KRYO Brno - Mgr. Ivan Janský

KRYO Brno - Mgr. Ivan Janský

Recenze

Podělte se o svou zkušenost

Ošetřoval Vás KRYO Brno - Mgr. Ivan Janský a máte osobní zkušenost se zákrokem v této ordinaci? Vložte recenzi, pomozte ostatním se rozhodnout.


Profil - KRYO Brno - Mgr. Ivan Janský

Motto:

Celotělová chladová terapie se využívá při zánětlivých revmatických onemocněních, artrózách, lupénce a při léčbě chronických bolestí.

Více o nás

Profil kliniky

Všem klientům doporučujeme lékařské vyšetření u svého praktického lékaře před zahájením kryoterapie. Plně dostačující je vyšetření i u tělovýchovného lékaře. U klientů nad 60 let doporučení lékaře vyžadujeme.

Postup procedury:

  • nejdříve se převléknete do ochranného oděvu, změříme Vám krevní tlak a přejdete do místnosti, kde je polárium (kryokomora). Do těchto prostor je zakázáno si brát kovové vodivé předměty, vzhledem k možnosti vzniku popálenin z mrazu

  • kryoterapie se absolvuje v oděvu (z bavlny) s ochranou rouškou na ústa a nos, čelenkou přes uši, rukavicemi a silnými ponožkami

  • těsně před vstupem do polária (kryokomory) si utřete dobře všechnu vlhkost na místech kožních záhybů (podpažní i podkolenní jamky, za krkem, ve slabinách)

  • před a během aplikace kryoterapie je zakázáno požívání alkoholických nápojů a tekutin s obsahem kofeinu. Tyto látky mohou negativně ovlivnit průběh procedury

  • při pobytu v poláriu budete nadechovat nosem přes roušku. Je potřeba dodržet mělké dýchání

  • v prostorách kryokomory se zdržíte dle pokynu obsluhy 2 až 3 minuty, přičemž doba pobytu je postupně prodlužována. Uplynutí stanovené doby Vám bude ohlášeno zvukovým signálem

  • po opuštění kryokomory se přemístíte do tělocvičny, kde budete cvičit na trenažérech, docílíte tím maximálního efektu kryoterapie, mj. zvýšením prokrvení v postižených oblastech.

Bezprostředně po opuštění polaria zažijete příjemně teplý pocit po celém těle, všechny klouby se budou volněji pohybovat a sníží se vnímání bolestí. V závislosti na počtu procedur může přetrvávat snížená bolestivost několik hodin nebo déle. Tento efekt se může protáhnout i na více měsíců po ukončení delší série procedur.

Jako u všech lázeňských fyzikálních procedur může i při celotělové chladové terapii dojít zpočátku k přechodnému zhoršení obtíží, které však při dalších opakováních zpravidla mizí.

Nedoporučuje se v návaznosti na proceduru kryoterapie kombinace s aplikacemi tepla a horka (sauna, parafin, infralampa apod.), které je vhodné absolvovat jiný den.

Počet procedur se řídí charakterem potíží a následným efektem terapie. Na počátku je vhodné provádět proceduru každý den po dobu 14-ti dní. Čas setrvání v polariu je výhodné postupně prodlužovat ze dvou na tři minuty, stejně tak je možno snižovat terapeutickou teplotu .

Z dlouholetých zkušeností vyplývá, že počet opakování procedur kryoterapie, potřebných k trvalejšímu efektu, se pohybuje nejčastěji od 12 do 20 v jedné sérii. Tyto série je možné absolvovat několikrát (nejlépe dvakrát) ročně.

Naše fotografie

Zobrazit více Zobrazit méně

Zákroky

Ceny od*
Kryoterapie, Kryosauna - léčba chladem Od 350 Kč

Zobrazit více Zobrazit méně

Upozornění

  • Ceny jsou pouze orientační.
  • Ceny zákroků nemusí obsahovat anestezii, konzultaci apod.

Adresy

Adresa
Špitálka 33
602 00 Brno
Brno - střed
Česká republika

 Brno