Doc. MUDr. Josef Dolenský CSc.

Napište nám

Recenze

Podělte se o svou zkušenost

Ošetřoval Vás Doc. MUDr. Josef Dolenský CSc. a máte osobní zkušenost se zákrokem v této ordinaci? Vložte recenzi, pomozte ostatním se rozhodnout.


Profil - Doc. MUDr. Josef Dolenský CSc.

Motto:

Vaše volba, naše garance...

ČlenstvíOstatní členství:

  • ERS - European Respiratory Society

Více o lékaři

Doc. MUDr. Dolenský Josef CSc.

internista, pneumolog

Narodil jsem se v Semilech, severních Čechách. Základní školu jsem absolvoval v r. 1955 a promoval na 1. lékařské fakultě University Karlovy v Praze v r. 1961. Začal jsem pracovat v motolské nemocnici v Praze 5. Zpočátku jako sekundární lékař interního oddělení, později jako zástupce primáře interního oddělení. Postupně jsem složil atestaci z vnitřního lékařství I. a II. stupně (1964 a 1968). V roce 1969 jsem získal konkursem místo odborného asistenta katedry tuberkulózy a nemocí respiračních Institutu lékařů a farmaceutů v Praze 8, Bulovka. Zde jsem pracoval do r. 1979. V roce 1974 jsem složil nástavbovou atestaci z tuberkulózy a respiračních nemocí. V roce 1978 jsem se stal kandidátem lékařských věd po obhájení disertační práce na téma „Některé problémy péče o nemocné s chronickou respirační insuficiencí.“

Pracoval jsem na oddělení intenzivní péče a prováděl vyšetření plicní cirkulace. Stal jsem se primářem oddělení funkční diagnostiky a pneumologie bývalého státního ústavu národního zdraví v Praze, kde jsem pracoval do roku 1984. V konkursním řízení jsem pak získal místo primáře oddělení tuberkulózy arespiračních chorob Fakultní Thomayerovy nemocnice v Praze 4 Krči. 1986 jsem se habilitoval v oboru vnitřního lékařství na Karlově Univerzitě v Praze. Moje habilitační práce se týkala "Hodnocení oxygenoterapie chronické respirační insuficience".

Přednáším na celostátních i mezinárodních kongresech. Jsem autorem nebo spoluautorem 69 vědeckých publikací a 3 monografií. Jsem členem Evropské organizace pro výzkum a léčbu nádorů, skupiny nádorových onemocnění plic. Byl jsem koordinátorem několika mezinárodních studií. Jsem národním delegátem mezinárodního klubu respirační péče a členem Evropské respirační společnosti, sekce rehabilitace a chronické domácí péče.

Od r. 1992 - 1995 jsem pracoval jako samostatný odborný lékař Ústavu radiační onkologie v Praze 8. Prováděl jsem CT a ultrazvuk. vyšetření. V roce 1995 jsem přijal místo koordinátora interních oborů bývalé nemocnice Ministerstva vnitra v Praze 10.

V současné době pracuji jako odborný internista Kliniky nemocí z povolání Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, Praha 10.

Naše fotografie

Lékaři & Pracoviště

Zobrazit více Zobrazit méně

Zákroky

Endokrinologie
Diabetes mellitus (cukrovka) I. typu
Diabetes mellitus (cukrovka) II. typu
Onemocnění štítné žlázy
Léčba nadváhy a obezity
Léčba obezity

Zobrazit více Zobrazit méně

Upozornění

  • Ceny jsou pouze orientační.
  • Ceny zákroků nemusí obsahovat anestezii, konzultaci apod.

Napište nám

Adresy

Adresa
Národní 9
110 00 Praha
Praha 1 - Staré Město
Česká republika

 Praha