální hygienistkou/tou a předejít tak dvěma nejčastějším onemocněním v dutině ústní (zubní kaz a zánět dásní, který neléčený často přechází v zánět závěsného aparátu - paradontózu).

Čištění zubů je pro mnohé z nás tak automatická činnost, že už jí přestáváme vnímat. Nepřemýšlíme o tom, zda to, co mnohdy nazýváme čištěním zubů, není pouze „deodorace“ dutiny ústní velkým množstvím pasty na úplně nevhodném nebo stářím již nepoužitelném kartáčku.

Profesní filozofie

Vstupní vyšetření:V rámci vstupního vyšetření se provádí vyšetření ústní dutiny včetně získání anamnézy, zhodnocení stavu parodontu a měkkých tkání, orientační zhodnocení stavu chrupu a jeho kazivosti. Vstupní vyšetření se provádí u nových pacientů a u pacientů v intervalu návštěvy delší než 1 rok.

Instruktáž a nácvik ústní hygieny :Jedná se o výběr vhodných pomůcek pro domácí péči, nácvik postupů a technik ústní hygieny a kontrolu jejich účinnosti. Správné čištění zubů je nejlepší prevence zubního kazu a parodontitídy. I malé krvácení dásní je projevem zánětu, který časem může vést k parodontitidě.

Individuální reinstruktáž technik čištění : Pokud zjistíme nedostatky v provádění ústní hygieny, snažíme se je odstranit výběrem dalších pomůcek ústní hygieny nebo změnou stereotypu v provádění každodenního čištění zubů.

Odstranění zubního kamene :Zubní kámen je mineralizovaný zubní plak a jeho tvorba je závislá na správném čištění zubů. Zubní kámen odstraňujeme ultrazvukem nebo ručně (kyretami a scalery).

Leštění zubů a odstranění pigmentací :Leštění provádíme pomocí leštících kartáčků a leštící pasty. Leštění se doporučuje i za účelem odstranění povlaků po léčbě antibiotiky.

Ošetření citlivých zubních krčků Citlivostí zubů trpí přibližně každý čtvrtý člověk. U velké části lidí je tato bolest způsobena erozí skloviny či ústupem dásní, který doprovází odhalení dentinu. Dentinové kanálky vedou ke dřeni zubu, kde jsou umístěny nervy. Obnažené kanálky jsou náchylné k vnějším vjemům, a tak vyvolávají citlivou reakci. 

Citlivost zubů se projevuje bolestivou reakcí na základě několika faktorů:chlad a teplo sladké či kyselé potraviny a nápoje abrazivní bělící pasty, agresivní bělící kůry apod. Když jsou dentinové kanálky uzavřené, nedochází v nich k pohybům tekutiny v závislosti na změně tlaku či teploty, a proto již nepřenáší vzruchy jako chlad, teplo apod. do nervového systému zubu.

Air flow

Přístroj air flow byl vyvinut již v roce 1979! Air flow je pneumatický práškový tryskací přístroj, pracující na principu voda + bikarbonátový prášek (soda) + vzduch. Přístroj odstraňuje zubní pigmenty, nečistoty, zabarvení zubů a plak. Čistí rychle a důkladně zabarvení zubů i na anatomicky těžce přístupných místech. Čistící částice dosahují rychlost až 800 km/hod, při dopadu na povrch zub čistí, ale zároveň se z povrchu odráží. Přitom vzniká mlhovina-aerosol z prášku, kapek vody, z plaku uvolněných bakterií a odumřelých buněk. Vzniku infikovaného aerosolu se nedá zabránit a je třeba při čištění chránit jak pacienta, tak ošetřujícího.

Před ošetřením: natřeme Vám rty mastným krémem nebo vazelínou a zarouškujeme obličej. Nasadíte si ochranné brýle, oděv se chrání zástěrou. Používáme rozvěrač úst Optragete, který zároveň chrání Vaše rty. Na pískování používáme předehřátou vodu pro větší konfort pacienta.

Kontraindikace: neslaná dieta, dechové potíže – astma, kontaktní čočky (vyjmout), dále se přístrojem air flow neleští zuby ve stádiu vývoje, zuby s poškozenou sklovinou.

Po ošetření: aplikujeme zdarma fluoridový gel nebo přípravek MI Paste.

Rekapitulace

Přístroj air flow se výborně hodí k odstraňování pigmentací z kávy, čaje, červeného vína, tabáku či pigmentací vzniklých nadužíváním chlorhexidinu. Velkým pomocníkem je také u pacientů s fixním ortodontickým aparátem (fixní rovnátka), u kterých je leštění zubů jiným způsobem značně znesnadněno. Také před bělením zubů je výhodné použít přístroj air flow k dokonalé očistě.

Domácí bělení s individuálním nosičem

Pro bělení zubů používáme Systém OPALESCENCE®. Zhotovíme Vám tenký nosič, který doma naplníte bělícím gelem, nasadíte na zuby a necháte působit 6-8 hodin. Bělící kůra je na 7 až 10 dní. Při tomto způsobu bělení nedochází k dehydrataci zubů. Výsledky jsou okamžitě viditelné a nedochází k rychlému návratu k původním odstínům.

Ordinační bělení 

Bělení zahrnuje ordinační bělení zubů s použitím 6% peroxidu vodíku (v souladu s legislativou EU) a bělící LED lampy. Dále domácí dobělení pro zachování maximálního účinku.


Naše ordinace

Při budování prostor ordinace jsme si kladli za cíl vytvořit po všech stránkách příjemné prostředí.  Všechny naše přístroje splňují státem požadované normy, snažíme se o maximální čistotu a dodržování hygienických pravidel. 

Nadstandardní přístup k pacientům

Při ošetření se snažíme v první řadě o maximálně komplexní a empatický přístup, a to ke všem pacientům bez rozdílu. Chápeme, že na zubní křeslo pacient usedá často s obavami, strachem nebo nepříjemným pocitem. Snažíme se nejen o maximálně kvalitní ošetření po odborné stránce, ale i také o maximálně citlivý psychologický přístup vedoucí k odbourání strachu a relativně příjemnému ošetření. 

Naše fotografie

Zobrazit více Zobrazit méně

Zákroky

Bělení zubů
Dentální hygiena
Depurace - polishing
Fluoridace
Hloubková kyretáž
Léčba paradentózy (parodontologie)
Odstranění zubního kamene
Ošetření citlivých zubů
Pískování zubů - airflow

Zobrazit více Zobrazit méně

Upozornění

  • Ceny jsou pouze orientační.
  • Ceny zákroků nemusí obsahovat anestezii, konzultaci apod.

Napište nám

Adresy

Adresa
Šmilovského 1
poblíž supermarketu Billa
79201 Bruntál
Bruntál
Česká republika

 Bruntál